55KS8000 Problem z matrycą?

pablov7

Member
Witam.

Chciałbym się Was zapytać o awarię matrycy która mi się pojawiła kilka dni temu.
W czasie oglądania nagle matryca przyciemniła, u góry przy krawędzi na całą szerokość wyskoczył pasek po czym po kilku następnych minutach gdy sprawdzałem różne źródła nagle wyskoczyły pasy na całą powierzchnię matrycy, dodam, iż nie są to stałe pasy statyczne tylko przechodzą jak np zmieniam w tle aplikacje w menu, wrzucę niżej linka do yt i zobaczycie, że nawet niebieski ekran się pojawia więc moje pytanie czy aby na pewno to jest matryca czy może coś innego?
Pytam dlatego, iż tv kupiłem u siebie w pracy RTV EURO AGD w 2016r, po niespełna 2 latach wymieniłem matrycę przez znane wszystkim poświaty z rękojmi, następnie owa wymieniona matryca uległa awarii po niespełna miesiącu i bezpośrednio zgłosiłem w Samsungu, ponownie wymienili panel i do dziś był spokój.
Jak wiemy na nową matrycę Samsung daje 2 lata gwarancji ale niestety po telefonie do nich nie chcą mi uwzględnić z racji, iż reklamowalem przez mój sklep z rękojmi i odesłali mnie do sprzedawcy.
Po telefonie wewnątrz firmy do głównej osoby w Warszawie zajmującą się reklamacjami na całą Polskę, dostałem informację, że absolutnie w 4 roku od zakupu Samsung powinien zakończyć tą reklamację poprzez wymianę matrycy, zaproponowania innego modelu bądź zwrotu gotówki.
Na tą chwilę zostaje mi napisanie pisma do centrali Samsunga z opisem całej sytuacji lecz zastanawiam się czy to aby na pewno jest wada matrycy czy już inny element który nie łapie się na te dodatkowe 2 lata które dostałem na nową matrycę a trwa ona do listopada tego roku.
Jeśli wyślę maila do wawy w tej sprawie to 3 tygodnie mają na odpowiedź i zastanawiam się czy najpierw dowiedzieć się co dokładnie się zepsuło a później działać jeśli będzie sens.
Niżej linki nagrania (sorry za przekleństwo ale nagrałem moment jak się całkiem zepsuł i stąd taka a nie inna reakcja :D )
https://youtu.be/PV4eVqtHqbw
https://youtu.be/BypOsy0Z71k
 
Ostatnia edycja:

pablov7

Member
Najpierw zrób proszę twardy reset i daj znać czy pomogło ?

W jaki sposób? Jeśli włączę tv to od razu pojawiają mi się te pionowe pasy i nic nie widać, gdy nawiguje w tle to widać jak się przemieszczają tak jak na filmiku..
Nie jestem w stanie zrobić resetu z poziomu systemu/menu.
 
Ostatnia edycja:

pablov7

Member
Tv dziś zawiozłem do serwisu Samsunga aby upewnić się czy to matryca.
Jeśli tak to już będzie napisane odpowiednie pismo do centrali w tej sprawie.
 

felx131

New member
Cześć.
U mnie stało się to samo i to w tym samym okresie. Matryca wymieniona na gwarancji 1.5r temu. Też obraz przyciemniał i wyskoczyły pasy. Na szczęście tv był ubezpieczony o dodatkowe 3 lata i teraz już szkoda całkowita i zwrot 60% wartości. Teraz nie wiem co kupić. Zastanawiam sie nad qe65q90t ale jeszcze brak testów. A może OLED??. A jak sytuacja u Ciebie??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli wystarczy kasy na OLeda - to oczywiście będzie extra wybór.
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Jeśli wystarczy kasy na OLeda - to oczywiście będzie extra wybór.
I jeszcze JBL bar do tego...
Kiki, dlaczego nie odpisujesz na wiadomości PW? Niewygodny temat dla Ciebie i Blackninja?
co stało się z wątkiem "Soundbar do 1500" w dziale Kino domowe?
Został usunięty ze względu na niewygodne wpisy?
Przepraszam autora wątku o OT :)
To chyba pierwsze takie forum, na którym moderatorzy DOWOLNIE usuwają to, co dla nich niewygodne.
 

felx131

New member
Oled fajna sprawa tylko niestety droga. Chyba to nie wątek o tym ale może powiecie czym w takim razie różni się qe90t od qe95t? Nie bardzo znalazłem informację i czy 95 b3dzie dostępny w Polsce. Może podpowiecie co warto rozważyć w okolicach 9000zł. Z ks8000 byłem zadowolony.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Najlepiej załóż nowy temat. Q95T będzie miał One Connect Box, oba są już dostępne patrząc na ceneo. Miałem okazję porównać Q80T i Q70R, wygląda na to, że poza podwyższeniem numeracji (jak co roku), nic nowego się nie pojawiło.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
felx131 - masz extra modele w klasie i w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj maila to CI wyślę cały program.
Masz wspaniałe modele:
- Philips 65Oled 804 w programie
- TCL mini led 65X10 w programie
- Philips 65Oled 934 w programie.
 
Do góry