55ax630

DeeBass

New member
Bez reklam
Postanowiłem nie zaśmiecać wątków o innych seriach więc piszemy tu o AX630. Będą to moje bardzo subiektywne odczucia i nie mam zamiaru nikogo nawiać czy przekonywać do tego tv. To jest mój wybór i jestem zadowolony. Przesiadłem się po kilku latach użytkowania z plazmy panasa 42U10 więc najniższego ówczesnego modelu. Nie znam się na terminologii typu DSE i inne a są to opinie fana audio video.

Jeżeli się ktoś zastanawia nad rozmiarem to nadmienię, że ma znaczenie ;-) Gdy przesiadałem się z 26” na 42” to był większy szok niż obecnie. Oglądam z ok. 3m i stwierdzam, że zabawa w kino zaczyna się dopiero od 55” więc jeżeli ktoś ma dylematy a stać go to niech bierze jak największy. Koło maja będzie przeprowadzka na większe lokum, tv zawiśnie na ścianie, nowy wystrój… to będzie jeszcze lepiej.

Jestem w trakcie „zabawy” i są to spostrzeżenia po raptem kilku godzinach użytkowania.Optycznie tv wygląda bardzo dobrze. Srebrna ramka u góry i dołu a czarne pobokach dają dodatkowy efekt „szerszego” ekranu. Klejąc taśmy led na tył tv stwierdzam bardzo cienki plastik na plecach bo klejąc taśmę i lekko dociskając znacznie się uginał. Podstawka daje wrażenie, że tv unosi się w powietrzu. Moje podświetlenie led w połączeniu z cienką ramką wokół tv dają dodatkowe,pozytywne doświadczenia (podejrzewam, że jak ambi philipsa). Przy grubej ramce w plazmie teraz jest nowocześnie ;-)

Instalacja tv przebiegła bardzo szybko i prosto. Połączenie wifi z netem bez problemu.DLNA nie konfigurowałem. Szybkie sprawdzenie i aplikacje działają ale jeszcze nie bawiłem się nimi dłużej. Jest możliwość konfiguracji własnego ekranu, jakie apki, co ma być na ekranie startowym. Dziś rano po odpaleniu spodobało mi się,że pamięta źródło na którym był wyłączony czyli u mnie na hdmi1 i od razu jest kablówka. Plazma włączała się zawsze na swój tuner. Obraz mam z kablówki z osobnego tunera. Pierwsze odpalenie na kablówce na kanałach hd przy różnych ustawieniach fabrycznych i jest bardzo dobrze. Obraz wyraźny, ostry, biały mocno biały w porównaniu z plazmą, czarny bardziej czarny niż we wcześniejszej plazmie choć chyba mniej szczegółów. Plazma miała bardziej odcień szary ale chyba więcej można było dostrzec detali. Ciężko porównać bo człowiek w euforii bez obiektywnego spojrzenia. Kanały pozostałe "zwykłe" ale cyfrowe,zależne od jakości przekazu różnie bywa. Kolory bywają bardziej mdłe, krawędzie mniej ostre ale podobnie było na plazmie więc tu szoku dla mnie nie ma. Po prostu przy słabej jakości sygnału żylety z tego nie zrobimy aczkolwiek tragedii nie ma, ogląda się to normalnie ale w przypadku przełączenia na hd widać gigantyczną różnicę w jakości. Szybkie wrzucenie płyty blu i tutaj bajka, jakość, rozmiar… to jest to co tygryski lubią najbardziej. Podłączenie dysku i filmy mkv idą bez problemu (wyrywkowo,na szybko odpalenie dwóch) i obraz również bardzo dobry jak przy hd. Tv w porównaniu z moją plazmą ma bardzo duży zakres regulacji RGB-nasycenie,luminacja, gamma… W międzyczasie przełączenie na nsport bo akurat leci jakiś mecz. Z drżeniem serca (tyle człowiek poczytał o smużeniu, zacięciach…) rzut oka i jest ok. Leci piłka, biegają zawodnicy jak to w meczu ale wszystko wygląda normalnie. IFC ustawione na min. Piłka okrągła, leci bez smugi… 3Djeszcze nie odpalone. Drugi pilot też jeszcze nie testowany. Dla zwykłego użytkownika jest zadowolenie. Kolory są inaczej wyświetlane niż na plazmie. Są tak jakby żywsze co nie znaczy, że na plazmie były blade, może takie bardziej delikatne choć barwa na plazmie była chyba naturalniejsza.

Na minus są wg mnie gniazda hdmi które wg mnie są zbyt blisko siebie. Mam szersze wtyki od kabla alphard i musiałem dać w wejścia 1 i 3 bo 1 i 2 się nie mieściły obok siebie.

