55HX855 - Odtwarzacz bluray - MKV (3D)

swiatek94

New member
Witam serdecznie, zakupiłem dwa dni temu HX855 i szukam teraz do niego jakiegoś sensownego odtwarzacza bluray, abym mógł swobodnie obejrzeć na tym TV film MKV w 3D podpinając do odtwarzacza dysk przenośny (1TB).

Generalnie mogę wszystko zrobić za pomocą PS3 Media Serwer, ale przeczytałem, że nie obsługuje on MKV w 3D, aktualnie posiadam Z4500 i PS3MS odpalam przez konsolę, ale często miewam problemy z MKV po kablu, bo obraz lubi przycinać, albo gubić dźwięk itd. Rozumiem, że ta sama sytuacja będzie wyglądać na HX855 i to wina łącza, a nie PS3MS ?

Druga sprawa to format exFAT, na czym on dokładnie polega ? Mogę bez problemu wgrać w tym formacie film ważący np. 10GB i TV w tym formacie przeczyta go bez problemu i odpali ? Czy niestety będą problemu ?

Trzecia sprawa związana z TV, dziewczyna posiada 32cale Panasonica i on posiada bardzo fajną funkcję proporcjonowania obrazu do pełnego ekranu, np. włączam sobie film w 720P i widzę pasy, klikam odpowiedni guzik na pilocie i obraz dopasowuje się do ekranu nie ucinając go. Tutaj też znajdę tą opcję, czy to po prostu taki bajer Panasonica ?

Ostatnia sprawa to pilot na telefonie, wystarczy tylko aplikacja i połączenie przez Wi-Fi niezależenie od systemu (Android/iOS/WP) ?

Z góry dziękuje za pomoc, bardzo mi to pomoże.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic BDT 500 będzie extra modelem.
Będzie też mieć wszystkie aplikacje jakie posiadają telewizory Panasonica w swoim telewizorze Sony.
 

SDman

Banned
Witam serdecznie, zakupiłem dwa dni temu HX855 i szukam teraz do niego jakiegoś sensownego odtwarzacza bluray, abym mógł swobodnie obejrzeć na tym TV film MKV w 3D podpinając do odtwarzacza dysk przenośny (1TB).

Witam,
BD-F6500 Samsunga również będzie dobry -Smart TV jeden z najlepszych.
Jak na samsunga rewelacyjny obraz (skalowanie w szczególności) i dźwięk.
Miałem Sony S490 i był bez szans z tym samsungiem właśnie pod względem
jakości obrazu i dźwięku, bo całą resztą to: lata świetlne.
Polecam

Pozdr.
 

swiatek94

New member
kiki@

Wygląda naprawdę rewelacyjnie, ale cena niestety nie na mój budżet.

SDman@

"bo całą resztą to: lata świetlne." Masz na myśli, że lata świetlne Samsung wyprzedza Sony pod względem multimedialności itd., czy tylko pod względem obrazu i audio ?

Generalnie myślałem, że odtwarzacz pełni funkcję multimedialną, a za obraz i audio odpowiada stricte telewizor.
 

SDman

Banned
SDman@
"bo całą resztą to: lata świetlne." Masz na myśli, że lata świetlne Samsung wyprzedza Sony pod względem multimedialności itd., czy tylko pod względem obrazu i audio ?

Generalnie myślałem, że odtwarzacz pełni funkcję multimedialną, a za obraz i audio odpowiada stricte telewizor.

Witam,
powiedzmy, że Samsung ogromnie wyprzedza Sony S490 multimedialnością;
czyta wszystko, ma świetnie działającego Smart TV, funkcje miracast.

Oczywiście obrazem również bo ma lepsze skalowanie SD oraz np daje HD na Youtube.
Powiedzmy, że na pytkach BD już trzeba konesera lub wytrawnego oka aby stwierdzić różnicę.

Można to przypisać dacie produkcji Sony 2012, Samsung 2013. Sonego ostatecznie
pogrzebało u mnie : brak możliwości logowania w serwisie IPLA oraz fatalnie
podkreślę fatalnie działający pilot -1,5m i na wprost jedynie !

Owszem obiektywnie Sony miał wyjście cinch oraz 2 x USB i to jedyna przewaga.

