55 cali do sportu. Samsung?

czarek46

Banned
Jeśli w tv za 4-7 tyś podczas meczu widać komete za piłką to znaczy że tv jest do dupy ...ja mam Samsunga 40MU6472 za 2,5tyś i widzę jedną piłke i to bez ogona . Naczytaliście się pierdół o matrycach i wbijacie sobie do głowy że 100hz matryca musi lepiej grać a póżniej rozczarowanie . W Media Expert gość zachwalał Philipsa 49'' z matrycą 100hz , że co to nie potrafi , jak to pięknie nawet stare filmy na niej wyglądają , a jak tańcował przy nim , a jak zachwalał ... popatrzyłem trochę jak gra ten tv , i pomyślałem że mój stary Samsung 32'' co ma 7 lat lepiej pokazuje ruch i szczegóły ... więc nie zawsze to co ma więcej cyferek i kosztuje 5-7 tys lepiej gra
 

Touchdown

New member
3 dni do zakupu, to małe pytania na podsumowanie:

1. Sensowniej 55ku6400 sva 50Hz za 3600 czy 55mu7002 va 100hz za 4500?

2. Sva zauważalnie poprawia kąty względem va?

3. Jak to jest, ze w telewizji sport pokazują w 50hz a wszędzie mówi sie "do sportu kupuj 100hz"?
 

czarek46

Banned
Ja od lat 7, pierw na Samsungu 32'' a teraz na nowym 40'' z matrycą 50hz nigdy nie widziałem komety za piłką a mam tych kanałów sportowych chyba 10 .... bzdury totalne wypisują ludzie o dwóch piłkach czy komecie Halleya chyba tylko po to by podnieść sprzedaż telewizorów z matrycami 100-120hz . Nie twierdze że matryca 50hz jest lepsza , tylko że podczas meczów nigdy nie widziałem żadnych cudów .... więc jeśli ktoś ma kase i chce np. dopłacić 500-600pln do tv z matrycą 120hz to jego sprawa
 

drake7

New member
wiesz, ja tez mam 8 letni tv samsung 37 i obraz jest super, nawet patrzac na te nowe tv. ale nie mozna tez porownywnac calarzu 32-40 do 55 i więcej. poza tym kazdy ma inne oczekiwania względem obrazu i kupujac tv np za 2000 liczy się z pewnymi ograniczeniami obrazu, a jesli ten obraz jest dla niego bardzo dobry to tym lepiej. kto 8 czy 10 lat temu słyszał o profesjonalnej kalibracji. a dzis, nie dosc ze ceny tv poszly mocno w górę (z 8 lat temu tv za 2500 to był prawie top), to jeszcze je trzeba kalibrowac.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ceny spadły i to mocno. Kalibrować trzeba było kiedyś i teraz też.
Każdy ma inne potrzeby i każdy inaczej widzi swoje potrzeby.
 

Touchdown

New member
DZien Do kupna: testy mówią ze 55ku6400 mimo 50hz dobrze radzi sobie ze sportem, nie ma snuzenia. Z tym ze mój stary 42f5500 miał najpewniej 100hz. Jeśli kupie ku6400 zamiast mu7002 to czy nie strzelę sobie w kolano ze względu na przyzwyczajenie? Oko mam średnio wprawione bo w sklepie nie widziałem różnicy miedzy 50hz i 100hz ale sklep sklepem a dom domem
 

drake7

New member
nie ma smuzenia w ku6400 na matrycy va, a teraz w sprzedazy sa praktycznie tylko na matrycy ips, samsung zrobil taki sam numer jak z innym modelem, nie pamietam jakim.ja kupilem na al.. ku6400, ale przed wyslaniem poprosilem sprzedawce by otworzyl moja sztuke. i byl ips. z serii 6400 zeby byl pewny va to musi byc zakrzywiony (nie pamietam nazwy modelu).oczywiscie jak masz do kupienia 6400 z va to mysle ze mozesz wziac.gdybym na taki trafil to bym juz nie szukal dalej.a tak, to przeplacilem;)
 
Ostatnia edycja:

Touchdown

New member
Na x-kom odpisali mi ze maja 6400 na matrycy va (3600 zł), nie wiem jak Saturnie gdzie teraz promocja ok. 3320 zł. Myślałem ze problem va i iPs w ku6400 tyczy sie tylko 49 cali. Obecnie występuje tez przy 55 calach?
 

drake7

New member
wydaje mi sie ze 49 calach ku6400 zawsze bylo na ips a w 55 wprowadzili po cichu.3600 to chyba sporo,ale moze nie warto placic za mu7000. jesli obraz Ci pasuje to moze byc i dobry wybor.ale nie wiem czy za 3600 nie lepszy bylby np panas ex600 w 58 calach,albo jakis inny lg czy philips, o to musialbys pewnie pytac np Kikiego
 
Do góry