55JS8500 problem z podświetleniem i pilotem

snakeg

New member
Witam
Kupiłem niedawno w/w telewizor w promocji w znanym sklepie internetowym na "S". Zauważyłem od razu problem z pilotem na podczerwień, działa tylko z odległości max. 50 cm i tylko na wprost odbiornika. Dotyczy to zarówno pilota standardowego i Smart (wyłączanie telewizora przez podczerwień). Dodam, że ten sam pilot działa dobrze jako uniwersalny z tunerem SAT oraz przez bluetooth.
Druga sprawa to nierównomierne podświetlenie matrycy, ciemniejsze w centralnej części i jeszcze ciemniejsza góra i dół na środku, fotka poniżej.
Pytanie co z tym zrobić? Mam następujące możliwości:
- oddać do serwisu Samsunga z tytułu gwarancji
- oddać do sklepu z tytułu niezgodności towaru z umową
- oddać do sklepu z tytułu odstąpienia od umowy kupna w terminie do 14 dni (jeszcze zostało parę dni)

Proszę o poradę co zrobić, może ktoś z was ma jakieś doświadczenia w podobnej sprawie?
Telewizor mi się podoba, te dwie usterki nie są cechą tego modelu tylko egzemplarza, nie chciałbym z niego rezygnować tylko chcę egzemplarz wolny od wad. Jak najbezpieczniej to załatwić
uploadfromtaptalk1448895091949.jpg
 

prezy

New member
Bez reklam
Proponuje 3 opcje. Z tv i tak nie jestes zadowolny. IRDA i podświetlenie. Zatem szkoda Twojego czasu na zabawe z gwarancją i to jeszcze nie wiadomo czy serwis uzna takie podświetlenie za wadę. Podobne mankamenty byly z ciemnymi rogami w tv i źaden producent tego nie uznawał.
 

snakeg

New member
Tak chyba zrobię, zakup był przez internet, byłem w sobotę w sklepie stacjonarnym oglądnąć ekspozycyjny egzemplarz, miał zdecydowanie lepsze podświetlenie. Prośba do użytkowników tego modelu, czy moglibyście wstawić fotki swoich matryc?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

racuh

Banned
Tak chyba zrobię, zakup był przez internet, byłem w sobotę w sklepie stacjonarnym oglądnąć ekspozycyjny egzemplarz, miał zdecydowanie lepsze podświetlenie. Prośba do użytkowników tego modelu, czy moglibyście wstawić fotki swoich matryc?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

To własnie jest Samsung, w każdym modelu się trafi na egzemplarz z taką wadą matrycy.
 

Login

Member
Co z tym podswietleniem jest nie tak ? Przeszkadza cos podczas ogladania czy tylko na planszach testowych cos widac ? Widywalem juz tutaj fotki na ktorych byly przerozne duzo bardziej widoczne problemy i ludzie nie byli pewni czy wymieniac i ryzykowac ze trafia na gorszy egzemplarz.
 
Do góry