55" czy Sony KDL-55W809C to dobry wybor??

pawel_mack

New member
Witam. Zacznę od tego, ze jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o wybor tv, zaczynając szukac jakiś czas temu, przeraziłem się az tak ogromnym wyborem i mnogoscia parametrow jakie maja znaczenie przy wyborze odpowiedniego tv, dlatego tez postanowiłem poradzić się osob znających temat dużo bardziej niż ja. Przeszukujac rozne testy i opinie trafiem na tv Sony KDL-55W809C,czy to dobry wybor w tej polce cenowej (ok 4tys?)? szczerze mowiac nie chciałbym przekraczać tych 4 tys, ale jeśli jest cos na prawde godnego polecenia, a wymaga dolozenia kilku stowek to jestem w stanie to przemyslec.
Ponizej wklejam ankiete:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? bokiem i na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? ma wisiec
6. Jak słońce świeci w pokoju? na wprost i z boku telewizora, ale mam zaluzje które praktycznie nie przepuszczają albo dobrze rozpraszają promienie slonca
7. Jaki masz obecnie telewizor? nie mam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? przede wszystkim dobra jakość obrazu i plynnosc
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfrowy polsat, naziemna
10 .Jakie urządzenia ? dekoder polsat, konsola, router wifi
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? około 5h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? raczej nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, sport, zwykła tv jakieś discovery etc.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - tak
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? 55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? slaba jakosc obrazu, pikseloza, slaby dzwiek, opoznienia itp
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wiecej wieczorami ale w dzien tez
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3500-4000
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? rzadko
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? obecnie nie mam takiej możliwości ale jeśli bym miał to bym korzystał do przeglądania youtube, filmy z netu

aaa ddam jeszcze, ze nie zależy mi jakos specjalnie na funkcji 3D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ponieważ rzadko wymieniasz telewizor to masz problem.
Sony jest dostępny poniżej 4 tyś zł i to z kalibracją profesjonalną gratis, tyle że musisz zalogować się w klubie HDTV .
Ale Sony to model FullHd ale jeśli zakup na dłużej niż 3 lata - powinieneś brać 4K.
 

pawel_mack

New member
Tez zaznaczę, ze nie jestem jakimś wielkim maniakiem telewizyjnym, telewizor służy mi głownie po to zeby leciał w tle rano do kawy i śniadania i wieczorem do jakiegoś filmu czy playstation, dlatego tez chciałbym zeby rzeczywiście wytrzymał więcej niz te 3 lata.
Jest cos wartego polecenia z tv 4K i wielkości 50-55" w tej kwocie ok 4tys ?? Czy trzeba liczyć sie z dużo większym wydatkiem, zeby kupić cos sensownego z 4K?
 

pawel_mack

New member
Tak rzuciłem okiem na telewizory 4K w tym przedziale cenowym i trafiłem na Philips 55PUS6561. Jak myślicie, będzie odpowiedni do moich potrzeb?
 

pawel_mack

New member
Zdecydowałem sie na tego Philipsa bo mimo mojej laickiej wiedzy w tym temacie, ta firma jakos bardziej wzbudza moje zaufanie.
Podpowiedzcie mi cos odnośnie kalibracji, bo jestem zielony w tym temacie: jak to wyglada, kto robi(podejrzewam, ze jakis specjalny serwis musi przyjechac), jakie sa koszty itp.
Pozdrawiam
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Odradzam philipsa, zbyt problematyczne tv nawet na forum można poczytać. Sony byłby ciekawym rozwiązaniem pomimo że "tylko" Full HD.
 

KonradKrk

New member
Kiki tak mi się jednak wydaje że po coś te Sony, Samsungi etc kosztują te 2 tysiące więcej oferując to co przedstawiłeś.
Chyba że ostatnio przespałem dłuższy okres i wymieniona przez Ciebie firma stała się organizacją charytatywną.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale nie każdy ma tyle kasy co TY.
Niektórzy mają max 3999 zł i też chcą mieć dobry telewizor.
I raczej im tego nie zabronisz.
 

KonradKrk

New member
Nigdzie nie uświadczysz jednego słowa w którym mówie o zasobności mojego portfela, więc nie rozumiem po co te wycieczki osobiste.

Szkoda tylko ze w każdym wątku pojawiasz się z sugestiami jednej i tej samej firmy, zachwalając pod niebiosa dwa modele. Szkoda że opinie zagranicznych portali i rzeszy użytkowników temu przeczą.

Biznes biznesem, ale uważam że tego typu fora powinny służyć fachowej pomocy i niczemu więcej.
 

ciukier

New member
Od dwóch dni 50W809C gra i jestem pod wrażeniem, udało się w dobrej cenie znaleźć model zapakowany i nie używany, bo zdecydowana większość to ekspozycja.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie denerwuj się - błyśnij wiedzą i pokaż model 4k i 100Hz za 3999 zł ???
I porozmawiamy.
Mowa o modelu 55" przy zakupie na dłużej niż na 3-4 lata.
 

KonradKrk

New member
Jestem zupełnie spokojny.
Lubie natomiast merytoryczną dyskusję a nie wycieczki osobiste.

Już błyskam i odpowiadam dobre FHD. Lepiej cieszyć się porządnym FHD niż denerwować na mierne UHD.
Proponuje też zgłębić wiedzę na temat testowanego przez TVP kodeka w którym będzie streaming sygnału UHD oraz tego co jest na rynku i nie wciskać ludziom kitu.

Chociaż nie wiem czy powinienem napisać do Kikiego, Locoloco czy 2015.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie błysnąłeś - miałeś podać modele 4K, 100 Hz, 55" Hz a odwracasz kota ogonem. Doskonale wiem kiedy będzie wchodził system 4K z powietrza.
Nie zauważyłeś, że są już tysiące, dziesiątki tysięcy materiałów w 4K.
W przyszłym roku nie będą już produkowane modele full hd ( może tanie i małe przekątne), Więc zakup dla osób korzystających z aplikacji to zakup na 3-4 lata . Jeśli ktoś kupuje na dłużej to będzie czekać go jeszcze wymiana.
Jeśli tego nie rozumiesz Twój problem.
Moje dwa nicki na różnych portalach są oficjalnie znane więc nie musisz się popisywać erudycją.
 
Do góry