55ES6800 vs. 52LE830 Kilka pytań

przemo73

New member
Bez reklam
Myślałem, że już nie wrócę do tematu LEDów, ponieważ jeszcze dwa tygodnie temu byłem zdecydowany na plazmę Samsunga 51E8000. Sytuacja diametralnie się zmieniła kiedy zobaczyłem na żywca model UE55ES6800 od Samsunga. Pasuje mi praktycznie we wszystkim. Nie potrafię jednak ocenić jego obrazu w codziennym użytkowaniu. Dlatego czekam na test tego modelu od Kikiego. Więc czekam...
Za nim jednak test, odpowiedziałem na te kilka pytań, które ułatwiają sugestię i tam właśnie wyszło że bliżej mi do LEDa, ale Kiki zasugerował jeszcze Sharpa LC-52LE830. Co prawda to model z zeszłego roku ale zbiera pochlebne recenzje. Zapewne między tymi dwoma modela odbędzie się ostateczna rozgrywka.
Kiedy analizowałem dane techniczne obu telewizorów zwróciłem uwagę na dość ciekawą rzecz. Otóż Sharp mimo, że mniejszy od trzy cale, waży aż o 11kg więcej (17kg vs. 28kg). Dlaczego? Czy to zastosowane materiały? Czy jakaś szyba? Raczej nie subwoofer, którego Samsung nie posiada. Jest to o tyle ważne dla mnie, że TV będzie wisiał na ścianie i waga Sharpa mnie przeraziła. Czy ktoś wie coś na ten temat?
Oczywiście jeśli ktoś miał możliwość porównać te dwa obrazy, proszę o informacje.
 

maiku

New member
Myślałem, że już nie wrócę do tematu LEDów, ponieważ jeszcze dwa tygodnie temu byłem zdecydowany na plazmę Samsunga 51E8000. Sytuacja diametralnie się zmieniła kiedy zobaczyłem na żywca model UE55ES6800 od Samsunga. Pasuje mi praktycznie we wszystkim. Nie potrafię jednak ocenić jego obrazu w codziennym użytkowaniu. Dlatego czekam na test tego modelu od Kikiego. Więc czekam...
Za nim jednak test, odpowiedziałem na te kilka pytań, które ułatwiają sugestię i tam właśnie wyszło że bliżej mi do LEDa, ale Kiki zasugerował jeszcze Sharpa LC-52LE830. Co prawda to model z zeszłego roku ale zbiera pochlebne recenzje. Zapewne między tymi dwoma modela odbędzie się ostateczna rozgrywka.
Kiedy analizowałem dane techniczne obu telewizorów zwróciłem uwagę na dość ciekawą rzecz. Otóż Sharp mimo, że mniejszy od trzy cale, waży aż o 11kg więcej (17kg vs. 28kg). Dlaczego? Czy to zastosowane materiały? Czy jakaś szyba? Raczej nie subwoofer, którego Samsung nie posiada. Jest to o tyle ważne dla mnie, że TV będzie wisiał na ścianie i waga Sharpa mnie przeraziła. Czy ktoś wie coś na ten temat?
Oczywiście jeśli ktoś miał możliwość porównać te dwa obrazy, proszę o informacje.

Może zacznę od wagi. Samsung nigdy nie grzeszył dużą wagą telewizorów, nawet tych plazmowych. Widocznie zastosowane materiały są lekkie. Jeśli chodzi o sharpa, model 830 chwalony jest za obraz i za tą słynną matrycę quattron. Samsung natomiast zawsze chwalony za multimedia. Ale z obrazem już gorzej... Jeśli zależy komuś na dobrym obrazie polecam w tym przypadku Sharp'a, ponieważ zawsze można dokupić bluray np. samsung w którym znajduje się smart (internet). Tak poza tym, to nawet dobrze, że wybór nie padł na plazmę samsunga, ponieważ ten model lubi się wypalać (jak każda plazma samsunga :))
 

mistrzb

Member
Z tym samsungiem 55es6800 to bym uwazal, bo ze swieca szukac egzemplarza "niezachmurzonego" czyli bez cloudingu. Chyba mozna stwierdzic ze matryce w samsungach maja najgorsze podswietlenie na rynku, najmniej rownomierne i to niezaleznie od klasy. Sam sie napalalem na es6800, ale za duzo juz widzialem :( A najbardziej zazdroszcze nieswiadomym uzytkownikom, ktorzy przy mega zlym podswietleniu tego niezauwazaja. Czasami nie warto wczytywac sie w testy i przegladac opinie, tylko kupowac, uzytkowac i cieszyc sie nabytkiem ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To kwestia materiałów.
Ale najlepszą opcją na rynku jest prezentacja w domu.
I sam docenisz różnicę jakości do potrzeb.
 
