55 cali hx750 czy 46hx850?

kjarzyna

New member
Bez reklam
Witajcie.
Za gora 2 tygodnie ide po tv. Koniec dwuletnich prawie poszukiwan. Decyzja - Sony.
Tylko pytanie czy lepiej brac większy z lekko gorszą jakością obrazu, czy top end ale o mniejszej przekatnej?
Odleglosc od tv 4- 5m. Tv bedzie wisial na ścianie i wspolpracowal z tunerem nki, ampli Onkyo i ps3.
Czekam
 

play007

New member
Bez reklam
Z 4-5 m obydwa zbyt małe.Do 55 cali najlepsze jest 3,5 m odległości.46 cali w ogóle odpada do tych warunków.Czytałem sporo recenzji i nie wiem czy warto tak bardzo dopłacać do topowego jednak nadal krawedziowego edge leda Hx850 aż 2,7k.W plazmach przy 55 cali jest topowe vt50 i gorsze ale bardzo przyzwoite st50 , róznica 3,1k- nie wiem czy warto tyle dokładać.W miejsce 2k można dokupić kino domowe z BR.
Za 5600 masz przyzwoity Hx750 w 55 calach.3d to gadżet za 250 masz jedne nowe okulary o ile bedziesz korzystał.
A w Twoich warunkach 60-70 cali.Sony takich nie ma.
Chyba że ubiegłoroczny full led Hx920 w 65 calach za ... 16k.
Nawet kupując Hx850 i tak jakością nie zbliżysz się do znacznie droższego full leda Philips 9707 który w 46 calach pewno kosztował będzie z 9 k a w 60 calach koło 15 k.Tylko czy warto za takie pieniadze nabywać tv?
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Najlepiej wstrzymać się, oszczędzić i kupić 55HX850.
-mówię serio


No wlasnie jak napisał kolega post wyzej... czy warto ? Czy warto dokladac az tyle? Hx850 w 55calach kosztuje ok 7500 pe el en. Za hx 750 trzeba dac 5700. I czy ja lub moja zona, lub ktos ze znajomych zobaczy różnicę? Szczerze wątpię.

Do play007. Mam teraz Samsunga b650 w 37 calach i nie jest najgorzej, wiec moze jakbym przeskoczyl nawet i na 46 cali to by bylo ok.
 
Ostatnia edycja:

akwidzynski

New member
Bez reklam
Do 40" jest "prawie" w każdym modelu super, jezeli chodzi o podswietlanie im wyżej tym gorzej i trzeba płacić więcej, aby było dobrze "w miarę" z podświeltaniem. Wyjątek to chyba tylko Philips 5507 chociaż 46" też już ma lekki problem z podświetleniem. Piszę oczywiscie o LED-edge. Jak ktoś tu napisał na forum "chcesz mieć idealne podświetlanie to nie kupuj LCD :D"
 
Ostatnia edycja:

play007

New member
Bez reklam
Możesz kupić nawet tylko 46 cali po przesiadce z 37 cali.Podobno to graniczna wartość w miarę dobrego odbioru lcd led krawędziowego.Nawet topowe full ledy Philipsa zawsze były max do 46 cali.W większych clouding będzie bardziej dokuczliwy - bo bardziej widoczne niedoskonałości.Ale po co przepłacać nawet na 46 cali .Oszczedzasz 1,5 k pomiędzy hx850 a hx750.Wątpię by zwykły zjadacz chleba aż taką różnicę jakościową dostrzegł.To sa bardzo awaryjne urządzenia a gwarancja tylko 2 lata.To loteria jaką matrycę trafisz nawet w tym droższym modelu.Ja bym nie szałał za 4k masz porządny tv.Hx 850 trzeba wieszać bo pochyła podstawa nie do każdego wnętrza (wysokości komody czy szafki pasuje).Twój wybór.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tego co napisałeś to telewizor wybiera Ciebie a nie Ty telewizor.
A to oznacza zdecydowanie 55HX750 .
 

eM!

New member
No wlasnie jak napisał kolega post wyzej... czy warto ? Czy warto dokladac az tyle? Hx850 w 55calach kosztuje ok 7500 pe el en. Za hx 750 trzeba dac 5700. I czy ja lub moja zona, lub ktos ze znajomych zobaczy różnicę? Szczerze wątpię.

Do play007. Mam teraz Samsunga b650 w 37 calach i nie jest najgorzej, wiec moze jakbym przeskoczyl nawet i na 46 cali to by bylo ok.

I tu odpowiedź wyszła sama z worka - kupujesz TV dla siebie ale również aby się nim pochwalić (chyba jak każdy człowiek w tym kraju ;) ). Jeśli chodzi o chwalenie się to 55" zdecydowanie TAK. Jeśli chodzi o odległość - również 55" to podstawa.
Z większej odległości mniej widać ewidentne pogorszenie obrazu spowodowane wielkością. W Twoim przypadku polecałbym 55HX750 (oraz może jakiś wieszak na ścianę?).
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Tv kupuję wyłącznie dla siebie, żony i córki- nie dla szpanu. Wiekszosc życia spedzilem w USA wiec nie mam "typowo" polskich nawyków chwalenia się przed znajomymi. (Nikogo nie chce obrazic pisząc to)
Tv ma cieszyc obrazem nas a nie znajomych.
Dzis jeszcze wróciła koncepcja PS51E6500, ale boję sie że obraz moze być za ciemny..
Powinienem dalej się trzymać Sony hx750, czy może rozwazyc tą plazme?
Nie powiem, cena za 51 cali kusi
 
Do góry