55 Samsung Q9 czy 55 oled

Howard66

New member
Witam wszystkich. Zastanawiam się nad telewizorem głównie z myślą do konsoli xbox one x jak i treści 4k .Nie ukrywam że zależy mi również na jak najlepszej jakości HDR . Wiem że Q9 ma najwyższą jasność w granicach 1500 nitów ale gdzieś wyczytałem że tyczy się to wersji 65 cali a w wersji 55 jasność w przedziale 800- 1000 nitów .Natomiast oled lg c8 w wersji 55 ma jasność hdr w przedziale 600 -800 nitów .Ale co ciekawe w teście HDTVTest TV Shootout 2018 co do jakości hdr wygrał lg c8 a nie Samsung Q9 .
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Nie mam Q9 ale miałem lg B6 i ihdr wyglądał tam znakomicie bo kontrast był fenomenalny nie tylko jasność się liczy ale przede wszystkim czerń czyli różnica między najcenniejszym a najważniejszym punktem. Jak dużo grasz to LCD będzie najlepsze a zwłaszcza Q9.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Proponuje sobie oglądnąć na youtube porównanie q9 i oleda w grach z hdr.
Ilość widocznych szczegółów w ciemnych i bardzo jasnych scenach powala na q9. Zwróć też uwagę na kolorystykę nieba, w oledzie niebieskie, patrz na figurki na początku filmiku, w oledzie od połowy ciemne:D

https://www.youtube.com/watch?v=i0k8i7VimzI
 

Howard66

New member
Racja na LCD widać więcej szczegółów w ciemnych scenach i szarosciach na bf5 to fajnie widać.

Jednak mam wrażenie że efekt promieni słonecznych jest lepiej widoczny na LG . Jenak tak jak pisałem że 55 Q9 nie ma tej jasności co 65Q9 . Powiem szczerze że raczej skłaniam się na oleda otóż po zastosowaniu się to tv rczej będzie w innym miejscu gdzie dla innych użytkowników bedzie patrzenie pod sporym kątem więc Qled odpada .Może macie jakiś swój typ oleda który jest najlepszy względem hdr i do grania w xboxa ?
 

Howard66

New member
Teraz to już zastanawiam się nad 65 cali żebym znów nie żałował jak z moją 50 .Tylko czy 65 Q9 czy LGC8 . Przemawia Lg bo goście TV będą mieli pod kątem tylko boję się tego wypalenia przez gry ....
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Kolego najlepiej zobacz oba tv na żywo bo na forum ile ludzi tyle opini. Ja osobiście oleda bym nie wziął bo czerń to nie wszystko, a sam Q9 ma czerń na bardzo dobrym poziomie. Jeśli chcesz dużo grać na konsoli to wybór masz prosty. Lepszy hdr w grach i tryb dla graczy w Samsungu.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ale oceniałeś to na żywo przed tym tv czy sugerujesz się faktem, że to va więc musi być słabo? Będziesz na codzień siedział z boku tv? 90% ludzi, których zaprosisz do domu nie zauważy różnicy siedząc z boku czy na wprost, te 10% pozostałe to ludzie znający się na tv, spadek jakości nie jest aż tak drastyczny:)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Ale ZF9 ma inne wady które w sklepie trudno zauważyć...Kąty sam sprawdź,w Q9 nie są takie złe.
 

Howard66

New member
Zagłębiłem się trochę w temat między Q9 a C8 i więcej rzeczy przemawia na niekorzyść Q9 . A przedewszystkim brak Dolby Vision gdzie konsola xbox dostała aktualizację . Zamierzam nie dużo ale kilka filmów na początek obejrzeć w tym formacie .Druga sprawa to brak DTS gdzie duża ilość filmów do pobrania w formacie UHD obsługuje ten dźwięk. Natomiast co do HDR to dużo jest recenzji że jest on ogólnie lepszy w C8 jak w Q9 pomimo mniejszej jasności .Jednak Q9 ma na pewno przewagę z hdr w jasnych scenach . Więc ogólnie Hdr w C8 do zaakceptowania. Nastąpna sprawa to kąty widzenia.Jest jedno ale wypalenia na oledzie ale tutaj opinie są podzielone .
 

Mateo89

New member
Oglądałem Samsunga Q9 i porównanie robiłem z Philips 8102, Sony 65xf9005 i samsung Q7 powiem tak Q7 nie wart swojej ceny a philips był za ciemny i to było widać gołym okiem na identycznych ustawieniach tylko mogły nazy wie w systemie różnic. Został więc Sony który był dużo tańszy w rozmiarze 65 cali i powiem szczerze że Samsung prócz jaśniejsze ekranu z dość lepszym HDR nie był wart dopłaty w moim przypadku ponad 3 tysięcy i to sporo ponad. Sony też jest jasny, a mam bardzo nasloniecznione pomieszczenie i powiem szczerze że naprawdę wystarczy. Też modelem nie dawno taki sam problem jak ty i wybrałem Sony 65xf9005 nie wydałem fortuny a tv sprawuje się świetnie w grach bo ma spoko Input lag do tego to chyba najlepszy tv do filmów i sportu jednocześnie. Takie moje odczucia. Oczywiście Sony nie jest bez wad no ma kiepsko zrobiony pilot w porównaniu do starszego modelu czyli tam był taki jakby z gumy a tu jest z plastiku i najważniejsza rzecz to mało stref wygaszania czyli w nocy przy przejściu sceny w filmie na jasna w rogu ekranu można zobaczyć lekkie rozjasnienie ale naprawdę nie widać tego ciągle tylko czasami i tzrba mocno się przyjrzeć ale za te pieniądze które zapłaciłem za całkowicie nowy wybaczam takie sprawy bo żaden tv w kwocie 6700zl bo tyle zapłaciłem za 65cali nie ma raczej szans w porównaniu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry