55 cali do 5000 PLN

qual1ty00

New member
Witam,

Planuję zakup telewizora 55 cali , proszę o pomoc w wyborze.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor - 17.5m^2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora - 2.65m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem dwie
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - przeważnie na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć - wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju - brak słońca
7.Jaki masz obecnie telewizor - Brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał - Dobrą jakość obrazu - nie zależy mi na nowinkach
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora - telewizja satelitarna
10.Jakie urządzenia - ps4
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor - 3-5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą - Obojętnie w zależności od jakości obrazu :)
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej - Sport / Seriale HD (z komputera)
14.Czy zamierzasz serfować po internecie - nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - godzinka dziennie max
16.Preferencje co do marki - nie
17.Preferencje co do wielkości 55 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach - nienaturalny obraz przy meczach Piłki Nożnej ('klatkowanie?'
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień - wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup 5000 PLN
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne - nie musi mieć 3d

Zależy mi na dobrej jakości obrazu z telewizji cyfrowej oraz filmów odtwarzanych z Apple TV (lub podobne) / usb / komputera po kablu
Proszę o pomoc :)
 
Ostatnia edycja:

kosa666

New member
do 5 tyś to trochę ciasno za 55" dobrej jakości, z tańszych (które się mieszczą z ceną) to Samsung H6400

PS - dołóż 1000 PLN i kup Philipsa 55PFS7509 lub Samsunga H7000 - będziesz zadowolony :)
 

mafia35

New member
Bez reklam
Na Sony w wersji 55 uważaj na duży clouding. Sprawdź przed zakupem.
Ja również polecam Samsunga H6400. Bardzo dobra czerń. Na poziomie Sony i lepsza niż wyżej wymienione. Po kalibracji oferuje obraz referencyjny. Odzwierciedlenie szybkiego ruchu również ma lepsze.
 

piteron

Active member
Bez reklam
z tym szybkim ruchem to trochę moglibyśmy popolemizować
Niby natywnie matryce to to samo,ale upłynniacz u Sonego to klasa sama dla siebie
Co do reszty to pełna zgoda
Aha H7000 da się już kupić za ok 5300 więc te 300 zl to juz chyba nie będzie problem przy tym pułapie cenowym
 

mafia35

New member
Bez reklam
Tak, tylko że w Samsungu motion plus możesz wyregulować, a w sony masz kilka trybów "na sztywno".
Maciej K. stwierdza, że po profesjonalnej kalibracji ruch jest ciut lepszy w h6400.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Rozdzielczość ruchu u Samsunga jest przeciętna, stąd jak to w ogóle ma rywalizować z Sonym, który jako jedyny obecnie na rynku oferuje powyżej 1000linii?
Samsung ma świetną płynność w serii H7000, ale nie H6x.
 

Liter1979

Member
Bez reklam
z tym szybkim ruchem to trochę moglibyśmy popolemizować
Niby natywnie matryce to to samo,ale upłynniacz u Sonego to klasa sama dla siebie
Co do reszty to pełna zgoda
Aha H7000 da się już kupić za ok 5300 więc te 300 zl to juz chyba nie będzie problem przy tym pułapie cenowym
Gdzie można wychaczyć H7000 za 5300 zł ???????????????????????????
 

piteron

Active member
Bez reklam
Porozmawiaj z Kikim
ewentualnie Allegro oferta z Poznania i Łodzi to sa polskie dystrybucje
z Cieszyna to dystrybucja Czeska lub Słowacka
 

abey

Member
Podepnę się pod temat, ponieważ zrezygnowałem całkowicie z toshiby (czekam aż serwis zwróci pieniądze - trwa to już 5 tydzień) i niestety do wyboru zostały mi tylko:
- Sony 55W829
- Samsung 55 H 7000
- Panasonic 55AS640
- Philips 55PFS7509
który nadaje się do oglądania?
Plazm niestety już nie ma.
 

bhn92

New member
Bez reklam
jak dla mnie z tych co podales abey
1 h7000
2 w829
3 as640

i osobiscie nie kupilbym napewno philipsa a czemu ? bo nie;p heh
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja dla jakości wybrałbym Philipsa 55PFS7509 z potrójnym ambilightem.
A tak kłania się prezentacja model w domu.
 

piteron

Active member
Bez reklam
a czy ja napisałem że da sie tu kupić za 5300???
jesli juz to napisałem że za około 5300 a po drugie to Jesteś na tyle długo na forum że powinieneś wiedzieć że Kiki takie sprawy załatwia osobiście na PW
Dodatkowo podpowiedziałem że można kupić na Allegro
więc proszę
TELEWIZOR SAMSUNG UE55H7000 LED 3D FULL HD 24GW (4529635775) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
dystrybucja Polska wysyłka 0zł
TELEWIZOR SAMSUNG 55H7000 SUPER CENA RATY dig5% (4514360036) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Dystrybucja Polska wysyłka 150 zł
 

Liter1979

Member
Bez reklam
a czy ja napisałem że da sie tu kupić za 5300???
jesli juz to napisałem że za około 5300 a po drugie to Jesteś na tyle długo na forum że powinieneś wiedzieć że Kiki takie sprawy załatwia osobiście na PW
Dodatkowo podpowiedziałem że można kupić na Allegro
więc proszę
TELEWIZOR SAMSUNG UE55H7000 LED 3D FULL HD 24GW (4529635775) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
dystrybucja Polska wysyłka 0zł
TELEWIZOR SAMSUNG 55H7000 SUPER CENA RATY dig5% (4514360036) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Dystrybucja Polska wysyłka 150 zł
Wysyłka 0zł jak odbierasz osobiście, Kiki nie ma tego tv za 5300 również...
 

piteron

Active member
Bez reklam
Kolego pierwszy link
przesyłka kurierska 0zł
A za cenę Kikiego nie odpowiadam,ale z doświadczenia to nie czekał bym za długo bo ze względu na nagrodę TV bankowo zdrożeje
 
Do góry