55" i wiecej w okolicach 6-8tys

Taski

New member
Trochę poczytałem. Zgłupiałem.
Wybór TV stał sie problemem. 3d pasywne, aktywne, gesty, LCD, plazma itd.
Co tu dużo pisać.
Doradzcie.
Na dodatkowe pytania z chęcią odpowiem ;)

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4x5m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m-3.5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2najczesciej (czasem 5)
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Raczej bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z boku, (okno od lewej strony jak patrzę na tv, słońce popołudniu)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Philips 39PFL3807
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Kilka HDMI i USB, (zlacze VGA)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? dekoder sat
10.Jakie urządzenia ? Ipad, iPhone, PS3 (za chwile 4), moze laptop, pendrive
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? w tygodniu ok4, weekendy 8
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia ze wskazaniem na mat
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy akcji, komedie, programy dokumentalne.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Sporo, do tego, aplikacje typu YT, ipla itd. Oczywiście skype (fajnie by było jakby miał wbudowaną kamerę albo można było dokupić za pare zł)
15.Czy zamierzasz grać w gry ? Sporo
16.Preferencje co do marki ? nie, liczy się jakośc obrazu i trwałość TV (bezawaryjnosc)
17.Preferencje co do wielkości ? okolice 55" ro raczej minimum, extrem to 65
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? mała płynność obrazu, czasem nienaturalny obraz
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? pon-pt wieczorami, weekendy - również w dzień
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok 6-8tys (oczywiście jak będzie super sprzęt za 3tysie to absolutnie nie odrzucam ;) )
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Koniecznie (Żona chce!), raczej pasywne.
22.Co dla Ciebie jest najważniejsze w TV ? obraz musi byc elegancki co do dzwieku będzie osobno.
 

Adek69

New member
z 3-3,5m super ogląda się 55" Sony 55w805a,
wczoraj go kupiłem i jestem zadowolony
ma pasywne 3D, 4 okulary w komplecie, półmat,
bardzo dobre kąty bo to matryca IPS
i wbrew temu co niektórzy piszą ma super czerń...
bardzo dużo ustawień i aplikacji
ekstra do oglądania w dzień w salonie
pozdrawiam

P.S. i ma 5 lat gwarancji...
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Porównywałem z 905 i już super czerni to ja nie widziałem, zależy jak to czerń widzisz i o której godzinie i na jakim tle, tak więc taka odpowiedz moze być bardzo myląca dla innych co potrzebują mieć faktycznie czerń.
Fakt faktem, że w tej cenie i 5lat gwarancji to dobra oferta, ale ja bym porównał z Samsungiem który jest tańszy.
 

zbyniu4

New member
Porównywałem z 905 i już super czerni to ja nie widziałem, zależy jak to czerń widzisz i o której godzinie i na jakim tle, tak więc taka odpowiedz moze być bardzo myląca dla innych co potrzebują mieć faktycznie czerń.
Fakt faktem, że w tej cenie i 5lat gwarancji to dobra oferta, ale ja bym porównał z Samsungiem który jest tańszy.

Przepraszam bardzo a z którym Samsungiem byś porównał?
 

Taski

New member
Dlugin2 3D aktywne to drogie okulary i do tego ta plazma jest lakoma na prąd, jest w klasie energetycznej C.

Adek69 5lat gwarancji i cena poniżej 6k jest przyciagajace. Tylko te 55" to moje minimum ale wchodzi w grę :)

Sa jeszcze jakieś propozycje?

Co myslicie o Sharp LC-60LE840E?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz same sprzeczności.
Jeśli gesty - to Samsung
Jeśli plazma i gesty to Samsung
Jeśli Extremalnie to 64F8500
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsun...pator-czy-cesarz-jakosci-a-moze-wreszcie.html
Ale jeśli 55" - 60" - co w Twoim przypadku powinno być lepszym rozwiązaniem
Ale jeśli pasywne to żadna plazma.
Jeśli pasywne to żaden Samsung.
Jeśli pasywne to nie będzie gestów.

