55'' FHD do 3,5-4 tys

andrewtv

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 3,3m x 5,2m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ~3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać szafce RTV
6. Jak słońce świeci w pokoju? Pomieszczenie jest słoneczne, ale słońce nie będzie świecić bezpośrednio na TV
7. Jaki masz obecnie telewizor? Sony KDL32E5500
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Najlepiej Android TV/Android 5.0, ewentualnie jakieś modowane oprogramowanie i.e od Samsunga, coś co nie zamula
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? HDMI z Mac Mini z Kodi, później HTPC,
10. Jakie urządzenia? Mac Mini, pózniej HTPC, Chromecast, jeżeli TV nie będzie miał wbudowanego dobrego Android etc.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Głównie wieczorami 1-3h, do oglądania filmów, w weekend czasem do odtwarzania muzyki
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Obojętnie, taką w której kolory będą lepsze
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Seriale, filmy, YT
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Raczej nie, ale jak będzie się Android/inny OS i będzie można odtwarzać Spotify, Soundcloud lub YT, to będę korzystał
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Preferencje co do marki? Żadnych, chociaż po przeczytania forum skłaniam się do Philipsa, ale takiego na którym Android nie zamula.
17. Preferencje co do wielkości? 55''
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Wolny i niedopracowany software.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 90% po zmroku
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ~3500-4000 zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie

Moje trzy grosze:
1. IMO nie ma sensu pakowania się w 4K, jak 1080p z sensowany bitrate na dobry FHD w zupełności wystarczy.
2. Na początku chciałem kawałek ekranu 55'', żeby wszystko puszczać z Maca/HTPC, ale widzę, że parek apek jak Soundcloud, Spotify, Youtube na TV mogłby mi "ułatwić życie". Zauważyłem w postach, że po ostatnich updatach
3. Bardzo zależy mi na tym, żeby część obsługi TV przerzucić z klawiatury/trackapad na pilota (mam Logitech K140). W obecnym przypadku HDMI-CEC (aka Bravia Sync) nie działa, bo OS X nie ma wsparcia (a nie chce kupować USB HDMI-CEC adaptera), bo niedługo pewnie złoże HTPC.
4. Moje propozycje:
  • Philips 55PFS7509/12
  • Philips 55PFT6550/12
  • Samsung UE55H6400
Okazuje się, że pasuje poświęcić na TV 4000 zł, chyba że wybiorę Samsunga UE55H6400. Skłaniam się ku Philipsowi i niebrandowanemu softowi przez Samsunga, chociaż czytałem dużo pozytywnych opinii o działaniu i szybkości Samsunga.

Porównywałem specyfikację na RTV Euro AGD i przy 55PFT6550/12 jest wyraźnie zaznaczone Android 5.0 Lolipop, a przy 55PFS7509/12 tylko, że posiada funkcje Smart TV, dostaje on upgrade do Andka 5.0? Mimo, że jest to model na 2014, to jego specyfikacja wygląda odrobinę lepiej, chociaż zaznaczam, że słabo się znam.

5. Widzę, że obydwa zaproponowane przeze mnie Phlipsy mają Ambilight (3-stronny). Jak 4 dni temu zacząłem szukać TV to bardzo chciałem z Ambilight, bo często oglądamy w nocy, ale dziewczyna mówi, że to zbędny bajer. Czy jest możliwość wyłączenia Ambilight, gdyby było za jasno/przeszkadzał?

Podsumowanie:
Widzę, że pisząc prawie 1h tego posta wybrałem TV :) (Philips 55PFS7509/12)
Jednak proszę bardzo o sprawdzenie tego przez ekspertów.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!
 

andrewtv

New member
A co z Sony KDL55W755C? Będę miał go okazję przetestować w domu za 2,5 tyg, bo ojciec kupił.

Kurde Android 5.0 mnie kusi + czytałem an forum, że z każdą akutalizacją lepiej chodził.
Mam Plex Server postawiony i może akurat wrzucenie Kodi na Andka 5.0 z wtyczką PlexBMC by z TV zrobiło ciekawe centrum multimedialne (aktualnie MacMini tym sie zajmuje).

Czemu nie Philips 55PFT6550/12?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips ma Androida 5.1.2.
Masz w tej wersji dodatkowo - ambilight potrójny,dual play, miracast,wifi smart screen, pilot z klawiaturą .
Jak znajdziesz do Kodi potrzebne wtyczki masz tysiące, tysiące filmów i to HD,bajki, koncerty, telewizje świata.
Jak będziesz niebieski masz kalibrację gratis.
Mx Player daj też dużo radości.
 

andrewtv

New member
Kupiłem tego Philipsa 55PFT6550, ale nie miałem czasu za bardzo się nim pobawić.

Plus:
- obraz duzo lepszy niż w poprzednim TV (mialem Sony Bravie 32)
- ambilight mega mi się podoba
- Android (przed wszystkim Plex, Youtube i Cast)

Minus:
- Android mógłby szybciej chodzić
- podłączyłem Chromboxa (i7 z Intel HD4400) z Ubuntu 14.04 i przy full HD wydaje mi się, że obraz jest trochę ziarnisty (walczyłem ze sterownikiami od Intela ale nie udało mi się zainstalować)
- kolory muszę chyba przestawić, bo wydają mi się trochę "wyblakłe"

Pomógłby mi ktoś ogarnąć sprawę z kolorami?
Z sterownikami i Ubuntu powalczę jak będą miał troche czasu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo obraz jest bardzo dobry, każdy to podkreśla.
W sprawie kalibracji napisz proszę na PW.
Dostaniesz też kontakt do kolegi w sprawie wtyczek.
 
Do góry