55'' do PC i filmów

.oO0OoO0Oo.

New member
Witam

Robię kolejne podejście do zakupu telewizora przeznaczonego w 90% jako monitor komputerowy (40% praca, 20% gry, 30% filmy) i w 10% jako telewizor ze źródłem DVB-C. Rozmiar jaki mnie interesuje to okolice 55'' (jeśli już to więcej a nie mniej, ale priorytetem jest rozsądna cena). Ważna jest dobra czerń i kontrast bo oglądam głównie wieczorami i w nocy (VA)


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? -salon z aneksem kuchennym 30m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? -3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? -2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - pokój średnio nasłoneczniony, słońce z boku (jest tylko wo godzinach rannych czyli wtedy kiedy nie oglądam)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - Philips LCD 32 cale Hd ready
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - mile widziana będzie opcja grania na jednym ekranie przez dwie osoby
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - DVB-C
10.Jakie urządzenia ? - komputer (HDMI)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - 3-6 (praktycznie tylko godziny wieczorne i nocne)
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - nie zastanawiałem się nad tym ale chyba lepiej sprawdzi się matowa?
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - sport (z DVB-C), filmy (HDMI)
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - tak, ale jakiekolwiek internetowe i multimedialne funkcje w telewizorze są zbędne
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - tak - 20%
16.Preferencje co do marki ? - nie
17.Preferencje co do wielkości ? - 55" +-
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - wydawanie dziwnych dźwięków przez elektronikę (raz z tego powodu już telewizor oddawałem), "niebieska" czerń
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - wieczorami i w nocy
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - ~3700
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - przydałoby się, chyba lepiej pasywne
22 Jakość dźwięku w samym telewizorze - może nawet nie mieć głośników :grin:
23. Wifi, LAN, USB, SMart TV - wszystko to zbędne! (zawsze będę miał albo PC albo jakiegoś androida więc tylko żeby była wystarczająca liczba portów HDMI)


Już byłem prawie zdecydowany na:
- Toshiba 55 L7453 - IPS, trochę za droga (to bym jakoś zdzierżył ale obraz mnie nie powalił jak ją oglądałem w markecie)
- Samsung 55H6400... ale ta tragiczna kurza nóżka. Cena i parametry ogólnie mi odpowiadały.
- Panasonic 55AS650 - IPS (noc), DSE, ciemne rogi, choć gdyby "TV anywhere" działał także dla kodowanych kanałów to bym wziął mimo wad (do mojej pracy bardzo przydatna rzecz)
- Panasonic 55AS640 - to chyba obecnie mój typ. Mniejsze możliwości niż AS650 ale za to na VA. Tylko to aktywne 3D mnie zastanawia... ja może bym się zdecydował ale dla narzeczonej lepiej żeby była gorsza jakość ale za to lepszy dla wrażliwych oczu.

Widzę wiele "numerków" samsunga z okolic h6400 jest (h6410, h6440 ... h6640). Czy znajdzie się coś jakości h6400 (lub lepszego) ale z inną podstawką?



Podsumowując: 55 vali, VA, dobra czerń i kontrast, niski input lag, matryca natywne 100Hz, 3D pasywne.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
VA i 3d pasywne nie występują razem.
Samsung z normalna podstawką to model H6700, tylko w sieci Euro/Oleole
 
Do góry