Ostatnia edycja:

przemo73

New member
Bez reklam
Właśnie mocno się nad tym zastanawiam. Chyba tylko wtedy rozwieję wszelkie wątpliwości.
Możesz przypomnieć na jakich warunkach odbywa się prezentacja?


Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 

przemo73

New member
Bez reklam
Czy ktoś mógłby porównać multimedia w tych dwóch telewizorach? Wszyscy piszą, że Samsung gniecie konkurencję pod tym względem. OK. Być może Sharp ma wystarczającą dla mnie ilość "dodatków".
Tak na szybko to potrzebuję: jakiś TVNPlayer, czy inną iple, youtube i odtwarzanie zdjęć z zewnętrznego źródła. Fajnie by było, żeby TV odtwarzał filmy z zewnętrznego dysku, najlepiej jak najwięcej formatów.
Może Sharp ma takie funkcje?
 

maiku

New member
Sharp generalnie ma odtwarzać filmy z USB, ale nie byłbym taki pewny. Sharp nigdy nie należał do bardzo multimedialnych, a z funkcji internetowych posiada 'tylko' przeglądarkę i youtube, reszta to zagraniczne portale. Jeśli chodzi o dodatkowe funkcje internetowe, zawsze można dokupić dobry bluray, który to będzie posiadał :)
 

przemo73

New member
Bez reklam
@TVfanHD
Chyba musimy poczekać na jakiś test od Kiki'ego. Inaczej się nie da.
Do tej dwójki dorzuciłbym jeszcze (zachowując przedział cenowy 6000) Sharpa LC-60LE740. Nie jest na Quatronie, ale ma 3D. Więc chyba najbardziej zbliżony do 55ES6800.
 

Mixmich

New member
Ewentualnie pomyśl nad Toshibą 55wl863 / 55yl863. Clouding niewielki, ale strefowe wygaszanie nieźle pracuje w tym modelu, multimedia na poziomie sharpa.
 

micmus

Member
Bez reklam
Ewentualnie pomyśl nad Toshibą 55wl863 / 55yl863. Clouding niewielki, ale strefowe wygaszanie nieźle pracuje w tym modelu, multimedia na poziomie sharpa.


Niestety obecnie jeśli chodzi o multimedia to tylko Samsung i Panasonic się rozwijają na poziomie (to jest pozytywna ciekawostka bo Panasonic był zawsze firmą z dresingiem i nowościami daleko w tyle za innymi firmami a tu na duży +). LG chyba też dość dobrze działa w tym kierunku.

Reszta firm niestety przysypia miejmy nadzieje, że się to zmieni.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Właśnie wczytałem się w opis Philipsa 55PFL5507... hm... chyba godny konkurent Sama ES6800. Ma ktoś wiedzę jak z multimediami w Philipsie?

Oj... robi się lekki OT i to jeszcze sam autor to spowodował ;)
 

przemo73

New member
Bez reklam
Znowu trochę nie na temat, ale nie będę zakładał nowego tematu. Przynajmniej na razie.
Ktoś tu ma podobny dylemat do mojego, jednak ja zmieniłem zawodników. W zasadzie jednego. Zamiast Sharpa wskoczył Philips.
Dlatego tytuł powinien brzmieć:

55ES6800 vs. 55PFL5507 kilka pytań

Z nowym tematem poczekam aż Kiki przetestuje Samsunga (mam nadzieję, że już wkrótce). Nie mniej już teraz można zacząć mącić ;)
Samsung jest droższy od Philipsa o blisko tysiąc!!! peelenów. Fakt, jest ładniejszy (chociaż to kwestia gustu), obsługuje więcej multimediów. Ale, żeby było to warte aż tałzena?

Żeby było jasne. W obu TV są po dwie sztuki okularów.

Cóż poczekam na test i porównanie...
 
Ostatnia edycja:
Do góry