55HU7500 - kupować czy czekać ?

Czesław

New member
Witam

Model,który od dawna mi się podobał (obraz również, oglądałem kilkakrotnie) w końcu zaczyna lecieć z ceny i obecnie można go już kupić poniżej 7k. I tutaj no właśnie,zastanawiam się czy kupować,czy jednak poczekać aż nowe modele Samsung,Sony itd. wejdą na rynek i pewnie będą odczuwalnie lepsze.Zastanawiam się,jak z przyszłością tego modelu 55HU7500,czy z HEVC itd. później nie będzie problemu ? Z czekaniem też nie będzie problemu bo w domu stoi 47W805A i jest na czym oglądać,ale perspektywa większego tv i wyższej rozdzielczości jest kusząca.Mimo wszystko nowe modele,tym bardziej na początku będą sporo kosztowały i pewnie trzeba będzie znowu poczekać na koniec roku z wymianą tv.Podsumowując,brać 55HU7500 teraz czy warto czekać na nowe modele i pierwsze obniżki ? Nie chciałbym jednak przekraczać kwoty 7k.Z góry dziękuję za poradę.
 

Czesław

New member
Witam

Może jednak ktoś doradzi co robić ? Biję się z myślami czy kupować czy czekać :sad: Będę ogromnie wdzięczny za pomoc.
 

tdx

New member
Bez reklam
Jak Cię ciśnie to kup, jak nie po daj sobie na wstrzymanie do czasu kiedy pojawią się nowe modele na Tizenie wtedy zobaczysz czy warto kupić nowy model. Jeśli nie będzie warto to i tak na pewno do tego czasu cena HU7500 spadnie
 

Czesław

New member
Witam

Odświeżę trochę temat. Mogę ten model kupić w ratach 50x0 w cenie 6999 zł i wydaje mi się,że to dobra okazja.Jedna rzecz mnie jednak bardzo martwi,mianowicie obsługa kodeka VP9 z tego co czytam dopiero nowe modele będą miały możliwość obsługi 4k w youtube a model 55HU7500 mam rozumieć,nie ma takiej możliwości.Czy ktoś może orientuje się czy taka opcja zostanie dodana w przyszłości ? Szkoda kupować tv za 7k i rezygnować z jednej z łatwych możliwości zobaczenia 4k z drugiej strony nowe modele będą pewnie kosztować sporo więcej i znowu trzeba będzie czekać sporo czasu.Jestem już prawie zdecydowany ale trzyma mnie właśnie youtube.Będę ogromnie wdzięczny za info i pomoc czy jednak czekać czy brać HU7500.

Pozdrawiam
 

D154573R

Member
Odpowiedz sobie na pytanie jak często będziesz korzystał z YouTube.

Ja bym się raczej martwił dostępnością tego TV. Wiecznie go produkować nie będą ;)

Wracając do VP9. Nie wierzę, że aktualne TV nie są w stanie sobie poradzić bez tego kodeka. Wystarczy odpowiednia apka.
 

GrzesGP

New member
Obecnie w sklepach firmowych Samsunga 55hu7500 kosztuje 6,7tys. i dodają 2 głośniki bezprzewodowe wam351 wraz ze stacją wifi wam 250. Właśnie się zastanawiam czy po niego nie jechać.
 

Czesław

New member
Dokładnie, dlatego brak H.265 i VP9 sprawił że zrezygnowałem z zakupu.Czekam na nowe modele Sony i Samsunga w sumie już lada chwila będą w sklepach więc warto zaczekać.Tym bardziej,że Samsung jakoś nie obniża cen z racji tego,że nowe modele już za moment się pojawią co mnie szczególnie dziwi bo 55HU7500 trzyma cenę cały czas.Uważam że prawie 7k za tv,który za moment okaże się przestarzały to przesada.
 

Czesław

New member
Jak to bzdura ? Podejdź do dobrego sklepu RTV i poproś o udostępnienie neta na tv i wejdź na Youtube. Spróbuj odpalić jakikolwiek filmik w jakości 4k.Miałem to szczęście,że widziałem 55HU7500 po ostatniej aktualizacji u znajomego z netem o prędkości 30 Mb/s i niestety lipa nic nie poszło,można ustawić rozdzielczość ale nie wyświetla obrazu.Jest czarny ekran.Gdy tylko dowiedziałem się,że jest aktualizacja prędko leciałem,żeby to sprawdzić bo sam byłem na kupnie tego tv.Oczywiście obraz w 1080p jest wyświetlany,wyżej już nie.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Bzdura jest, ze ten tv nie obsluguje h265.
Ale idzmy dalej. Wyjasnij mi prosze, skad wiesz w jakiej rozdzielczosci wyswietlane sa materialy z YT dzieki wbudiwanej aplikacji? Najlepiej wyjasnij szczegolowo jak to sprawdzasz.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam wszystko chodzi lub prawie wszystko,polecam kol.Czesław zaprzyjaźnione forum jest tam dokładny test i konkretne komentarze na temat tego TV.
 

Czesław

New member
Co do H265 to przyznaję,mogę się mylić ale czytałem i tłumaczyłem chyba każdy zagraniczny test i opinie translatorem i pamiętam że opisywano różne problemy z HEVC mniejsze lub większe,dlatego uznałem że idealnie to nie działa.Co do youtube,podłączaliśmy komputer znajomego i ustawialiśmy rozdzielczość 4k i mieliśmy czarny obraz,nic nam nie poszło,po ustawieniu 1080p obraz od razu się pojawiał.Co do aplikacji wbudowanej,pamiętam że nijak nie mogłem ustawić rozdzielczości ale oglądając materiał jak pamiętam nazwę Costa Rica w 4k bez problemu każdy by stwierdził że idzie to w 1080p i to max a dlatego że,mamy ten materiał ściągnięty na pena w 4k i różnica jest widoczna gołym okiem,ostrość dosłownie powala.Na drugim materiale nagrywanym z kamery go pro taka sama sytuacja,obraz z pena żyleta z aplikacji w tv ostrość dużo gorsza powiedziałbym jakość jak przy dobrym hd. To chyba tyle.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
No to moze dla odmiany, jak to wyglada naprawde.
Ta generacja telewizorow Samsunga, zreszta jako pierwsza wsrod wszystkich (marek) dostarczonych na rynek EU telewizorow nie ma zadnych problemow z odtwarzaniem kodowanych w HEVC strumieni SAT i dostepnych w sieci rippow. Pisze to jako uzytkownik, a nie "bywalec sklepow". Wpisu o rozdzielczosc a aplikacji YT nie bede komentowal, tym bardziej, ze mam odmienne spostrzezenia na ten temat. Byc moze wynika to z innej lokalizacji.
 

Czesław

New member
Co do HEVC jak pisałem nie wiem jak jest dokładnie.Co do YT to nie wiem dlaczego się oszukujesz itd. skoro sami producenci deklarują obsługę VP9 i YT w 4K dopiero w modelach na 2015,więc nie za bardzo rozumiem jak możesz mieć inne spostrzeżenia a jeśli je masz to śmiało napisz.Gołym okiem widać również u posiadacza tego modelu różnice w aplikacji YT przy tym samym materiale ściągniętym i podłączonym pod USB.
 

mlx

New member
Wiem ze nie rozumiesz, dlatego nie zamierzam sie nad tym rozwodzic.
ja też nie rozumiem co piszesz więc albo konkret albo może lepiej nie pisać czegokolwiek na forum

jeśli Ci działa to napisz jak i co żeby inni użytkownicy też to zrozumieli bo przecież nie każdy jest taki mądry i wszystkowiedzący jak Ty
 
Do góry