55" lg, samsung, led plazm?

ArieLoOoPL

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ponad 30m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 5-6metrów
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? zazwyczaj dwie, ale jak sa mecze to z 6
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? moze stac moze wisiec
6.Jak słońce świeci w pokoju ? latem od groma, poniewaz od prawej strony mam wielkie okno, ale sa kupione drogie zasonki;/
7.Jaki masz obecnie telewizor ? jvc 32r90
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? jezeli istnieje to mozliwosc polaczenia go z iphonem przez airplay, usb do ogladania filmow, optyk by sprzet podlaczyc i leciala muzyka przestrzena z ps3 ktore jest podlacone po hdmi, by nie gmerac z kablami duzo
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? hd z satelity, polsat n i c+
10.Jakie urządzenia ? tuner hdtv, komputer
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? gra duzo, 16godzin
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? w macbooku mam matowa, w imacu blyszczaca, tak i tak dobrze :)
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? HD - sport i dlaczego ja(kto to wymyślił;/)
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak, lubie sobie czasem puscic muzyke z youtube na sprzecie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? weekendy czasem 4godzinki, fifa wyscigi i strzelanka
16.Preferencje co do marki ? teraz mam jvc, ale chyba samsung, sony lg, czy co polecacie
17.Preferencje co do wielkości ? 55cali i wiecej
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? gruba ramka w obecnym jvc
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? ogladam wieczorami w dzien slucham... biuro mam w pokoju obok
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? czym tniej tym lepiej :)
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? moze miec, a jakie lepsze? ogolnie chyba pasywne mi bardziej odpowiada - takie co w kinie.

Mam nadzieję***ze pomoże mi ktoś***w doborze tv...bo ja już nie wiem sam... czy warto kupowac tv z full ledem czy tylko z krawedziowym co jest np w modelu lg 55lm615...
bede bardzo wdzieczny za radę.

Pozdrawiam
 

RHJG

New member
Bez reklam
CYT;20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? czym tniej tym lepiej . Z reguły jest odwrotnie,czym taniej tym gorzej?.Poczekaj na nowe modele różnych firm,już się pojawiają-myślę,że warto...
 

wysio

Member
Bez reklam
Zobacz Panasonica P55VT50E. Doradzałem go kupić mojej rodzinie. Są zachwyceni, ja z resztą też. Obraz niesamowity...

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

ArieLoOoPL

New member
ja tak patrze na lg 55lm760, co sadzicie o tym ?
czym tanie tym lepiej, dla mojego portfela, nie mowie ze bym kupil za 2tys tv crt :p ale tez by nie wydac 12tys za tv;]
 

cola101

New member
Witam ,
odradzam zakup jakiegokolwiek Samsunga z serii es8000/7000

Też tak jak ty tydzień temu zastanwaiełme się jaki TV 55 kupić , chciałem zmienić rewelacyjny moim zdaniem TV LG infinia 47LX9500 na wiekszy 55 . Nagrzałem się oczywiście jak większość na SAMSUNGA 55ES8000 , Zakupiłem go z początkiem tygodnia przywiozłem do domu, powiesiłem na ścianie, włączyłem iii przeraziłem się !!!
-Obraz tragedia , cały dzień spędziłem na szukaniu w necie odpowiednich ustawień aby poprawić jakość . Przetestowałem chyba pieć ustawień było lepiej ale bez porównania do mojego LX9500 .
-Jakość czerni tragiczna , na tym tv czerń zastąpiono chyba szarym!
- w nocy nie da się oglądać , wszędzie plamy jaśniejsze ( na rogach tragedia)
- smart tv dużo uboższe niż w LG i mniej intuicyjne
-3d totalne dno

Podsumowując TV 55ES8000 wisiał u mnie na ścianie 2 dni . Jedyny plus tego tv to łatwośc pozbycia się go :) .Sprzedałem po 2 dniach od zakupu .

Dziś przyszedł do mnie TV LG 55LM760S i jestem bardzo zadowolony !!!
Po dwóch godzinach testów wstępnie stwierdzam :
Obraz- o niebo lepszy niż w Samsungu nawet bez odpowiednich ustawień. Bardziej rozbudowane menu konfiguracyjne ,
-lepsze wykonanie TV
-Smart TV rewelacja , bardzo przyjazne i intuicyjne,
-bardzo łatwa obsługa
-pilot magic rewelacja (nie spotkałem się z lepszym przy TV)
- 3d nie testowałem jeszcze ,ale widziałem w sklepie i było naprawde dobre

Moja rada nie kupuj Samsunga jesli zależy ci na jakości

Ja kupiłem Lg za 6100zł i jestem bardzo zadowolony,
Zastanawiałem sie jeszcze nad LM860V za 6500zł ale podobno róznią sie tylko designem i podświetlaniem . Jakości obrazu bez różnicy.
 

ArieLoOoPL

New member
wlasnie zastanawiam sie nad tym modelem LG...
i wlasnie tam jest led plus czy co jest?
i jest tam mozliwosc wlaczenia airplay? czyli dziwek/obraz na tv bezprzewodowo ?
 

Xantario

New member
i wlasnie tam jest led plus czy co jest?
i jest tam mozliwosc wlaczenia airplay? czyli dziwek/obraz na tv bezprzewodowo ?

Led Plus jest już od modelu LM640s. Polecam LM760s, raczej nie warto dopłacać do modelu linii ósmej (LM860v), bo różnic w jakości obrazu tak naprawdę nie ma. Chyba, że chcesz model na tzw. wypasie, ale wtedy trzeba liczyć się z wydatkiem około 9 tysięcy za LM960v. Tutaj już mamy inne podświetlenie i różnica jest widoczna.

Jeśli chodzi o airplay to chyba tylko apple tv (jak się mylę to proszę mnie poprawić :)). Ale dźwięk, zdjęcia, filmy możesz przesłać normalnie poprzez wifi/wifi direct.
 

ArieLoOoPL

New member
a jest np możliwość sterowania youtubem jak jest mozliwosc w ps3 ?
ze jakos sie paruje i mogę oglądac teledyski z youtuba na tv sterujac iphonem?
 
Do góry