55ks8000 - jakie ustawienia

Tomi12321

New member
Hej,

mam tv samsung 55ks8000 i próbuję go ustawić - proszę o porady jakie opcje macie włączone w trybie:
- dynamicznym
- standardowym
- film
- naturalnym

Nie chodzi mi o to aby wpisywać liczby w balansie bieli (bo jest to indywidualna sprawa)
ale np. o czysty obraz cyfrowy, kontrast dynamiczny itd).

i drugie pytanie:
czy jest różnica, jeśli na trybie naturalnym ustawię sobie parametry do oglądania hdr - bo nie ma w tym tv ustawień użytkownika, a cały czas zmieniać parametry w trybie film jest niewygodne. zaznaczam, że w trybie naturalnym brak jest możliwości zmiany niektórych opcji.

Z góry dzięki za pomoc!
 

czarek46

Banned
Ja mam model 40mu6472 ,,,, oglądam na trybie naturalnym - podświetlenie 11 , jasność 0 , kontrast 90 ostrość 20 , kolor 50 , tonacja kolorów standardowy , wszystkie tryby ECO wyłączone . Mam UPC CI+ , obraz jest super , najlepiej ustawiaj na kanalałch np. TVN24 HD gdy coś nadają z terenu live , lub Polsat news hd jak wyżej , bo na żywo jest to sygnał naturalny . Zobacz w tedy np. jaka jest ostrość np. drzew i ogólnie pięknie widać kolory . Pamiętaj że każdy kanał nawet HD nadaje inaczej , każdy program czy film ma inny urok . Szkłana Pułapka na Polsacie czy na TVN Hobbit Niezwykła Podróż były puszczane spoko , a po nich inne filmy mogą być jakieś mdłe i nijakie , ustaw tv na jakiś czas bo oczy też muszą przywyknąć . Ja na początku czyli 1,5 miesiącz temu miałem podświetlenie na 15-17 , a teraz mam 11 , NIGDY nawet tv za milion złoty nie ustawisz idealnie bo zobacz np. Teleexpes sygnał ze studia a jak wygląda materiał z taśmy..... Napisałem to też w innym wątku bo uważam że wystarczy ustawić pod siebie w jednym trybie , ja mam do wszystkiego ustawione na naturalnym , zmienianie do każdego źródła ustawień jest bez sensu dla mnie bo oczy też pracują i trzeba je przyzwyczaić , a mając dobry sygnał np. z kablówki tv pokaże to na co go stać , bo jak to mówią .... z gówna bata nie ukręcisz ......
 

czarek46

Banned
U mnie jest zakres od -5 do +5 , dając na 0 jest opcja wyjściowa tak jak ustawia producent.... wyznacznikiem dobrego kontrastu np. jest dla mnie aby klapy marynarki u prowadzącego np. wiadomości były widoczne a nie zlane z resztą marynarki
 

fausto1

New member
Bez reklam
Mam ks7000 i chyba nie mówimy o jasności bo tu standardowo jest 45 :) a menu to samo

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W sprawie kalibracji napisz na PW dostaniesz info.
Dla niebieskich jeszcze jest promocja i jest za darmo.
 
Do góry