55H7000 vs 55F8000

tomdvd72

New member
Witam,
Mam do Was mili forumowicze pytanie na które sam nie mogę znaleźć odpowiedzi. ługo się zastanawiałem, plazma czy led ale w końcu idę z czasem i wybrałem LED. Pytanie brzmi, czy warto dopłacać kilkaset złotych do zeszłorocznej serii F 8000 czy wybrać serię H 7000. Wizualnie niemal identyczne ale F8000 posiada kilka funkcji więcej jak zaciemnianie czarnych pasów przy filmach z bluray, kamerkę ale to szczegół itp. Pytanie brzmi który jest lepszy F czy H? Dodatkowo czy H7000 to to samo co H7500?
proszę o odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.

P.S Myślalem jeszcze o Philu 55" 7509 ale nie mogę już dłużej czekać, Brasil is coming:)
 

tdx

New member
Bez reklam
Nowa matryc, cmr, Brak kamery W H, nowy smart, hevc,

bierz juz H

H7500 jest UHD
 
Ostatnia edycja:

Bosman71

New member
A czy wiemy, że w H będzie tak dobra matryca jak w F? Bo gdzieś mi się obiło o oczy na forum, że matryca jest niestety gorsza niż w F.
 

tdx

New member
Bez reklam
Tak obiło, usłyszałeś to od osób które nigdy nie widziały obu TV w akcji w tej wielkości :D
 

cureman

Active member
Bez reklam
Sorki ale seria H jest słaba ,F tez średnia .Dobre Samsungi to były 5 seri do tylu .Teraz tylko Smart ...

Polecam ci cos z nowych Sony ,Philpsa ,nawet LG ale nie Samsunga .
 
Ostatnia edycja:

Bosman71

New member
Tak obiło, usłyszałeś to od osób które nigdy nie widziały obu TV w akcji w tej wielkości :D

Czyli rozumiem, że nowa matryca w H jest równie dobra albo lepsza niż w F? Właśnie mnie temat mocno dotyczy bo chciałem zakupić któryś z nich. (Dzisiaj w Saturnie niestety nie usatysfakcjonował mnie Panasonic AS750 - nie odtworzył paru filmów, które miałem na USB).
 

tdx

New member
Bez reklam
Polecam po prostu zajrzeć do sklepu i potestować Twoje filmy + moje info jak w stopce = świadomy wybór TV z którego będziesz zadowolony

AS750 jakiego formatu nie odczytał?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Moje wszystkie pliki odczytał AS750 i to bez stresów.
Potwierdzam seria H Samsunga to bardzo udana seria telewizorów.
Myślę że to najlepsza seria Samsunga w historii.
Zobaczysz na testach.
Ja jestem w jednej zakochany...
 

tomdvd72

New member
Dziękuję za opinie ale po przeczytaniu testów i specyfikacji to jednak model zeszłoroczny 55F8000 wydaje się być bardziej zaawansowany, mówię o przyciemnianiu i funkcji cinema black, tej od pasów u dołu góry. Po ostatnich aktualizacjach szczególnie mnie to zainteresowało. Czytałem testy na hdtvtest, avforums itd i są tam aktualizacje do testów ze względu aktualizacje softu. Obie matryce w/g tych testów mają bardzo dobre jak na led i równomierne podświetlenie i brak widocznych DSE czy jakiś pionowych bandingów. Właśnie to mnie korci, że ten microdimming w 8000 jest chyba nieco lepszy.
Liczę na Kiki, jako recenzent mam nadzieję że odniesie się i porówna flagowca F8000 do H7000 za co z góry dziękuję i myśle że i innym się przyda.
Najlepsze na koniec, po przeczytaniu testów 55HU7500 4K zastanawiam się czy nie warto dołożyć 2 tys do 4K, tuner sat wbudowany i z HB ten test w 4K można już oglądać.
Dużo czytam i Sony 55W829 w/g zachodnich forum nie ma już tak jednorodnego podświetlenia jak w wersji 50" a mnie tylko 55" interesuje. Niebawem wejdzie model 4K Sony 55X 850 ale zdjęcia jakie są na avsforum mnie odstraszyły, niebywały clouding. No i został Philips, jak zwykle opóźniony i tu mnie interesuje 7509, 55" oraz model 4K.
Jak myślicie, czy warto dopłacać do 4K około 2 tys? Sorry że tak skacze ale w pewnym momencie po przeanalizowaniu tv człowiek zaczyna się zastanawiać że może iść na calość i 4k. Na chwilę obecną tylko jeden model w 4K mnie interesuje, 55HU7500, design super, 4K, higly reccomended, HDMI 2.0 i DVB-S na pokładzie.
pozdrawiam
 

