55" do 6000zł

demografik

New member
Sprawa jest z pozoru prosta ale rynek TV tak wielki, że po kilku dniach siedzenia w sieci pogubiłem się...
Pomożecie?

Witajcie,

mam prośbę o pomoc w wyborze telewizora:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
3-3,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
2-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
przeważnie na wprost, czasami lekko pod niedużym kątem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
teraz stoi ale docelowo zdecydowanie wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
niestety obecnie prosto w TV i tak musi zostać ale są rolety w kino to głównie wieczorami
7.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
- cienką ramkę i współczesny design
- funkcje sieciowe (dlna, fajnie byłoby dostęp do TVN player czy ipla)
- dobrą czerń i kolory
- energooszczedność
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
głównie PC po HDMI oraz kablówka z kilkunastoma kanałami w HD
10.Jakie urządzenia ?
- amplituner yamahy i wszystko poprzez niego
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
5-6
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
nie ważne
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
w ciagu dnia bajki, filmy, programy naukowe - wieczorami filmy w mkv 720 i 1080p
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
poprzez PC podpięty do TV, poprzez samo TV sporadycznie
15.Czy zamierzasz grać w gry?
zdecydowanie, głównie FIFA ale od czasu do czasu inne gry gdzie da sie grać w minimum 2 osoby
16.Preferencje co do marki?
obecnie mam samsunga ale absolutnie nie jestem jego fanboyem
17.Preferencje co do wielkości ?
minimum 55" :)
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
dziecko w dzień, ja wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
chciałbym nie przekroczyć 6000zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D?
powiem szczerze, że pasywne chyba jest wygodniejsze ale aktywne daje leszy obraz?
Moja żona ma chorobę lokomocyjną po imaxie a tam chyba jest pasywne? Więc wolałbym aktywne.

Obecnie posiadam plazmę Samsunga 50" PS50B550/650.
Kupiona kilka lat temu. Ogólnie jestem z niej zadowolony ale chciałbym coś nowszego, większego, z jeszcze lepszym obrazem. Ważne są dla mnie kolory i dobra czerń.
Liczą się też funkcje multimedialne(dlna etc.) Fajnie byłoby gdyby działał TVN player oraz ipla itd.
Sporo rzeczy obsługuję przez smartfona(amplituner, dlna itd) więc byłoby fajnie gdyby ten TV miał jakąś ciekawą aplikację do obsługi przez smartfona z androidem.
Co do marki? Obojętnie byle spełniła powyższe założenia.
Mile byłoby aby nie było w przyszłości problemów z ewentualnym serwisem.

Pomożecie?
 

czarny_kot

New member
Szukam TV w podobnym zakresie cenowym co Ty, też 55" i mam dosyć zbliżone oczekiwania ;). Modele, które kiki wymienił faktycznie prezentują się ciekawie. Choć Sharp to chyba raczej 52" bo 60" kosztuje już 7000zł ;)
Początkowo poszukując również stawiałem na nowoczesny design, jednak po czasie stwierdziłem, że to głupota, bo najważniejsze będzie to, jak bardzo matryca zachwyci mnie wieczorami oglądając film, a nie ramka... Ale jeśli szukasz kompromisu to wymieniony Panasonic 55DT50 jest dobrym wyborem. Na żywo prezentuje się wspaniale.
Philips też niezły, ale ma pasywne 3D, za to jako jedyny posiada AmbiLight – aktywne podświetlenie z tyłu obudowy potęgujące wrażenia ;) Choć jego estetyka mi osobiście również nie przypadła do gustu.
Ale jakbyś chciał dołożyć to ja polecam obejrzeć SONY KDL-55HX850 (cena około 6700) – jakbym miał możliwość finansową to osobiście bym go wziął. Wg testu kikiego czerń wypadła średnio, ale dla mnie na żywo wypadała na tle konkurencji wyśmienicie. Trzeba to ocenić samemu na żywo.
 

