55" budżet: +/-4000, piłka nożna, filmy, PC

5and

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 19 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? z możliwością powieszenia, ale nie jest to czynnik decydujący
6. Jak słońce świeci w pokoju? okno balkonowe pd-zach z zaciemniającymi roletami, tv na pn ścianie
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic TX 46", monitor EIZO EV2450
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? 4K, możliwość odtwarzanie filmów z zewnętrznych nośników, HDR?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? tv kablowa UPC, eleven
10. Jakie urządzenia będą podłączane do TV? dekoder UPC, PC, wzmacniacz, dysk zewnętrzny, przyszłościowo konsola
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-5 h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport, filmy, gry, programy przyrodnicze
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? czasami
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile godzin dziennie? sporadycznie
16. Preferencje co do marki? Sony, Panasonic, Samsung, LG
17. Preferencje co do wielkości? 55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słaba czerń w filmach, lag w sporcie
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4,5k
21. Czy telewizor ma mieć 3D - nie

Dobry wieczór,
Szukam TV z ładnym obrazem, głównie do oglądania piłki nożnej i filmów (z zewnętrznych nośników). Do TV chcę mieć możliwość podpięcia PC, przyszłościowo pomyślę również o zakupie konsoli. Żona będzie zapewne korzystać z YouTuba. Zastanawiam się nad:
Sony 55Xe8505 (płynność?)
Samsung 55MU7002
LG OLED55EG910V
Panasonic TX-58EX700E

Uprzejmie proszę o pomoc w wyborze.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 55PUS7502 za 4199 zł
TCL Qled 55X2 za 4299 zł
LG 55G910 za 3999 zł
Samsung 55MU7002 za 3999 zł
LG 55Sj850 za 4299 zł
Jak będziesz niebieski masz jeszcze kalibrację gratis.
 

5and

New member
Dzięki kiki
Zastanawiam się jeszcze nad Panasonic 50EX780. Warto rezygnować z tych 5" dla tego modelu?
Na 58EX780 mnie nie stać, chyba że będzie jakaś dobra promocja bo na te chwilę znacznie przewyższa mój budżet.
 

Lettner123

New member
Jeśli zależy ci na dobrej płynności to panasonic z w/w będzie najlepszy. Ja bym poczekał na twoim miejscu i dozbierał do 58 zaraz ceny spadną nowe modele juz na horyzoncie
 

5and

New member
Im więcej czytam tym bardziej przekonuję się do kupna TX-58EX700E. Podobno odświeżanie daje radę w sporcie.

@kiki
masz ten model w swojej ofercie?
 

strazakp

Banned
Myślę że do twoich potrzeb spokojnie starczy ci 58ex700 bo do ex780 trochę trzeba dołożyć a przy twojej odległość do tv to 50" będzie za mały.
Sony sobie odpusc. Możesz jeszcze pomyśleć o tym Samsungu.
Ja od siebie polecam 58ex700 ale warto polować na promocje w cenie ok 3500zl bo to wtedy jest super cena za ten tv. Takie promocje już bywały w ostatnich tygodniach.
 

strazakp

Banned
Im więcej czytam tym bardziej przekonuję się do kupna TX-58EX700E. Podobno odświeżanie daje radę w sporcie.

@kiki
masz ten model w swojej ofercie?
Tutaj 60hz spokojnie daje radę a mecze piłki nożnej ogląda się bardzo komfortowo bo uplynniacze od Panasonica są bardzo dobre. Miałem np Sony 100hz i nie dało się oglądać piłki nożnej. O płynność w tym modelu Panasa się nie bój. Lag też ma niski bo ok 21ms więc konsola spokojnie sobie poradzi. Mam ten model wcześniejszy dx700 i oglądam sport i gram na konsoli i jest OK, a kupiłem go właśnie za 3500zl rok temu.

Kiki raczej nie darzy sympatią marki Panasonic bo praktycznie nie poleca tych tv nikomu. No ale może ci sprzeda bo chyba coś tam posiada
 

strazakp

Banned
Ok czyli konkurencja jest TCL?
Patrząc na sama markę TCL vs Panasonic....ciekawe co ludzie by wybrali (chodzi o PL i zwykłego Kowalskiego)????? ;-)
TCL może jest OK Ale to jeszcze nie ten czas....
 

janusz

New member
Bez reklam
W tym budżecie raczej nie koniecznie TCL-a. Z modeli zaproponowanych przez Kiki wszystkie mają podobną ilość zalet. TCL na dzisiaj najatrakcyjniejsze modele w niższych segmentach. Przy budżecie 4,5 tys. można już naprawdę przebierać w modelach 55 calowych, nie podjąłbym się wskazania jednoznacznie najlepszego. Niedługo pewnie w tej cenie pojawią się pierwsze Oledy.
 
Ostatnia edycja:

5and

New member
W sobote musze wybrac sie do marketow rtv zeby zobaczyc i potestowac na zywo. Jak myslicie, kiedy pojawia sie w sprzedazy nowe modele na 2018 rok. Pociagnie to pewnie za soba obnizki cen modeli z 2017r. Moze pojawi sie jakis OLED 4k ze sredniej półki.
 

surfer

New member
W tym budżecie raczej nie koniecznie TCL-a. Z modeli zaproponowanych przez Kiki wszystkie mają podobną ilość zalet. TCL na dzisiaj najatrakcyjniejsze modele w niższych segmentach. Przy budżecie 4,5 tys. można już naprawdę przebierać w modelach 55 calowych, nie podjąłbym się wskazania jednoznacznie najlepszego. Niedługo pewnie w tej cenie pojawią się pierwsze Oledy.
Nie tylko się pojawią się, przecież już są. Jak poszukasz to kupisz zeszłoroczny model lg oled 55" w tej właśnie cenie.
 

5and

New member
Jestem bliżej niż dalej zakupu. Właściwie rozważam już tylko TCL X2 i Philipsa 55PUS7502. W Philipsie kusi ambilight. Pomożecie rozwiac moje ostatnie watpliwosci?

Philips jest na matrycy IPS. Lepsze katy widzenia ale gorsza czerń?
Ktory model bedzie lepszy do ogladania sportu?
Czy oba modele otworza pliki mkv z zewnetrznego nosnika?

@kiki - jak u Ciebie z dostępnością obu modeli?
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Ty nie patrz na ambilight tylko na jakość obrazu , TCL to lepsza propozycja bo ma matrycę VA i wyższy kontrast czyli lepszy obraz.Do sportu to równie bywa najlepiej jak sam to sobie w sklepie sprawdzisz bo są mieszane opinie co do tego Philipsa a nie chcę Ci źle doradzić.Ja brałbym TCL-a
 
Do góry