55" do 6k - Philips z Ambilight czy inny producent + dodatkowe oświetlenie?

Cześć. Od 8 lat korzystam z telewizora Toshiba 47L7453DG. Jestem z niego zadowolony, ale chciałbym przesiąść się na nieco większy model - 55". Większego TV nie rozważam, ze względu na układ pokoju (TV ustawiony jest między prostopadłą ścianą a drzwiami balkonowymi - ten fragment ściany ma 160 cm szerokości).
Dodatkowo - zawsze chciałem wypróbować TV z Ambilight. Dużo pracuję przed komputerem, więc często TV oglądam z włączoną lampką (obecnie choinką ;-), bo dzięki temu mniej męczą mi się oczy. Zastanawiam się tylko czy efekt Ambilight będzie satysfakcjonujący - układ byłby taki: drzwi balkonowe | 15 cm białej ściany | TV | 15 cm białej ściany | prostopadła ściana (więc TV stoi w zasadzie w rogu)

Początkowo myślałem o Philips 55OLED818. Szybko doszedłem jednak do wniosku, że OLED ma w moim przypadku niewielki sens, ponieważ:
  • mam dosyć jasny salon (TV blisko okna)
  • oglądam dużo programów informacyjnych (ze "stałymi" elementami) - np. gdy pracuję zdalnie zdarza się, że kilka godzin leci program informacyjny
  • oglądam relatywnie mało filmów
Na co dzień profil użytkowania TV jest mniej więcej taki:
40% YouTube (głównie vlogi podróżnicze)
40% TV przez światłowód (w znacznej mierze programy informacyjne "z paskami")
20% filmy i seriale przez platformy streamingowe
Natomiast TV musi nadawać się też do gier (PS4/PS5), ponieważ w trakcie urlopów zdarza mi się przejść 2-3 gry w ciągu roku.

Ucieszyłem się, że alternatywą dla OLED mogą być modele PML9008 i PML9308 - coś lepszego niż zwykłe LCD, ale pozbawione wad OLED. Niestety, opinie przeczytane na tym forum i na zagranicznych stronach mocno zniechęciły mnie do tych modeli.

Stoję więc przed takim wyborem:
1) Philips 55PUS8818
2) Philips - starszy model PML / mini-LED
3) Inny producent - TV mini-LED lub QLED + dołożenie dodatkowego źródła oświetlenia za TV

Na co zdecydowalibyście się w tym przypadku i dlaczego?
 

Marlo

Active member
Samsung 55QN92C najbardziej dopracowany (brak Dolby Vision)
Hisense 55U8KQ dobry obraz , ale mniej pewny w oprogramowaniu
LG 55QNED863RE na matrycy IPS , brak smużenia podczas grania
Nie ma idealnego rozwiązania w każdym w wyżej wymienionych
musisz pójść na jakiś kompromis.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DO Twoich potrzeb sięgałbym po mini led TV :
  • Philips 55PML9008 za 3699 zł
  • TCL 55C805 za 3699 zł
W tej klasie cenowej lepszych nie kupisz.
O płynność nie musisz się martwić bo masz z matrycą 120 i 144Hz.
Nie ma smużenia bo masz dobre matryce.
Masz wszystkie HDRy, w Philipsie masz ambilight dodatkowo.
 
Dzięki za porady! Hisense i TCL raczej odrzucam. Nawet jak wypadają dobrze pod względem cena/jakość, to i tak wolę kupić coś od producenta z kraju innego niż Chiny (mając oczywiście świadomość, że niezależnie od kraj producenta, montaż i tak może być w Chinach) - z różnych względów.

Myślę, że ostatecznie będę wybierał między:
1) Phillips 55PML9008
2) Samsung 55QN92C lub LG 55QNED863RE
Także muszę sobie sam odpowiedzieć na pytanie na ile istotny jest dla mnie ten Ambilight / co można uzyskać innymi sposobami.

A wybierając między powyższym Samsungiem lub LG jakie aspekty bralibyście jeszcze pod uwagę oprócz ilości stref?
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Dzięki za porady! Hisense i TCL raczej odrzucam. Nawet jak wypadają dobrze pod względem cena/jakość, to i tak wolę kupić coś od producenta z kraju innego niż Chiny
Myślę, że ostatecznie będę wybierał między:
1) Phillips 55PML9008
2) Samsung 55QN92C lub LG 55QNED863RE
Skoro nie chcesz Chinoli ,no to obawiam się ,że z tego zestawienia zostaje Ci tylko Samsung i LG.
Philips też jak Hisense i TCL ma "skośne oczy". ;)
 
Do góry