Dam Ci przykład z życia wzięty:
znajomy ma plazmę VT60 oraz BD Onkyo (coś za ok. 1700zl. nie pamiętam modelu) Nie dość, że Onkyo jest przeogromny to nie potrafi nic wyświetlać oprócz DVD i BD no może zdjęcia.

Można by powiedzieć po co mu Smart w Onkyo jak ma w Panasonicu ?
Ano, TVN Player z VT60 to porażka jest jak słabe SD (serial Lekarze kilka odcinków) !
Wybierając oczywiście jakość HD reszty już nawet nie sprawdzałem.

Więc gdyby zamiast Onkyo kupił Samsunga to miałby na 100% świetny obraz HD z internetu, znacznie lepszy niż ze smart w TV i to różnych marek.
A tak to zniechęca się do TV internetowej myśląc, że to jeszcze nie jest dopracowane - otóż jest.

Dotyczy to również materiałów odtwarzanych z USB, z blu jest po prostu lepiej niż z samego TV !

Osobiście BD -F6500 spowolnił zmianę u mnie TV (mam 42PFL9664) na większy , bo współgrają rewelacyjnie ! Oczywiście 1 pilot Harmony .
Spowolnił bo jak kupię nowy TV to i tak będę smarta wykorzystywał z Blu.

Pozdr.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
SDman a ten samsung nie ma canivy w sobie? Bo na jakies samsungi juz ludzie psiocza ze niby czytaja wszystko, a co z tego skoro i tak nie mozna lewych filmow odtwarzac. Teraz to juz chyba kazdy nowy bluray ma to ustrojstwo albo wiekszosci nowych odtwarzaczy juz nie ma mozliwosci lewych filmow odtwarzac.
 

SDman

Banned
SDman a ten samsung nie ma canivy w sobie? Bo na jakies samsungi juz ludzie psiocza ze niby czytaja wszystko, a co z tego skoro i tak nie mozna lewych filmow odtwarzac. Teraz to juz chyba kazdy nowy bluray ma to ustrojstwo albo wiekszosci nowych odtwarzaczy juz nie ma mozliwosci lewych filmow odtwarzac.

Witam,
nie zdarzyło mi się jeszcze nic co nie chciałby odtworzyć -przeważnie jakieś tam avi
od znajomych.
Dla mnie to przede wszystkim Blu, kolekcja DVD oraz na maxa tłukę TVN Player,
IPLEX plus, IPLĘ zaraz zacznę Cineman bo za 49 zeta spokojnie znalazłem 20 pozycji
w jakości HD, które mnie interesują.
Cineman

Polecam i pozdrawiam.
 

hans2

Banned
bo nie kazdy film jest tym zabezpieczony, a nawet jak juz jest to zazwyczaj tylko sciezka oryginalna.
jak masz np mkv 10gb z dtsem oryginalnym angielskim to juz moze byc problem na duzej czesci filmow...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
bo nie kazdy film jest tym zabezpieczony, a nawet jak juz jest to zazwyczaj tylko sciezka oryginalna.
jak masz np mkv 10gb z dtsem oryginalnym angielskim to juz moze byc problem na duzej czesci filmow...

Dokladnie tak jak mowisz ja kupuje tylko otyginaly i nawet bym nie wiedzial ze cos takiego jest, tylko znajomy do mnie przyszedl i poprosil zeby wlozyc 3 filmy i faktycznie po 10-15 min na oryginalnym dzwieku bylo juz po ogladaniu tak jak i u niego. Rowniez tylko w wersji oryginalnej jesli chodzi o dzwiek, z polskim lektorem juz szlo... wiec to raczej nie maja odtwarzacze wbudowane tylko filmy w sobei maja to zakodowane a odtwarzacze jak to wyczuja to wtedy wlacza sie blokada... a nie jak to kiedys czytalem ze to odtwarzacze maja wbudowane to ustrojstwo.... jakby tak bylo to kazdy film lewy by tak sie zachowywal a tak nie jest wiec to zalezy od jakosci nagranego filmu pod wzgledem dzwieku i zalozonej blokadzie na filmie.
 
Ostatnia edycja:

red5555

New member
dodam tylko ze w mkv 3d wiekszosc sprzetow chyba z wyjatkiem tv lg ma problemy z wyswietlaniem napisow, na pewno nie dzialaja na tv panasonica i bd samsunga :(
 
Do góry