55 cali za około 5000 zł

robert17

New member
Witam,

Szukam telewizora 55 cali w kwocie 4000 - 5000zł, jeśli naprawdę warto mogę trochę przekroczyć planowany budżet. Myślałem o Samsungu QE55Q90TAT. Proszę o propozycję i pomoc w wyborze odpowiedniego TV.
Mam jeszcze pytanie odnośnie zakupionego około dwa lata temu TV Sony 75XF9005. Oglądam głównie filmy, sport, netflix i ogólnie nie za bardzo jestem zadowolony z jakości obrazu. Porównując ze starym Samsungiem 55 calowym, którego mam już około 7 lat, obraz w samsungu wydaje się dużo ładniejszy, bardziej wyrazisty natomiast w sony jest trochę gorzej nawet oglądając netflixa w 4K a przecież to dobry i polecany na forum model. W samsungu jeśli film jest w dobrej jakości to rzeczywiście to widać i gdy się porównuje do programów nadawanych nie w HD to rzeczywiście tą różnicę widać a w sony niestety nie. Czy może to być kwestia ustawień tv?



1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobrą czerń, wyraźne kolory
7. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? wi-fi,
8. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? tak
9. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy
10. Czy zamierzasz grać w gry? Tak, sporadycznie
11. Preferencje co do marki? Nie
12. Preferencje co do wielkości? 55"
13. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorem i w dzień
14. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5000zł
 

robert17

New member
Dzięki, zastanowię się jeszcze w takim razie nad Philipsem.
Jeżeli chodzi o Samsungi to lepiej brać QE55Q90TAT czy lepiej nowy model QE55QN85AAT. Czy może warto dopłacić np. do nowego modelu QE55QN91AAT.
Jak to jest z tymi oznaczeniami samsungów, na stronie samsunga jest np. QE55QN85A a na stronach sklepów jest np. QE55QN85AAT. Skąd ta różnica w oznaczeniach?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tych potrzeb zdecydowanie Oled 55.
Masz kilka modeli do wyboru w ofercie dla niebieskich i pakiet dodatkowo.
Masz 100% zadowolenia.
Żaden LCD z nim nie wygra.
 

robert17

New member
Możesz wskazać jakieś konkretne modele, które byś polecał jeżeli chodzi o Oled.
Ogólnie to jakie są plusy i minusy oledów w porównaniu do np. qled samsunga lub Led Philipsa proponowanych w poprzednich postach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 5Oled754 za 4599 zł
LG 55 A13 za 4999 zł
Philips 55OLed 805 za 4999 zł
Jak będziesz niebieski masz dodatkowo do 10.05. - słuchawki gratis .
Do każdego pakiet gratisów o wartości 500 zł.

Plusy- jakość, jakość , jakość !
Czerń, głębia kolorów, kąty boczne, input lag, płynność.
 

robert17

New member
Cały czas waham się między LEDem a OLEDem bo trochę boję się wypalania w Oledzie. Z jednej strony chciałbym mieć super obraz ale też myślę czy nie wystarczy dobry LED, który na pewno też będzie miał dobrą jakość obrazu i wtedy nie muszę się martwić czy się wypali czy nie.
Jeśli OLED to co byście wybrali:
-LG OLED55C11LB (czym się różni od C12 bo są w tej samej cenie?)
-Philips 55OLED855/12

Jeśli LED to:
- Samsung Neo QLED QE55QN85AAT
- Samsung Neo QLED QE55QN91AAT (jest 1000zł droższy od Q85- czy warto?)

Proszę również o odpowiedź z pierwszego posta na temat mojego Sony.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
C12 jest z tyłu biały, z przodu jest identyczny.
Masz teraz 55C11 w specjalnej ofercie dla niebieskich plus dodatkowo słuchawki FN7 za 799 zł gratis , plus cały pakiet dodatkowo dla niebieskich.
Nie musisz się martwić właśnie o wypalenia.

