55f8000 kolory opinia

tedi111

New member
witam mam zamiar zakupić 55f8000 a byłem posiadaczem 55f6640 (którego sprzedałem) była to totalna pomyłka kolory ostrość w żaden sposób nie dało się ich wyregulować zółte twarze (jak po żółtaczce) bardo duże szumy na czarnym tle na materiałach HD i słaba czerń. Mam pytanie do posiadaczy 55f8000 jak u niego jest z kolorami ostrością gradacją szumami na materiałach HD i czernią proszę rzetelną opinie
 

Lemil

Banned
Ja znalazłem w jednym z portali, które zajmują się testowaniem sprzętu takie informacje.

Samsung UE55F6400
Kolory - Delta E = 1.8
Kontrast 3,160:1

UE55F8000
Kolory - Delta E = 1.9
Kontrast 1,870:1

Co prawda ty miałeś poprzednio 6640, ale różnice dotyczą najprawdopodobniej wyposażenia. Czyli wychodzi, że w nowym telewizorze będziesz mieć praktycznie identycznie dobre kolory, bo deltaE poniżej 2 to już jest naprawdę dobrze, a poza tym znacznie niższy kontrast.
 

SDman

Banned
witam mam zamiar zakupić 55f8000 a byłem posiadaczem 55f6640 (którego sprzedałem) była to totalna pomyłka kolory ostrość w żaden sposób nie dało się ich wyregulować zółte twarze (jak po żółtaczce) bardo duże szumy na czarnym tle na materiałach HD i słaba czerń. Mam pytanie do posiadaczy 55f8000 jak u niego jest z kolorami ostrością gradacją szumami na materiałach HD i czernią proszę rzetelną opinie

Witam,
dla mnie po ustawieniach ze strony flatpanelshd i jeszcze jakiejś greckiej F7000 i F8000 graja bardzo dobrze jak na warunki testowe -sklep.
Po tejże kalibracji (może ona wystarczyć) sprzedawca nie mógł uwierzyć, że Samsung poradził sobie
z materiałem od najnowszego Sony W9 triluminos - plansza czerwony na czerwonym.
Poczytaj sobie o W9
www.Cine4Home.de (Test: Sony KDL 55 / 46 - W905 Triluminos TV Preis Sony KDL 55-W 905 Fernseher 3D Flat TV LCD)
- śmiało bierz F8000.

Pozdr.
 

tedi111

New member
Witam to czyli będzie mała różnica co do 6640 to może tego W905 ale słyszałem że jest duża różnica w obrazie między 46 a 55 cali na korzyść 46 a ja właśnie chcę 55
 

SDman

Banned
Witam to czyli będzie mała różnica co do 6640 to może tego W905 ale słyszałem że jest duża różnica w obrazie między 46 a 55 cali na korzyść 46 a ja właśnie chcę 55
Testowałem W9 w 55" i F7/8000 również w 55" na szybko w sklepach -niestety różne
położenia TV i oświetlenie - bardziej przemawiał Samsung.
Sony świeci efektownie -tylko czy Ty tak lubisz ?
Jest jeszcze jeden mocny gracz Sharp 857 w 60" i na tym chyba koniec w Ledach.

Pozdr.
 

Lemil

Banned
plansza czerwony na czerwonym.
Ciekaw jestem jak by ta plansza wypadła na moim eee no telewizorze innej marki niż Sony. Gdzieś można to ściągnąć?
W ogóle to ciekawy ten tekst na temat Triluminos. Ja mam właśnie telewizor skalibrowany według Rec.709 i mogę stwierdzić, że coś jest na rzeczy. To znaczy materiały HD są ok. ale już wszystko prawie w SD prezentuje się raczej mało atrakcyjnie. Kolory są troszkę za mało intensywne. Ale ja akurat nie majstrowałbym z kolorami przy oglądaniu płyt BD. Stare DVD z kolei czasem warto by doszlifować jeśli chodzi o intensywność kolorów. No ale to taka uwaga na marginesie, wątek dotyczy czego innego. Niemniej jednak według mnie dobre skalibrowany telewizor, który trzyma się Rec.709 niż w ustawieniach fabrycznych, bo te często bywają koszmarne.
 

tedi111

New member
Witam chyba się zdecyduję na tego f8000 (oby to był dobry wybór) w Saturnie jest do niedzieli fajna promocja kosztuje 7850zł i można go jak coś wymienić na inny model albo zwrot pieniędzy,możecie podać jakie macie ustawienia obrazu po kalibracji
 

RHJG

New member
Bez reklam
Moja odpowiedż dotyczyła Twojego pytania cyt;jakie macie ustawienia obrazu po kalibracji-moja odpowiedź-blisko 6500K i nie chodzi tu o kasę...
 

SDman

Banned
raczej do 6,5 tys. nie zejdą chyba że po nowym roku jak wypuszcza nowy model

Witam,
tak nisko z ceną za ten TV nigdy nie zejdą -chyba, że jakieś przemaglowane z półki.
Szkoda, że kolega nie z Łodzi bo chętnie bym pomógł -aby móc w domowych warunkach z tym
modelem się zmierzyć.
Przymierzam się do niego pod koniec roku.

Pozdr.
 

tedi111

New member
Witam jeszcze raz a co myślicie o modelu UE60F7000 jest większy o 5 cali nie ma o nim żadnych informacji w necie, ciekawe co to za matryca jakiego producenta w nim siedzi 60cali
 

spijacz1

New member
Witam.Mam pytanie.Posiadam telewizor Samsung 55f8000 .Czy jest możliwość wyłączenia albo chociaż trochę zlikwidowanie tego obrazu teatralnego?Jeżeli tak to proszę dam mi jakieś wskazówki jak to zrobić.Dzięki z góry i pozdrawiam.
 

SDman

Banned
Witam.Mam pytanie.Posiadam telewizor Samsung 55f8000 .Czy jest możliwość wyłączenia albo chociaż trochę zlikwidowanie tego obrazu teatralnego?Jeżeli tak to proszę dam mi jakieś wskazówki jak to zrobić.Dzięki z góry i pozdrawiam.
Witam,
możesz również po eksperymentować MP, masz
dwa suwaki, znajdź "złoty" środek.

Pozdr.
 
Do góry