Tyle na szybko. Sorki za amatorski chaos. Coś się urodzi to dopiszę, może ktoś ma jakieś pytania, uwagi z własnego użytkowania to zapraszam. W miarę możliwości i czasu mogę coś przetestować.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Najwazniejsze to ze ty jestes zadowolony. Jak juz sie ogarniesz to napisz swoje wrazenia z jakosci kanalow SD oraz YouTube 4K. Testowalem ten tv kilka razy w sklepie ( jako klient ) jednak to nie to samo gdy ma sie go w domu na co dzien. Mimo wszystko moje opinie sa bardzo pozytywne. Sprawdz przy okazji jak dziala miracast. Milego ogladania w Nowym Roku :).
 

WuMike

New member
Bez reklam
Jedyną uwagę, którą miałem właśnie odnośnie AX630, to mocniej rozmyty obraz SD, w stosunku choćby Samsungów. No cóż, ten Panasonic aż się prosi o sygnały HD / UHD.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Można dodać, że współczesne tv wymagają współczesnego sygnału i wówczas jest żyleta.

W noworocznej gorączce szybki test 3D na madagaskarze 3. Jest super ale lepiej zaciemnić pokój. Tv współpracuje z okularami samsunga 5100GB, aż dziw, że panas nie daje choćby sztuki - za to wielki minuuuus
 

collider

New member
Bez reklam
Można dodać, że współczesne tv wymagają współczesnego sygnału i wówczas jest żyleta.

W noworocznej gorączce szybki test 3D na madagaskarze 3. Jest super ale lepiej zaciemnić pokój. Tv współpracuje z okularami samsunga 5100GB, aż dziw, że panas nie daje choćby sztuki - za to wielki minuuuus

Dokladnie. Nie powinno sie kupowac telewizora full hd a tym bardziej 4K z nastawieniem na stacje SD.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Nie korzystam z gier, z testów wynikało że niezbyt dobry. W normalnej eksploatacji nie zauważam problemów z tym związanym
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Wszystko zależy od źródła. Jeżeli jest to cyfrowa kablówka albo sat z kanałami hd to warto. W blu jest rewelacja. Przy kanałach hd również b.dobrze więc nie musi to być od razu sygnał 4K, sd z dobrym sygnałem też ok. Przy analogu (też mam taki podgląd) to raczej dramat. Przy plazmie było podobnie choć nie tak drastycznie zauważalne. Jak było wspomniane wcześniej, współczesne tv wymagają współczesnego źródła i nie musi to być od razu 4K, po prostu bardzo dobry sygnał.
Oglądałem sport, piłka, wczoraj skoki na TVP1 HD i jest b.dobrze. Nie zauważam nic co by mnie osobiście drażniło.
Przy jednolitej planszy da się zauważyć ciut ciemniejsze boki. Jeżeli ktoś jest wyczulony to pewno go to rozdrażni. Ja po 3 dniach użytkowania nie widzę tutaj problemu. 99% obrazu oglądanego przeze mnie to filmy i różne programy bez jednolitych plansz więc tego nie dostrzegam.
Przesyłanie filmów, zdjęć z komórki na tv bezprzewodowo fajny bajer.
Założyłem konto w chmurze, przejrzałem apki i nic nie znalazłem w tematyce 4K :-( Nie wiem czy coś źle robię czy panas nic nie udostępnia.
 

collider

New member
Bez reklam
Wszystko zależy od źródła. Jeżeli jest to cyfrowa kablówka albo sat z kanałami hd to warto. W blu jest rewelacja. Przy kanałach hd również b.dobrze więc nie musi to być od razu sygnał 4K, sd z dobrym sygnałem też ok. Przy analogu (też mam taki podgląd) to raczej dramat. Przy plazmie było podobnie choć nie tak drastycznie zauważalne. Jak było wspomniane wcześniej, współczesne tv wymagają współczesnego źródła i nie musi to być od razu 4K, po prostu bardzo dobry sygnał.
Oglądałem sport, piłka, wczoraj skoki na TVP1 HD i jest b.dobrze. Nie zauważam nic co by mnie osobiście drażniło.
Przy jednolitej planszy da się zauważyć ciut ciemniejsze boki. Jeżeli ktoś jest wyczulony to pewno go to rozdrażni. Ja po 3 dniach użytkowania nie widzę tutaj problemu. 99% obrazu oglądanego przeze mnie to filmy i różne programy bez jednolitych plansz więc tego nie dostrzegam.
Przesyłanie filmów, zdjęć z komórki na tv bezprzewodowo fajny bajer.
Założyłem konto w chmurze, przejrzałem apki i nic nie znalazłem w tematyce 4K :-( Nie wiem czy coś źle robię czy panas nic nie udostępnia.