demografik

New member
Panas 55dt50 to był mój pierwszy model nad którym zacząłem się zastanawiać.
Design bardzo mi pasuje.
Ale zerknąłem na testy Philipsa pfl6007 i zacząłem się nad nim bardzo poważnie zastanawiać. Na korzyść Philipsa przemawia do mnie lepsza usługa multimediów i chyba jeszcze lepsze parametry obrazu i oczywiście Ambilight.
Na minus za to pasywne 3D i design.
Dlatego zacząłem sie zastanawiać dodatkowo albo nad szaleństwem w postaci Philipsa pfl7007 którey ma ciekawszy design czy aktywne 3d ;) albo jeszcze nad Samsungiem ES6800 albo 7000.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Mam 55PFL6007 - TV jest bardzo dobry. Ma kilka minusów ale każdy jakieś tam ma. Można go dostać poniżej 5000zł.
Jak wybierzesz tego Philipsa na pewno będziesz zadowolony.
Drugi TV jaki mogę Ci polecić to Samsung 55' z serii ES. Ten TV też jest bardzo dobry i ma już ten TVN Player na którym Ci zależy. Kolory trochę sztuczne ale ja np. lubie te kolorki samsunga.
W Philipsie jest lepsze 3D no i oczywiście ambilight.
Jeden i drugi bedzie ok.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Tak, ale tam był haczyk w postaci ubezpieczenia za 999 zł. Więc cena sporo przekraczała 5 tys.
Chyba że można było bez ubezpieczenia?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Jaki haczyk? Kupiłem za 4994zł.
Ubezpieczenie to była przedłużona gwarancja do 5 lat jak ktoś chce. W każdym produkcie z electro.pl masz taka opcje.
Ja wybrałem bez dodatkowej gwarancji ;)
 

demografik

New member
Cena bardzo dobra. TV pewnie też ale strasznie kusi mnie 7007...
Czy aktywne 3D, inny design(podstawa z głośnikami na której można zawiesić TV) czy pilot z klawiaturą qwerty to jedyne różnice przemawiające na korzyść 7007?
Nigdzie nie mogę znaleźć bezpośredniego porównania 6007 i 7007.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Gdyby mnie kusił 7007 to bez zastanowienia brałbym 8007. Różnice techniczne są sporo na korzyść serii 8. Dopłacić warto.
Wiem wiem tak można w nieskończoność. Dlatego ja zatrzymałem się na 6007.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 

demografik

New member
To ciekawe bo ja czytałem, ze różnice miedzy 7007 a 8007 to lepsze wyposażenie dostarczane do TV oraz trójstronny Ambilight a to kolejne +1500zł więc to już przerasta mój budżet.

Wiec tak naprawdę sam już nie wiem jakie są istotne różnice miedzy tymi 3 modelami Philipsa...
 

demografik

New member
Wczoraj miałem okazję obejrzeć kilka modeli w akcji.
Niestety w Saturnie nie mają Philipsów ale obok siebie stały Panasonic TX-L55DT50 i Samsung 6800. Ceny podobne ale trzeba przyznać, że obraz na Panasie zdecydowanie lepszy, bardziej ostry lepsza czerń a samsung jak samsung - kolorowo do bólu ale to się może wielu podobać.
Później jednak w Euro wypatrzyłem 46" Philipsa 7007 i jestem w nim zakochany od pierwszego wejrzenia :)
Obok stał Samsung serii 8000 z kapiącym od kolorów obrazem ale Philips był zdecydowanie bardziej naturalny.
Nie mogłem w nim obejrzeć 3D ale za to pooglądałem chwilę w Samsungu 8000 i powiem szczerze, że po obejrzeniu kilku materiałów stwierdzam, że do tej pory lepszego 3D nie widziałem!
Bardzo szybko przyzwyczaiły się do niego oczy, nie widziałem żadnego migotania itd. Dopiero przy naprawdę szybkich scenach tracił na chwilkę szczegółowość.
Nie wiem też dlaczego ale ale czerń w samsungu zrobiła na mnie całkiem pozytywne wrażenie.
Byłem też tuż obok w Sony Center popatrzeć na HX850 i powiem szczerze, że nie wiem co wy w nim widzicie...
Rewelacyjna sprawa przy dzieciach i do utrzymania czystości to Gorila Glass ale poza tym?
To prawda, obraz świetny ale moim zdaniem porównywalny do Philipsa natomiast cała reszta zdecydowanie na korzyść tego drugiego.
Obok wisiał też HX750 ale różnicę na korzyść wyższego modelu widać tutaj od razu...
Najbardziej w Sonym zawiodłem się jednak na 3D. Nie wiem czy wszystko było dobrze ustawione ale obraz lekko smużył i częściej gubił ostrość niż np Samsung. Widziałem charakterystyczne migotanie na światłach poza TV. Niektóre obiekty w 3D miały jakby swoje duchy, tuż obok, taka dziwna poświata. Do tego obraz był w okularach zauważalnie ciemniejszy niż bez nich czego w Samsungu nie zauważyłem.