Obecnie to najnowszy model z najlepszym zabezpieczeniem.
Ma najwyższą jasność w klasie cenowej, jako jedyny ma pełną obsługę głosową po polsku,
Dashboard, HDMI 2,1 i wszystkie rozwiązania do gier, niski Input Lag, dobry dźwięk.

Philipsa też masz w specjalnej ofercie dla niebieskich.
Tu czaruje ambilight, skalowanie.
Żaden LCD nie ma szans jeśli chcesz na pierwszym miejscu mieć super obraz.

Jaką masz odległość od ekranu ?
Jaki masz teraz telewizor ?
 

SDman

Banned
Cały czas waham się między LEDem a OLEDem bo trochę boję się wypalania w Oledzie. Z jednej strony chciałbym mieć super obraz ale też myślę czy nie wystarczy dobry LED, który na pewno też będzie miał dobrą jakość obrazu i wtedy nie muszę się martwić czy się wypali czy nie.
Jeśli OLED to co byście wybrali:
-LG OLED55C11LB (czym się różni od C12 bo są w tej samej cenie?)
-Philips 55OLED855/12

Jeśli LED to:
- Samsung Neo QLED QE55QN85AAT
- Samsung Neo QLED QE55QN91AAT (jest 1000zł droższy od Q85- czy warto?)

Proszę również o odpowiedź z pierwszego posta na temat mojego Sony.
Jeśli się wahasz dokładnie zobacz cały ten materiał:
https://www.youtube.com/watch?v=LECARq8f1VY
Obecnie Samsung Q90T to stosunek jakość/ cena (był tydzień temu za 4617 + 5lat gwarancji) najlepszy wybór.
Skalowanie z dobrej kablówki wgniata w fotel -masz programy HD jak 4K, zarówno z CI oraz dekodera Technisat HD K2 (dekoder to urządzenie z 2009 roku, a pilot od Samsunga przejął jego całkowitą obsługę)
Powłoka antyrefleksyjna na słoneczny pokój zwyczajnie brak słów, że można się nie oglądać w TV, a cieszyć się świetną jakością obrazu oczywiście dotyczy to również przedniego oświetlenia wieczorem.
System Tizen i jego intuicyjna obsługa to mistrzostwo prędkości i przemyślanego działania.
Z ciekawostek jednym przyciskiem włączy się tryb Ambient Mode i pokaże nam godzinę , dzień, datę oraz pogodę na 6 dni, a to wszytko przy 40-50W poboru energii.
Dobrze ustawiony na programach SDR pracuje w przedziale 55-80W przy czujniku oświetlenia -rewelacja.
Dźwięk, może dawać "wolne belce" jest fantastyczny jak na TV o grubości 3,5cm (jedna tafla)

Jedynie trzeba wiedzieć przed zakupem: brak Dolby Vision, kodeka Divx, nie wypowiem się również na temat grania bo nie gram.
Za to posiada kodek na przyszłość czyli AV1 to mega ważne.
Jest to najcięższy TV 55" na rynku -polecam oczywiście.

PS. pisałem wcześniej, że kolega (gracz) kupił w marcu 2020 LG C9 niestety jedzie do serwisu padnięte porty Hdmi i paski na matrycy. Tak więc nie przetestuje przebiegu do wypalenia bo pewnie mu wymienią matrycę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowe modele Oled mają dodatkowe zabezpieczenia.
Jakoś powala każdego.
 

robert17

New member
Co to za zabezpieczenia? Możesz coś więcej napisać? Czy zapewniają że ekran się nie wypala?
Rozumiem że według Ciebie jedynym najlepszy wyjściem będzie zakup Oleda?
Jeśli tak to LG czy Philips?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz siedem zabezpieczeń fabrycznych plus własne, czyli przformatowywanie obrazu.
A na czym Ci najbardziej zależy ?
 

robert17

New member
Tak, jak pisałem jakość obrazu. Wiem, że w Oledach pewnie będzie lepsza ale czy na tyle lepsza od wskazanych samsungów żeby ryzykować wypalenia?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli zależy Ci na jakości to oled zdecydowanie !
Masz go w specjalnej cenie dla niebieskich z pakietem.
 
Do góry