A tak z ręką na sercu jakbyś miał przyznać gwiazdki, jak poważni testerzy, temu tv w skali do 5 to ile byś dał?
 

DeeBass

New member
Bez reklam
"Poważni testerzy" biorą pod uwagę całość tv i porównują z innymi. Ja biorę pod uwagę swoje oczekiwania i preferencje i jest to przede wszystkim tv z sygnałem cyfrowym z kablówki i monitor pod blu. Części funkcji pewno nie wykorzystam lub sporadycznie (przesyłanie treści ze smartfona, przeglądarka czy serwer dlna) dlatego nie chce nikogo wprowadzać w błąd. Dałbym 4.5 to będą pytania dlaczego nie 5 a dam 5 to będą pytać czy na pewno taki idealny i nie ma dse i innych... Może i ma ale dobrze to ujął "pagal" w wątku o 640 "... czy po prostu nie zwracam na to większej uwagi."

Z drugiej strony zawsze są zwolennicy i przeciwnicy. Są tacy co nie lubią brzmienia JBL i zawzięcie zwalczają tę markę bo brzmienie estradowe itp. podobnie z denonem i innymi sprzętami. Wszystko co mam w stopce zostało wybrane świadomie i daje duże zadowolenie w brzmieniu i w obrazie, w muzyce i kinie więc z mojego punktu widzenia daję 5 i polecam
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
"Poważni testerzy" biorą pod uwagę całość tv i porównują z innymi. Ja biorę pod uwagę swoje oczekiwania i preferencje i jest to przede wszystkim tv z sygnałem cyfrowym z kablówki i monitor pod blu. Części funkcji pewno nie wykorzystam lub sporadycznie (przesyłanie treści ze smartfona, przeglądarka czy serwer dlna) dlatego nie chce nikogo wprowadzać w błąd. Dałbym 4.5 to będą pytania dlaczego nie 5 a dam 5 to będą pytać czy na pewno taki idealny i nie ma dse i innych... Może i ma ale dobrze to ujął "pagal" w wątku o 640 "... czy po prostu nie zwracam na to większej uwagi."

Chodziło mi o twoją subiektywną opinię tylko w stylu testerów ( chodzi o te gwiazdki ). Wiem jak wyglądają "prawdziwe" testy, ale nie o takie mi chodzi.
 

gothblack

New member
Dzięki za uwagi...ja również rozpatruje zakup tego modelu.. mam słabość do Panasonica ..do tej pory użytkuję 50 plazmę i niedługo przeprowadzka i pomyslałem,że może faktycznie trzeba się pobawić formatem 3D.....i stąd zmiana ,a przy okazji troszkę większy by się przydał....napisz po ile i gdzie nabyłeś okulary ?
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Przed świętami na allegro widziałem, chyba w oleole po 74 zł. Ja natomiast chciałem szybko przetestować 3D a że zakup był zaraz przed sylwestrem i czas na przesyłkę był dłuższy to zakupiłem w stacjonarnym MM po 99 zł
 

MrWoland

New member
Oki mam już w domu 40ax630 i wszystko ok, obraz żyleta ale mam kilka pytań;
w trybie komputer po hdmi, jak włączam film, opcja 24 smooth film jest nieaktywna, ktoś wie czemu?
czy do trybu PIP, PAP muszę mieć jakiś dodatkowy tuner? bo mi nie działa
Funkcjapure direct 4k jest aktywna tylko w hdmi 2.0 czy jak to działa?:)

dziękuję za pomoc
 

DeeBass

New member
Bez reklam
w trybie komputer po hdmi, jak włączam film, opcja 24 smooth film jest nieaktywna, ktoś wie czemu?

Pytanie czy komp daje taki sygnał??

czy do trybu PIP, PAP muszę mieć jakiś dodatkowy tuner? bo mi nie działa

PIP jest dostępny jako tuner cyfrowy w tv/źródło zewnętrzne

reszty nie ogarniam :cry:
 

MrWoland

New member
w trybie komputer po hdmi, jak włączam film, opcja 24 smooth film jest nieaktywna, ktoś wie czemu?

Pytanie czy komp daje taki sygnał??

czy do trybu PIP, PAP muszę mieć jakiś dodatkowy tuner? bo mi nie działa

PIP jest dostępny jako tuner cyfrowy w tv/źródło zewnętrzne

reszty nie ogarniam :cry:

czyli wystarczy mi najprostszy tuner cyfrowy tak?
 
Do góry