Powiem szczerze, że muszę się przyjrzeć szczegółowo 3D w Philipsie bo jeśli będzie na poziomie Samsunga to chyba wybór dla mnie jest oczywisty.
Sprawdzę też Sony raz jeszcze ale nawet jeśli okarze się, że wszystko jest ok to niestety cena Sony przekracza 7000zł - za dużo a do tego w zestawie nie ma nawet jednej pary okularów!
Właśnie, okulary. Te najtańsze od Sony, za 200zł to jakaś porażka... Pod tym względem Philips zdecydowanie na +!
Niestety ale najwyraźniej w Sony ciągle płacimy za markę i tutaj chyba nigdy nie będzie konkurencji z innymi markami w postaci ceny...
Na razie jak dla mnie to:

1. Philips 7007(nie widziałem nigdzie 6007 a chciałbym na niego jeszcze zerknąć)
2. Sony HX850(niestety cena chyba zablokuje ten wybór)
3. Panasonic L55DT50(najlepszy design według mnie)
4. Samsung serii 7000/8000

PS. Byłbym zapomniał - szybkość działania menu w Philipsie to jakaś kpina. W dzisiejszych czasach i w TV za sporą kasę to niedopuszczalne i ktoś chyba powinien za to beknąć! ;)
Za to pilot z klawiaturką jest genialny :D
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
@up
Kocham wypowiedzi oceniajace 3d po tym co się w sklepie zobaczyło :p

80% efektu 3d to MATERIAŁ!
15% to technologia i odległość
a 5% to jakieś udoskonalenia producenta poprawiające płynność etc.
genialny materiał nawet na LG LM3400 będzie dobrze wyglądać...
 

demografik

New member
Ok, masz rację i zwracam honor dla Sony.
Byłem w jeszcze innym sklepie i miałem okazję porównać ten sam materiał na HX850 i akurat obok stojącym Samsungu 6800.
Miałem pilota w ręku i kilka różnych materiałów filmowych do wyboru.
Faktycznie bardzo podobnie jeśli chodzi o wrażenia. Tym razem materiał był o wiele lepszy(wczoraj oglądałem jakąś bajkę i zawody sportowe na Sonym).
Nie zmienia to niemniej faktu, że okulary Sony są mało wygodne a dodatkowo dokupując choćby parę to mamy za TV cenę 7000+200+200....
Mimo, że ten TV mi się podoba cena jest za wysoka.

Obejrzałem jeszcze w akcji Panasonica i zrobił na mnie świetne wrażenie jeśli chodzi o kolory i czerń. Jest przy tym najtańszy z tej 3ki Sony/Philips/Panasonic.
Pytanie jak u niego z multimediami, 3D czy obsługą pilota i menu.
Ktoś tutaj posiada jakiś model Panasa TD50 i mógłby coś o nim więcej powiedzieć?
 

czarny_kot

New member
Wygląda na to, że w tej półce cenowej 3D przy dobrym materiale i odpowiednich ustawieniach będzie zbliżone u różnych producentów.

nie wiem na ile Cię to zainteresuje, bo jeśli wolisz kupić stacjonarnie, to trzeba się liczyć z większym kosztem, ale tu SONY wychodzi 6600 z dostawą, SONY KDL-55HX850 wyprzedaż noworoczna ! LED 3D ! (2973760752) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
okulary chodzą po 150zł OKULARY 3D SONY TDG-BR250 NOWE HD AKTYWNE! FV 24H (2995899710) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

ja za to chyba będę się skłaniał ku Sharpowi 52-LE830e, bardziej moja granica finansowa, a wydaje się grać porównywalnie lub lepiej niż niektóre z wymienionych tu modeli, jak choćby Panas DT50. Brzydszy design i 3" mniej, ale i tak spełnia moje wymagania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mulitimedia są ok ale tu wystarczy kupić dongla z Androidem i jest rewelacja.
 

demografik

New member
Dziś wziąłem w obroty Panasonica 55DT50.
Powiem szczerze, że jestem zachwycony! niestety miałem obraz tylko 720p ale zrobił na mnie świetne wrażenie. Znakomite skalowanie. Świetne kolory i rewelacyjna czerń.
Całkiem przyjemny pilot, ciekawie skonstruowane menu i sporo funkcji multimedialnych.
IMO rewelacyjne design - tu Panas jest dla mnie nr 1.

Powiem szczerze, że na polu walki zostały już chyba tylko 2 modele:

Panasonic 55DT50 vs. Philips 55pfl7007
 
Do góry