55" do 3000-3500 zł - Samsung NU czy coś innego?

Lui_92

New member
A powiedzcie mi czy ten nowszy Philips - 55PUS8303 obsługuje bluetootha normalnie? Bo z tego co tu wyczytałem, to model poprzedni 55PUS7303 ma niby BT, ale tylko do obsługi klawiatury. A chciałbym do niego móc podłączyć soundbar czy telefon :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Smartfon podłączysz po chromecast.
Pobierz aplikację i działa 100 na 100.
Soundbar podłącz po ARC.
BT tylko do klawiatury.
 

Lui_92

New member
A co myślicie o Sony KD-60XF8305 za 3899 zł? Wart uwagi oraz ceny? VA, 120 Hz, direct-led, niski inputlag. Tylko jak w rzeczywistości wypada na tle tych innych omawianych?
 

Lui_92

New member
[...] Ciągle zarzucam tutaj temu NU8XXX to rozjaśnianie i ściemnianie ekranu przy oglądaniu z napisami i brak DTS'a (którego może teraz mocno nie potrzebuje, ale to się może zmienić np. za rok) [...]
@piterrrxd to moja wypowiedź z poprzedniej strony. I jeśli to faktycznie wygląda tak jak na pokazywanych filmikach na YT, to jest on dla mnie skreślony. Niestety nie miałem jeszcze okazji tego przetestować w sklepie.
 

piterrrxd

New member
W sklepie raczej tego nie sprawdzisz - jest poprostu zbyt jasno. Podobno problem eliminuje ustawienie napisów w kolorze szarym. Sam mocno rozważałem ten model i gdyby 49tka była na 120Hz, to bym z pewnością kupił. 55" to niestety za dużo.
 

Lui_92

New member
No fajnie, już go tutaj w temacie podawałeś, ale pojawił się jeszcze Sony KD-60XF8305 za 3899 i teraz to o niego pytałem czy warto się nim zainteresować. Ciut droższy, ale i ciut większy. No i bez defektów z napisami, z direct led i DTS.
 

Kluczboy

New member
Widziałem dzisiaj tego Soniakana żywo.Jakościowo Samsung wysiada na pierwszym przystanku ;) teraz to i ja nie wiem juz co robicczy brac 58 cali Samsunga czy dolozyc do Sony. Tutaj juz nie potrzeba Tv Boxa do DTS i nie ma juz problemu z napisami
 

Lui_92

New member
Tak, ale to moje różnice o których wyczytałem czy znalazłem. Ale pytam Ciebie, bo się na tym znasz :)
Jeśli faktycznie potwierdzasz, że warto do niego dołożyć to powiedz mi czy jest on do dostania u Ciebie i jeśli tak to w jakiej cenie?
 

Harnas73

New member
Witam właśnie kupiłem Sony KD60XF8305 i mam taki clouding jak na zdjęciu zostawić czy zwrócić?
 

Attachments

  • IMG_20181106_175705820.jpg
    IMG_20181106_175705820.jpg
    296,4 KB · Wyś: 82

timonek

Member
Bez reklam
Z jednej strony troche widac z ddrugiej jezeli na ciemnych scenach w filmach nie zauwazasz i ci nie przeszkadza to zostaw bo czarnych plansz nikt nie oglada. Ale jezeli widzisz to przy normanym ogladaniu i ci przeszkadza to mozesz sprobowac wymienic chodz mozesz trafic niby gorzej.Nie wiem czy mam wrazenie ze troche pod katem to zdjecie zrobione , idealnie na wprost taki sam efekt jak na zdjeciu ? Osobiscie posiadam inny tv ale nie mam takiego mam bardziej jednolita czern, dla mnie troszke ta lewa dolna czesc zbyt jasniejsza jest ale juz sam musisz okreslic czy widzisz to podczas ogladania czego kolwiek poza plansza bo widywalo sie duzo gprsze egzemplaze.
 
Ostatnia edycja:

hello_world

New member
Też mam lekki efekt tego, lecz u Ciebie kwestią też jest noc oraz duże podświetlenie ekranu. Widać to tylko na kompletnie czarnej planszy jak wyżej, przy oglądaniu filmów czy graniu nie zauważyłem tego problemu. Teraz dla porównania włączyłem TV w ciągu dnia z zasłoniętymi oknami (nie na 100% szczelności) i nie widać tego.

U mnie jest to nad napisem "brak sygnału", w krawędziach nie ma. Spróbuj ustawień kolorów "Własne" z niskim podświetleniem.
 

timonek

Member
Bez reklam
Ale zmniejszanie podświetlenia to nie rozwiązanie ogólnie jeżeli normalnie nie przeszkadza nie ma co się przejmować chyba ze wpływa to jakoś na widziany obraz. Chodź przy całkowitej ciemności tv mają zbyt duża jasność aż bije po oczach wiec zmniejszenie jest korzystne dla oczu.
 
Ostatnia edycja:

hello_world

New member
Ale zmniejszanie podświetlenia to nie rozwiązanie ogólnie jeżeli normalnie nie przeszkadza nie ma co się przejmować chyba ze wpływa to jakoś na widziany obraz. Chodź przy całkowitej ciemności tv mają zbyt duża jasność aż bije po oczach wiec zmniejszenie jest korzystne dla oczu.


Tak tak, dlatego napisałem, że delikatne zmniejszenie zmniejsza też widoczność tego efektu, choć nie jest całkowitym rozwiązaniem. U mnie jak wspomniałem widać tylko na całkowitym czarnym tle. Nieco mnie takie kwiatki irytują, ale nie widać tego na normalnych obrazach to olewam. U kolegi widać po prostu bardzo mocne podświetlenie (ew. aparat wyostrza biel) co też potęguje widoczność tego efektu na czarnym tle.
 
Do góry