55 cali do UHD

Vincent41

New member
cześć przymierzam się do zakupu nowego tv i nie wiem na który model się zdecydować. TV ma służyć przede wszystkim do oglądania filmów Blu-ray i UHD, w dalszej kolejności do grania na Xbox One S, PS4 i do oglądania zwykłej kablówki. Aktualnie posiadam TV Philipsa w rozmiarze 46 cali, więc chciałem się przesiąść na 55 cali. Co proponujecie? Budżet w okolicach 6,000 zł, ale mogę coś dołożyć jeśli warto.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz extra modele :
- Sony 55XE8505 za 5899 zł
- Samsung 55MU 7002 za 5199 zł

Jaką masz odległość od ekranu ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz extra modele :
- Sony 55XE8505 za 5899 zł
- Samsung 55MU 7002 za 5199 zł

Jaką masz odległość od ekranu ?
 

strazakp

Banned
Jeżeli masz ponad 6000zl to pomyśl o 65" jeżeli masz taką możliwość. Przejście z 46" na 55" może nie być aż tak widoczne. Pomysł ewentualnie o modelu Panasonic 58ex780 choć nie wiem ile on dokładnie kosztuje ale to dobry TV a masz 3" więcej a to już jest różnica (wiem bo mam)
 

Vincent41

New member
Ten Panasonic mnie zaciekawił. Ktoś może coś więcej o nim napisać, ewentualnie podrzucić jakiś tekst. Jak wypada w nim HDR? Z tego co widzę to jest dostępny za 7k, a to już blisko cenowo do OLEDów. Jak wypada w zestawieniu z takim LG B6J? A o tym Sony 55XE8505 nie mogę nigdzie znaleźć opinii. Co do odległości od ekranu to siedzę jakieś 2-3 metry. Chodzi mi najbardziej o jak najlepszą jakość obrazu w filmach na UHD, gry spadają raczej na drugi plan.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W testach napisali ,że gra gorzej od modeli poprzednich.
To kup starszy model bo jest lepszy i dużo tańszy.
W filmach powinieneś się skupić na 4k I 100 Hz.
I wówczas zdecydowanie 65"
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz za 6299 zł - 4K , 100 Hz - Philips 65PUS6521 do tych filmów będzie opad szczęki i wielkością i jakością.
 

Vincent41

New member
Z tego co czytam to kiepsko u niego z HDR-em. Jestem zielony w tym temacie, więc wolę dopytać. Nie lepiej wziąć coś z lepszym HDR-em? Poprawi to mocno końcowy efekt?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
HDR ważne żeby był.
HDR podbija zawsze dynamikę obrazu.
Na noc dla mnie nie do akceptacji.
Porównywałem dokładnie i w warunkach dziennych i nocnych nowe materiały natywne 4k z HDR, które otrzymaliśmy od firmy Loewe - na Oled Loewe.
Jak dla mnie obraz bardziej naturalny jest bez HDR.
Ważne żeby by aby była możliwość odbioru filmów z HDR.
Opinie osób na pokazie były takie same.
Zapraszam na pokaz.
Zobacz na rozbłyskach jak wygląda i więcej nie musisz sprawdzać.
Ale to Twój wybór.
 

Vincent41

New member
Czyli ten Philips 65PUS6521 będzie według Ciebie najlepszym wyborem? Gdzie dostanę go za 6,2k? Jestem wstanie dołożyć coś do tych 6k, żeby podbić HDR, więc może coś jeszcze polecisz? Wolę go mieć chociaż na przyzwoitym poziomie, bo jak rozumiem można go wyłączyć lub włączyć w każdym momencie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie w klasie cenowej o tych możliwościach, parametrach, jakości - lepszego nie kupisz.
Jeśli Ci nie będzie odpowiadał zawsze można zamienić lub wymieć na inny.
Tak, że zero stresów.
Jak będziesz niebieski masz jeszcze kalibrację profesjonalną gratis.
HDR z różnego poziomu można załączyć i wyłączyć.
Ale i tak musisz mieć materiały natywne.
 

Vincent41

New member
Z tą wymianą to nie wiem czy jest tak kolorowo. Wolałbym od razu kupić model, który spełni moje oczekiwania. :grin: Telewizor kupuje przede wszystkim z myślą o filmach na nośniku UHD i chciałbym żeby posłużył on mi przez jakieś 5 lat minimum. Zaczynają pojawiać się już pierwsze filmy UHD z Dolby Vision i mam już niezły mętlik w głowie, bo nie wiem, czy nie dołożyć trochę kasy do OLEDa B6J? Wtedy niestety wchodzi w grę tylko 55. Aktualnie do ekranu mam 3 metry, ale mogę spokojnie tę odległość zmniejszyć do 2,5 m.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie zamieniłbym dla samej czerni wielkości 55"dla 65".
Ale to Twój wybór.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja nie jestem fanem HDR !.
Ważne aby był. Robiłem testy i pokazy i zostaję przy swoim.
 

harpn

New member
Sony XE90 parę stów dołożysz, ale myślę że warto. Jedyny problem to brak Dolby Vision, ale za taką kasę nie można mieć wszystkiego.
 

harpn

New member
Co do HDRu to myślę że albo kupujesz model który ma dobry HDR albo nie patrz na HDR w ogóle przy decyzji. Na słabym TV to ci bardziej popsuje obraz niż polepszy. Szczególnie na TV z podświetleniem krawędziowym.
Bez(dobrego) HDRu ten model który Ci Kiki polecił SonyXe85 lub panasonic ex780, a za dobry trzeba już płacić Xe90, Xe93, Panas900dx, sonyzd9, samsungks95000(zakrzywiony).
 
Do góry