Jeśli dużo grania to najważniejszy Input Lag - czyli
Sharp 60LE 840
Philips 55pfl 8008
Panasonic 55ST60
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...eneracja-plazm-panasonica-puka-glosno-do.html
Panasonic 55Dt60
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...cie-mnie-do-siebie-a-bede-wasza-radoscia.html
Jeśli Extrem - to Panasonic 65ST60
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...eneracja-plazm-panasonica-puka-glosno-do.html
 

Pigway

New member
Porównywałem z 905

Porównaj jeszcze ceny tych modeli - różnica około 4000 zł. Od siebie polecam LG od 55LA691S do 55LA860V.

Serwis Panasonica to tragedia, poczytaj - http://www.hdtv.com.pl/forum/serwis/87381-autoryzowany-serwis-kamer-panasonic-ostrzezenie.html

Produkty również nie są najwyższych lotów. Podobnie Philips: TV LCH Philips - serwis (żenada !) - Audio-wideo - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl

Wybierać można właściwie pomiędzy trzema firmami: LG, Samsung oraz Sony. Sam kupuję niedługo TV w podobnym przedziale cenowym i wybieram LG.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Musisz bardziej sprecyzować, czego szukasz- mam na myśli technologię. Nikt za Ciebie na to nie odpowie, każdemu odpowiada co innego.
3d pasywne czy aktywne- musisz sam ocenić, czy ważniejsza jest dla Ciebie jakość obrazu (aktywne), czy komfort oglądania (pasywne).
Z tą plazmą, to powielasz stereotypy- owszem, zużyje prądu więcej, ale kupujesz sprzęt za parę tysięcy zł, a tak istotne jest dla Ciebie zaoszczędzenie 20 zł miesięcznie na prądzie, kosztem rewelacyjnego obrazu, szczególnie przy wieczornych seansach? Odpowiedz na to pytanie sam.
Czy zależy Ci bardziej na dobrej czerni, czy na dobrych kątach bocznych (telewizory na IPS).

Generalnie przy tak szerokich potrzebach, można Ci polecić połowę telewizorów na rynku- tyle że zamęt w głowie będziesz miał jeszcze większy.
 

Adek69

New member
Adek69 5lat gwarancji i cena poniżej 6k jest przyciagajace. Tylko te 55" to moje minimum ale wchodzi w grę :)


miałem taki sam dylemat, 55" to było minimum, chciałem 60 a nawet więcej ale nic dobrego z LCD nie ma w tych rozmiarach, a jak jest to w cenie 2x więcej niż 55"

kupiłem sony 55" cali do salonu a plazma 42" pójdzie do sypialni
piszę pójdzie bo na razie 55" dałem właśnie do sypialni (czekam na uchwyt i w przyszłym tyg. go powieszę w salonie)
w sypialni te 55" z 3-3,5 metra to rewelacja aż mi się będzie żal rozstawać z nim za parę dni...
do salonu kupię za 2 lata 70" a sony 55w805 wróci do sypialni :)
 

Taski

New member
Dobra inna bajka chwilowo ;)
Zadzwonił znajomy i ma dla mnie Samsunga UE60D6500 w cenie 1000€, powystawowy z gwarancja (wisi teraz w sklepie i gra). Odpowiedz muszę dać dziś do 20godz. Narazie wisi rezerwacja ;)
Pchać sie w takie coś?
 

Taski

New member
Tylko ze to trochę to raz tyle jak twierdzi znajomy. Nowy 1999€.
Chodzi o to czy ten TV to dobry model. Aktywne 3D niestety ale jakoś przełkne. Nie moge zbyt wiele opini na jego temat znaleźć, same suche dane.
 

Taski

New member
Kiki ale to chyba nie ten telewizor.
Ten z linka od ciebie to plazma a ten w sklepie to LCD.
Kolega sie pomylił bo w sklepie kosztuje 2299€ a na Amazonie niemieckim jest za 1999€

Jest moze gdzieś test tego TV albo jakieś opinie?

Zaholowalem go do domu :)
Cena mnie skusiła nie powiem. Mam 7dni na zwrot bez gadania. Zobaczymy czy zostanie.
 

Taski

New member
TV juz wisi.
Narazie zadowolenie duże (wielkość ma znaczenie ;) ). Wiecej bede mógł za pare dni powiedzieć.

Wie ktoś gdzie znajdę "przebieg" tego sprzętu (o czas pracy oczywiście chodzi).
 
Do góry