55 cali do 4500 - następca plazmy

mjr088

New member
Witam, poszukuje telewizora 55 cali do 4500 zł - wybór trudny bo kasa nie za duża a telewizor ma być następcą plazmy Panasonica P42V20 (niestety trochę za mały do tego pokoju), który - chodź już leciwy - to nadal porównując z innymi modelami, ma moim zdaniem znakomitą jakość obrazu i świetną czerń - więc trudno będzie go zastąpić.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? niecałe 40 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-3,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? prosto i bokiem (max 45 stopni)
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? pokój ma okna na wschód więc słońce nie przeszkadza w ciągu dnia
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic P42V20
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? ostry, naturalny i płynny obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? telewizja satelitarna (Polsat Cyfrowy)
10.Jakie urządzenia będą podłączone? dekoder, kino domowe (fajnie jakby było wyjście audio na chinch)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-3
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy/seriale, programy informacyjne, czasem sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry ? nie
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 55 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba jakość obrazu, brak płynności, nienaturalne kolory
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? popołudniu i wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 4500
21.Czy telewizor ma mieć 3D ? Nie musi
22. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? delikatne światło
23. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
24. Czy ważne jest wifi ? może mieć
25. Czy będziesz korzystać z widgetów? niekoniecznie
26. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? tak
27. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu i płynność (coś co chodź odrobinie pod tym względem dorówna plazmie Panasonica)

Z moich wstępnych poszukiwań wybrałem Philips 55PFT6550 - czy mógł by ktoś porównać go do Panasonica 55AX630, Samsunga 55HU6900 lub Sony 55W829B.
 
Ostatnia edycja:

mjr088

New member
Kiedyś byłem zdecydowanie zwolennikiem Panasonica, ale mam też w domu 39AS650E i jest nawet całkiem przyzwoity... ale jakością obrazu, czerni, kolorów do wspomnianej plazmy V20 nie ma nawet startu. Chyba, że AX630 pod tym względem wypada znacznie lepiej ?

A jak wypada w stosunku do wyżej wymienionych pod względem jakości obrazu - Philips 55PFS7509 ? Czy problemy z zawieszaniem i opóźnioną reakcją na polecenia pilota zostały już wyeliminowane w aktualizacjach oprogramowania ? I jak spisują się funkcje smartTV w tym modelu - nie chce koniecznie androida ale zależy mi na sprawnym działaniu ipli i tvnplayer.

EDIT: Teraz zobaczyłem, że PFS7590 ciężko już gdziekolwiek dostać więc wątek tego modelu może być nieaktualny ;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Stare modele Panasonica były bardzo dobre. Ten AX630 również.
Ale Philips 55PFGS8109/ 8209 zagra znacznie lepiej.
Pytanie czy go gdzieś jeszcze dostaniesz ?

Tu główna walka idzie o czerń.
Z tych co podałeś :
Sony 55w829
Philips 55PFT6550
Panasonic 55ax630

Po kalibracji zagrają bardzo dobrze.
 

mjr088

New member
PFS8209 jest dostępny w MM ale cena prawie 5400 znacznie przekracza zakładany budżet - górna granica to 4200.

Niestety AX630 również w obecnej chwili ciężko gdziekolwiek dostać, a tam gdzie zostały to cena grubo powyżej 4000 - chyba trafiłem na złą porę :| W tej chwili w zasadzie wybór został między Sony 55w829 a Philips 55PFT6550.

Jeszcze jedno pytanie - czy LG ma coś nad czym warto byłoby się zastanowić, np. UF695V ?
 

mjr088

New member
Chciałem zapytać jeszcze o kwestię Ambilight bo o ile ta funkcja doskonale sprawdza się kiedy telewizor stoi/wisi równolegle do ściany bo wówczas oświetlenie równomiernie rozchodzi się po ścianie to co w sytuacji gdy telewizor będzie wisiał pod kątem 20-40 stopni w stosunku do ściany ? Wiadomo, że wtedy odległości między ścianą a lewą i prawą krawędzią telewizora mają bardzo dużą różnicę więc podświetlenie na pewno nie będzie nierównomierne - czy ktoś widział taką sytuację ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zależy od odległości, ale mając regulowany uchwyt szubo ustawisz do własnych potrzeb. Jest akceptowalne.

mjr088
Philips 55PFS8209 jest znacznie tańszy dla niebieskich i to z kalibracją.
Masz jeszcze Panasonica 55AS740 w extra cenie, Philips 55PFT6550, Sony 55w829 . Oczywiście kalibracja gratis.
 

tom30

New member
Ja dzisiaj kliknałem KUP TERAZ w MM 55pfs8209. Czytając te posty chyba mnie czeka cięzka przeprawa,ale chyba mój wybór lepszy od 55PUS7600,przynajmniej tak mi się wydaje.
 
Do góry