55" do sypialni - pomoc w wyborze

bestisz

Member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4,8 x 3,5m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3 leżąc na łóżku
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Będzie wisiał pod sufitem a dokładnie będzie zabudowany w szafie. Coś na tą modłę jak na zdjęciu z tym że u mnie będzie on wyżej pochylony na uchwycie w dół tak aby można było na niego patrzeć przy w miarę naturalnym leżeniu na łóżku sypialnianym.
X0hZP5vO6VxTAx4aRX.jpg

6. Jak słońce świeci w pokoju? Przez część dnia świeci ale mam dobre rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor? Obecnie w sypialni mam zabytkowego Sharpa 32", ale posiadam jeszcze u syna w pokoju TCL-a U55C7006 i w innym Philipsa 65PUS8602 obydwa od @kiki
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Netflix, Player, Ipla, HBO-GO
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Dekoder 4k VU+ po HDMI
10 .Jakie urządzenia? Dekoder satelitarny jak powyżej
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 1-5h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Bardzo rzadko
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Wszystkiego po trochu
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie wykluczone
15. Czy zamierzasz grać w gry? Nie
16. Preferencje co do marki? Nie mam
17. Preferencje co do wielkości? Tylko 55" bo taki jest przyjęty w zabudowie szafy
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? W TCL-u który posiadam jednak trochę wolny CPU jak na Androida co w efekcie zamula całość. Druga sprawa to ciągłe perypetie w TCL-u z HBO GO. Żeby działało trzeba żonglować softami - długi czas nie działało wcale a jeżeli już to przez Kodi. To jest rozwiązanie dla ludzi ogarniętych. W Philipsie żenujący pilot - gdyby był taki jak w TCL (z żyro) to było by świetnie.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Popołudnie/wieczór
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Nie mam jakiegoś konkretnego - ale powiedzmy 4500zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Jak trzeba:grin:
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Tak
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To bardzo prosty wybór.
Nazywa się Oled !
Masz w klasie cenowej 55X98 w programie dla niebieskich członków forum Sam wybierasz ceny - podaj proszę maila to CI wyślę cały program
Za niewielką dopłatą :
- LG 55C9 za 4999 zł
- Philips 55OLED 754 za 4999 zł

Z LCD masz :
- TCL 55X815 w programie
- LG 55Sk8600 w programie
- Sony 55XF9005 w starej cenie jeszcze
- Philips 55PUS8804 w programie
 

bestisz

Member
To bardzo prosty wybór.
Nazywa się Oled !
Masz w klasie cenowej 55X98 w programie dla niebieskich członków forum Sam wybierasz ceny - podaj proszę maila to CI wyślę cały program
Za niewielką dopłatą :
- LG 55C9 za 4999 zł
- Philips 55OLED 754 za 4999 zł

Z LCD masz :
- TCL 55X815 w programie
- LG 55Sk8600 w programie
- Sony 55XF9005 w starej cenie jeszcze
- Philips 55PUS8804 w programie

Witam Cię. Mail do mnie w.kornas@os.pl (os.pl nie o2.pl - to nie jest błąd). Proszę więc o w/w program w którym ja wybieram ceny.
Co do samego TV to Toshiby raczej nie wybiorę, jest w jej opisach bardzo mało odnośnie SmartTV i odnoszę wrażenie że jest on po prostu słaby w tym zakresie. Nie do końca jestem przekonany czy firma zadba o to żeby działały przez cały czas życia urządzenia wszystkie aplikacje VOD itp.
Jest to dla mnie ważne ponieważ owszem TV przez satelitę oglądam ale praktycznie nie ma wieczoru be Netflixa, HBO Go itp.
Powiem szczerze że najbardziej pasował by mi android TV. Nie wiem też czy do sypialni jest sens inwestować w OLED-a? Ja wiem że jakość, kontrasty i efekt WOW ale ja w większości oglądam wieczorami/nocą. Myślałem nad Sony 55XF9005 ale już wiem że nie dostanie od najnowszego Androida .... wszędzie jest jakieś "ale".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
OK.
Philips 55Oled 804
Philips 55Oled 854
Philips 55Oled 903
Philips 55Oled 934
Sony 55AG8
Sony 55AG9
Jak będziesz niebieski masz jeszcze pakiet gratisów dodatkowo o wartości 500 zł .
 

bestisz

Member
Cześć.
@kiki
Decyzja podjęta. Dzisiaj miałem okazję zobaczyć i ocenić działanie systemu w LG 55C9. Myślę że nie mam się co obawiać jeżeli chodzi o brak Androida. Ba powiem więcej - ten WebOS w LG działa mega płynnie i posiada wszystko czego mi potrzeba. Żaden! Powtarzam żaden Android (czy to w TCL czy Philipsie które posiadam) nie działa z taką płynnością jak ten system w LG.

Przepraszam że zajęło mi to trochę czasu ale musiałem co nieco namacać zanim dałem wiarę :-D

Reasumując stałem się "niebieski". Poproszę o finalną ofertę na LG 55C9 na PW lub w.kornas@os.pl (przypominam (os.pl, nie o2.pl :wink: ) i realizujemy temat.

Dzięki raz jeszcze za pomoc.
 
Do góry