55 cali do codzinnego użytku

zakel

New member
Cześć,

potrzebuję Waszej pomocy przy wyborze telewizora do codzienego używania. Pokój ma szerokość 3metry, a tv będzie wisiał na ścianie, więc 55" moim zdaniem będzie ok. Do południa będzie używany jako odbiornik telewizji sdr, a wieczorami do gierek na konsoli xbox series x. W pierwszej kolejności myślałem nad LG OLED C2, jednak moja dziewczyna ogląda dużo głupot w telewizji, więc odrzuciłem ten pomysł.

Z telewizorow, ktore widzialem na zywo w sklepie to TCL 55C845 jednak obraz nie jest taka zyleta jak na 65C845 widac roznice w ilosci stref.

Kolejnym pomyslem byl po prostu TCL 55C745 zwykly prosty, a dobry. I ostatnia propozycja jaka mi sie udalo znalezc to Samsung QE55QN91B za 4199 zl. I to chyba maks jaki moge zaplacic za telewizor.

Pytanie do Was czy warto doplacac do obrazu w Samsungu czy TCL, ktory jest 900 zl tanszy bedzie rownie dobry jako stosunek ceny do jakosci, a moze macie jakies wlasne propozycje, z gory dzieki za pomoc.
 

zakel

New member
Za LCD maks. 4200 zł. Do oleda mógłbym dopłacić, ale niestety nie w tym przypadku :D

Póki co:
TCL 55C745 - cena/jakość wydaję mi się ok,
TCL 55C845 - obraz mnie trochę zawiódł,
Samsung QE55QN91B - nie widziałem go na żywo, jedynie widziałem, że jest często polecany.
Pytanie czy warto dopłacać te 900 zł do Samsunga względem tańszego TCL.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po kalibracji nie mam żadnych złych opinii o 55C845. Masz za 4399 zł z pakietem.
Czy dopłacić ponad 1000 zł ...
Musisz sam zdecydować.
 

zakel

New member
Krótki update do tematu.

Na początku października wybór padł na TCL 55C745 ze względu na cenę. Telewizor zakupiłem w MediaExpert stacjonarnie. Po pierwszym dniu użytkowania zauważyłem czerwony pixel na ekranie. Co bardzo dziwne pojawiał się on tylko i wyłącznie po przełączeniu źródła obrazu na HDMI, podczas oglądania YouTube na TV lub po prostu TV naziemnej nie występował ten błąd. Zadzwoniłem do MediaExpert, ale nie chcieli mi od ręki wymienić na inny egzemplarz z tego względu, że kupiłem stacjonarnie, a nie przez Internet, więc zgłosiłem reklamację na stronie TCL i zadzwoniłem na ich infolinie. Pani była zdziwiona, że sklep nie chciał mi wymienić egzemplarzu na inny, więc zgłosiła sprawę do serwisu. W dniu dzisiejszym pojawił się Pan z zewnętrznej firmy, który nie do końca wiedział co ja zgłaszam za problem, ale gdy mu pokazałem sam przez 5 minut klikał HDMI-TV-HDMI-TV i mówi, że jest to niemożliwe, że na HDMI to występuję, a po przełączeniu na TV wadliwy pixel po prostu działa prawidłowo. Pomogłem Panu zapakować TV i pojechał do serwisu.

Ogólnie użytkowałem TCL 55C745 przez tydzień czasu w większości grając na konsoli Xbox Series X w Cyberpunka i powiem szczerze, że trochę mnie zawiódł, ale pod względem FreeSync, nie wiem czy to moje złe nastawienie do tego telewizora czy u moich rodziców na Samsungu 65Q80B ta sama gra na tej samej konsoli działała płynniej. Trochę bawiłem się w ustawieniach TCL i czasem odpaliłem grę przez Dolby Vision czasem HDR i klatkowanie było dużo bardziej zauważalne niż na Q80B.

Update:
właśnie zerknąłem na porównanie 65Q80B i 55C745 wyszło mi, że Samsung ma zmienną częstotliwość 40-120 Hz, a TCL 48-144 Hz - czy jest to informacja prawdziwa?
źródło: displayspecifications.com/en/comparison/f92027cdd7
 

Attachments

  • 386458351_1797661880671581_4173433156222463690_n.jpg
    386458351_1797661880671581_4173433156222463690_n.jpg
    187,6 KB · Wyś: 56
  • 1696870086600.png
    1696870086600.png
    8,9 KB · Wyś: 45
Ostatnia edycja:

zakel

New member
Ale załącz sygnał - bo na pustej matrycy nie sprawdza sie podświetlenia matrycy.
Obraz to menu Xboxa, w grach było to samo. Odpaliłem YouTube poprzez aplikacje wbudowaną w TV i ten sam filmik poprzez YouTube odpalony na konsoli podłączonej przez HDMI i efekt był taki sam. Na YouTubie (TV) pixela nie było, a na YouTube (konsola) czerwony pixel się świecił.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To kiepsko trafiłeś.
Poprzez internet masz większe możliwości wymiany.

Nie sprawdzałeś na sklepie jak kupowałeś ?
 

zakel

New member
Wracając do tej różnicy we FreeSync:
Update:
właśnie zerknąłem na porównanie 65Q80B i 55C745 wyszło mi, że Samsung ma zmienną częstotliwość 40-120 Hz, a TCL 48-144 Hz - czy jest to informacja prawdziwa?
źródło: displayspecifications.com/en/comparison/f92027cdd7

Niby jest to różnica 8 Hz - 40, a 48, ale dziwne, bo możliwe, że jest to odczuwalne..
 

Attachments

  • 1696870086600.png
    1696870086600.png
    8,9 KB · Wyś: 21

zakel

New member
TCL odrzucił moją reklamację: "SPRAWDZENIE FUNKCJONALNE, TV SPRAWNY. 1 ŚWIECĄCY PIKSEL JEST ZGODNY Z NORMAMI ISO DLA MATRYC KLASY 1."

Proszę Was o pomoc w sprawie, co teraz? Reklamaować bezposrednio w sklepie, w ktorym kupilem?
 

zakel

New member
Skad osoba kupujaca w sklepie TV ma wiedziec, ze jest to matryca klasy1?! Kupuje nowy, pelnowartosciowy towar, ktory powinnien byc pozbawiony wad i miec matryce klasy 0...
 

Chase

Member
ISO to normy międzynarodowe nie europejskie. Nie wszystkie normy międzynarodowe są uznawane przez Europę. Czy podali normą na jaką się powołują?
 

zakel

New member
Jedynie dostałem taką informację: "SPRAWDZENIE FUNKCJONALNE, TV SPRAWNY. 1 ŚWIECĄCY PIKSEL JEST ZGODNY Z NORMAMI ISO DLA MATRYC KLASY 1."
 

Marlo

Active member
Miałem to w Samsungu , 1 świecący piksel , już na drugi pojechałem do sklepu z telewizorem, po przeczytaniu treści gwarancji
wiedziałam że mi nie wymienią na drugi taki sam telewizor w ramach gwarancji, dlatego wziąłem ich na sposób handlowca ,
powiedziałem im o pikselu i ogólnie że mi się obraz nie podoba , mieli Sharpa który był droższy od tego Samsunga o ponad 1000 zł,
powiedziałem że dopłacę różnicę do tego Sharpa , i zgodzili się na taką wymianę.😉
 
Do góry