qbek78

New member
Bez reklam
Moje wszystkie pliki odczytał AS750 i to bez stresów.
Potwierdzam seria H Samsunga to bardzo udana seria telewizorów.
Myślę że to najlepsza seria Samsunga w historii.
Zobaczysz na testach.
Ja jestem w jednej zakochany...

O czym mowa? Jakiś 4k albo zakrzywiony czy bardziej "przyziemny" model co nie przetrzepie portfela?
 

darus75

Member
Moje wszystkie pliki odczytał AS750 i to bez stresów.
Potwierdzam seria H Samsunga to bardzo udana seria telewizorów.
Myślę że to najlepsza seria Samsunga w historii.
Zobaczysz na testach.
Ja jestem w jednej zakochany...

KIKI, obraz w serii H jest tak samo dobry jak w serii C? Już nie chcę lepszego, tylko żeby nie był gorszy, a na smartTV mi nie zależy specjalnie - tylko na obrazie.
 

prezy

New member
Bez reklam
darus75 pamiętaj dzisiaj dla producentów ważne są koszty a zwłaszcza ich cięcie więc pakują marne plastiki i inne kombinacje.
Warto jednak oba zobaczyć w akcji i wybrać tego który ucieszy Twoje oko.
Osobiście (jeśli pytasz) F8000 w zupełności mi by wystarczył :)
a do tego jeżeli dodasz atrakcyjną cenę to będzie git.
 

darus75

Member
Nie umiem się pogodzić z brakiem w CrystalTV w obecnych seriach, bardzo podoba mi się ten obraz i ta czerń jest czarna. Półmat jest dla mnie nie do przyjęcia i w związku z tym muszę myśleć o wyższych seriach jak H7000
 

qbek78

New member
Bez reklam
No właśnie Kolego, jestem podobnego zdania. Dla mnie to właśnie determinuje wybór H7000 a nie np. H6700. Może różnica nie jest diametralna ale ja ją widzę. Inna kwestia czy warta dopłaty. Ja się na kupno jeszcze nie zdecydowałem, w polu zainteresowań mam też inne modele ale jeżeli wybór padłby na sama to chyba właśnie 7000.
BTW Ciekawe co Kiki miał na myśli. Chyba nie H7000 bo nie było żadnego info, że będzie w teście.
 

piteron

Active member
Bez reklam
I jak mam podobny dylemat
z jednej strony kusi dotychczasowy flagowiec z drugiej sam się przekonałem że smart w wersji 2014 jest po prostu lepszy
Wiadomo że najważniejszy jest obraz ale ja osobiście nie widziałem zbytniej różnicy miedzy tymi dwoma modelami,no może poza tym ze H7000 ma zdecydowanie lepsze kąty od f8000,ale z drugiej strony F-ka ma taki nie wiem jak to do końca nazwać ale taki bardziej plastyczny"plazmowy"obraz
p/s
KIKI podaj orientacyjna cena za h7000 i f8000
 

prezy

New member
Bez reklam
No niestety :-(
Jedynie smart zasługuje na pochwałę, gdyż ciągle się rozwija i chyba w tych tv jest najlepszy.
 

darus75

Member
Miałem kilka dni UE46F7000 i jego obraz nie podobał mi się. Sprzedawcy w sklepach patrzą na mnie jak na przybysza z kosmosu jak im mówię że mój LE40C650 ma obraz przyjemniejszy do oglądania. Wiadomo, o parametrach nie ma co dyskutować, podobno przepaść na korzyść tego nowszego lecz co z tego jak obraz nijak się ma do rzeczywistości. Oczywiście moim zdaniem. Teraz myślę o UE46H7000, może będzie miał ładny obraz. Najważniejsze że nie jest matowy.
 
Do góry