55" cali- dylemat z wyborem

kubuspu3hatek

New member
Witajcie, kilka dni temu w moim starym poczciwym LG (42LB5610, więc telewizor 10letni), padło podświetlenie, więc przyszła pora na zakup czegoś nowego. Przez pewien czas użytkowałem też, jakiegoś Samsunga 55" 6 serii, ale podarowałem go rodzicom, gdyż zdecydowanie częściej używają TV, jednak do sedna.
Korzystanie z TV, nie jest moim głównym zajęciem, jeśli chodzi o spędzanie wolnego czasu. Telewizji kablowej nie posiadam, a to do czego go używam to:
Netflix, YouTube, Canal+/Viaplay, Player TV, konsola Xbox One.
Seriale, filmy, programy zazwyczaj oglądam wieczorem/nocą, przy całkowitej ciemności lub lampce nocnej, natomiast w dzień zdarzają się partyjki na konsoli.
Bardzo długo wystarczający dla mnie był ten nieduży LG, więc jak widać, nie mam zbyt wygórowanych wymagań, najważniejsze, żeby wszystko sprawnie działało (a niestety przystawka MI Box, czasami byłą tak kapryśna, że wychodziła sama z każdej jednej aplikacji do menu).
Celuje w 55 cali, a kwota jaką chciałbym przeznaczyć, to 2-3 tysiące. Zastanawiam się nad tymi modelami od LG:
LG 55QNED823RE
LG 55NANO76
LG 55UR7800
Modele od najdroższego do najtańszego i najbardziej podstawowego- pytanie czy jest sens dopłacać, do zwykłego użytkowania? Skupiałem się póki co na modelach od LG, bo te najczęściej użytkowałem (TV oraz monitory)
Czytając fora oraz oglądając testy, zauważyłem, że TCL jest najczęściej polecany, ale zastanawiam się, czy to kwestia wyhajpowania marki, czy faktycznie są, aż tak dobre.
Optymalnie dla mnie, byłoby zatrzymać się w połowie, wyznaczonych widełek.
Pozdrawiam :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym pod uwagę modele z matrycą 144Hz.
TCL 55C735 za 2699 zł
Philips 55Pus8818 za 3199 zł
TCL 55C745 za 2899 zł
Sharp 55FQ8 za 2950 zł
Plus do każdego pakiet gratisów dodatkowo o wartości 500 zł .
 

darek_dz

New member
podłączę się do pytania.
podobne, niewygórowane wymagania jak kubuspu3hatek, jednak delikatnie większy, tj. 60-65 cali.
fajnie byłoby się zmieścić w 3500-4000 zł.
możecie coś polecić?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jaką masz odległość od ekranu ?
Jaki masz teraz telewizor ?

Z dobrych :
  • TCL 65 P735
  • Philips 65PUS8118
  • Sharp 65E7
  • TCL 65 c735
  • Philips 70PUS7555
Plus dodatkowo pakiet gratisów do każdego dla członków forum.
 
Do góry