55H8000 i słuchawki Bluetooth

lufa9999

New member
Witam.
Chciałem kupić jakieś dobre słuchawki do telewizora i mam pytanie. Czy muszą to być słuchawki firmy Samsung? Bo w opcjach menu, w ustawieniach dźwięku, jest mowa o dodaniu słuchawek Bluetooth firmy Samsung. Czy, jeśli będą innej marki to nie będą działały z w/w telewizorem? Jak to jest, tak dokładnie?
 

SDman

Banned
Witam.
Chciałem kupić jakieś dobre słuchawki do telewizora i mam pytanie. Czy muszą to być słuchawki firmy Samsung? Bo w opcjach menu, w ustawieniach dźwięku, jest mowa o dodaniu słuchawek Bluetooth firmy Samsung. Czy, jeśli będą innej marki to nie będą działały z w/w telewizorem? Jak to jest, tak dokładnie?

Witam,
masz świetne słuchawki Bluetooth Koss BT540i, są dostępne w "TłopHifi" możesz je wziąć i przetestować -pewnie zostaną :eek:k:

Pozdr.
 

lufa9999

New member
A coś tańszego :)? Gdzieś ok. 400-500 zł mogę w tej chwili przeznaczyć. Jak rozumiem Twój post, to inne marki niż Samsung będą działały?
 

pierkas

New member
W menu serwisowym trzeba aktywować bluetooth, w przeciwnym razie tv nie znajdzie innych słuchawek jak samsunga. Przynajmniej w h6400 tak jest.
 

grzes_r07

New member
W h7000 też trzeba aktywować w serwisowym. Ponadto nie wszystkie słuchawki działają prawidłowo. Jak również BT nie działają w aplikacjach SMART.
 

Pan_S

New member
Szukam słuchawek do tego modelu, które nie wyłączają głośników telewizora po podpięciu słuchawek tj. jest głos jednocześnie i na słuchawkach i z głośników telewizora? Pomoże ktoś?
 

SDman

Banned
Szukam słuchawek do tego modelu, które nie wyłączają głośników telewizora po podpięciu słuchawek tj. jest głos jednocześnie i na słuchawkach i z głośników telewizora? Pomoże ktoś?

Witam,
zmiana marki rozwiąże problem np. Philips, Panasonic, uważam, że Samsungowi trzymanie się
standardu, który obowiązuje od lat nie wyszło na dobre.
W TV lepszym rozwiązaniem jest granie na słuchawkach i głośnikach jednocześnie tym bardziej, że mute natychmiast wyłącza głośniki, a nie słuchawki.
Osobiście używam dodatkowych głośników bocznych aktywnych i jak trzeba
mam ścianę dźwięku z 7 głośników i to bez włączania wzmacniacza czy kina.
Niestety jeżeli tylko włożenie samej wtyczki jack do Twojego Samsunga odłącza głośniki to nikt Ci
nie pomoże -chyba, że można coś przestawić w menu serwisowym.

Pozdr.
 

Pan_S

New member
Serii J Samsunga nie wyłącza głośników tv po podpięciu słuchawek.

Z tym że ja mam tv serii H. Ta niestety wyłącza.

Ma ktoś pomysł? ... bo kolega SDman jakby o tym samym, ale nie do końca :)
 

SDman

Banned
Serii J Samsunga nie wyłącza głośników tv po podpięciu słuchawek.
Z tym że ja mam tv serii H. Ta niestety wyłącza.
Ma ktoś pomysł? ... bo kolega SDman jakby o tym samym, ale nie do końca :)

Seria J chyba najnowsza czyli Samsung poszedł po rozum, szkoda, że dla Ciebie zbyt późno.

Pozdr.
 

lufa9999

New member
U mnie, w 55H8000, jest tak, że po podłączeniu przez optyczne wyjście nie jest odłączany głos z głośników telewizora, tylko grają i one i coś podłączone optykiem. Znalazłem na szybko takie np. słuchawki: Sony MDR-DS 6500.
 
Ostatnia edycja:

Pan_S

New member
U mnie, w 55H8000, jest tak, że po podłączeniu przez optyczne wyjście nie jest odłączany głos z głośników telewizora, tylko grają i one i coś podłączone optykiem. Znalazłem na szybko takie np. słuchawki: Sony MDR-DS 6500.

Co podpinasz optykiem? To coś podpięte ma wyjście słuchawkowe?

W zakładce dźwięk masz zaznaczone wyjście audio?


Testowałeś te słuchawki?

Po podłączeniu ich jest dźwięk na słuchawkach i na głośnikach tv?
 

lufa9999

New member
Optykiem podpinam Soundbase, nie ma wyjścia słuchawkowego. Jeśli w zakładce dźwięk mam wyjście audio to gra tylko Soundbase, jak mam telewizyjne to grają telewizyjne i Soundbase jednocześnie. W tej opcji sądzę że słuchawki podłączone optycznie grałyby jednocześnie z telewizyjnymi głośnikami, podobnie jak u mnie. Słuchawek tych nie testowałem, mam inne podłączone przez Bluetooth ale grają tylko one.
 

Pan_S

New member
Optykiem podpinam Soundbase, nie ma wyjścia słuchawkowego. Jeśli w zakładce dźwięk mam wyjście audio to gra tylko Soundbase, jak mam telewizyjne to grają telewizyjne i Soundbase jednocześnie. W tej opcji sądzę że słuchawki podłączone optycznie grałyby jednocześnie z telewizyjnymi głośnikami, podobnie jak u mnie. Słuchawek tych nie testowałem, mam inne podłączone przez Bluetooth ale grają tylko one.

Jaki model tego soundbase?
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Niestety. Słuchawki wyłącza głos z tv. Nowe tv z serii Już mają funkcje multi link screen i tam wtedy można na dwóch ekranach mieć dwa dźwięki jeden na głośnikach w tv a drugi na słuchawkach na BT ku z nie koniecznie Samsunga.
 
Do góry