55"-60" - Sony czy Sharp. Pomocy!!!

Piotru26

New member
1. Odległość od ekranu: 4,6 m na wprost
2. Jak słońce świeci w pokoju: dłuższa ściana po prawej stronie (zachodniej) w 45% oszkolona, ale mam rolety. Czyli nasłonecznienie duże po południu.
3. Jak duży jest pokój: 4,5 x 5,3 m
4. Preferowana technologia: LCD LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: 29" CRT
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: TVN24 :) . A poza tym różne z N-ki, także SD, mkv w jakości HD.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: raczej wieczór, noc. Mój synek w ciągu dnia bajki.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: światło delikatne, z kinkietów lub po ciemku.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: myśle, że ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: obojętne
11. Preferowana wielkość telewizora: 55" - 60"
12. Preferowana marka: brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach: dużej ramki, nieproporcjonalności ramki na dole, piszczenia.
14. Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder N-ki, odtwarzacz HD np. HDI Dune
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 70% telewizja, 30% filmy z odwarzacza Dune lub z płyt BD.
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost i z boku (20-30 stopni)
17. Czy ważne jest wifi: raczje nie,
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: nie sądze
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie jest to dla mnie ważne
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: od czasu do czasu
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: nie
22. Ma mieć 3D: nie musi, ja nie widzę 3D, dla dzieci to jest szkodliwe, żona przeżyje bez.
23. Ma mieć slot na karty SD: obojętnie
24. Ma mieć tuner DVB-S: obojętnie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI dla laptopa, HDMI dla tunera N, kino domowe
26. Jaki masz sygnał: N
27. Ile programów HD: 20
28. Ma stać czy wisieć: wisieć
29.Rozdzielczość: Full HD
30.Dvb-t: tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: cena/jakość, dobre SD
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: od 0 do 4h
33.Ile osób ogląda: 2,5 :)
34.Jaka klasa cenowa? 6-8 tys.
35. Na gwiazdkę pojawi się w domu Xbox. Czyli w grach też musi się sprawdzić.

Wstępnie wybrałem KDL-55NX720 (nie bijcie - za ... wygląd).Nie wiem czy w moim przypadku jest sens kupować KDL-55HX820, nie do końca łapie różnicę między nimi. NX-720 jest najtańszym modelem z tym wyglądem. Niedawno na mojej liście pojawił się Sharp LC60LE635E za super stosunek ceny do wielkości. Nie wiem czy wybrać Sony bo dobrze wygląda czy większego Sharpa. W tym momencie proszę o poradę który ma lepszy obraz w SD/HD/mkv 1080p/BD lub doradzenie jaki jeszcze model mógłby mnie zainteresować.
 

Huwi

New member
W twoim przypadku bierz SHARP 60LE635. Jeśli nie zależy Ci na 3D nie ma sensu dopłacać do 830. Sharp ma lepsze skalowanie niż sony. Przy tej odległości Sharp zrobi na Tobie większe wrażenie. Oglądając filmy poczujesz się jak w kinie. Ja mam 3,5 m i wybrałe 60le830 ale mi zależało na 3d (często i gęsto używam). Sharp mimo, że sony teoretycznie powinno lepiej współpracować z konsolą jest szybszy (mniejszy input lag). Sharp do konsoli jest zdecydowanie jednym z najlepszych ledów. Wg mnie największą wadą sharpa są kąty. Ale problem ten pojwai się powyżej 40 stopni. Z tego co piszesz, Ciebie nie będzie to dotyczyć.Tv ma cienką ramkę, jako mebel wygląda całkiem ok.
Przesiadasz się z CRT. Nie popełnij tego błędu co ja 4 lata temu. Patrząc w domu na tak duży TV (42 cale) myślałem, że mi wystarczy. Po miesiącu wiedziałem że nie :). W twoim przypadku 60 cali to minimum. Wierz mi!!!.
Myślę, że najlepiej przy tej kwcie, którą chcesz wyłożyć na TV najlepiej zamów prezentację u KIKiego. Ja tak zrobiłem i nie żałuję bo inaczej w życiu bym nie wybrał 60 cali (celowałem w max 55).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Huwi dobrze Ci radzi, szczególnie jeśli nie zależy Ci na 3D - to rewelacyjnym rozwiązaniem dla Ciebie jest Sharp 60LE635:
006_P1330589.JPG

http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/73050-sharp-lc-60le635e-test-otwarty-60-cali-dla-kazdego.html
 

Huwi

New member
No przerabiałem tego panasonica (był u mnie na prezentacji) i głowy nie urwał. Przy 4,6 metra 55 cali to mało buuuuuuuuuuuuuuuuuu..... Poza tym przy jego słonecznych warunkach znacząco ustąpi ledowi.
 

don111

Banned
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: raczej wieczór, noc. Mój synek w ciągu dnia bajki.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: światło delikatne, z kinkietów lub po ciemku.

mały synek przeżyje słabszą jakość w dzień...
do wieczornego oglądania chyba lepiej tv z ekstra czernią, głębią i dowolnymi kątami oglądania niż krawędziowego LEDa z nierównym podświetleniem, dużo słabszą czernią i innym obrazem pod kątem
choć co do wielkości masz w zupełności rację, ale tylko w przypadku gdy różnica w jakości nie jest zbyt duża
 

Huwi

New member
no właśnie, szala oscyluje. Myślę ,że prezentacja jest konieczna. Mam te same warunki poza odległością. W dzień spore nasłonecznienie i mała córeczka i bajki. Ja tylko wieczorem i dlatego zdecydowanym faworytem była plazma. Ale rozmiar zrobił swoje. W przypadku Piotru26 4,6 m dla TV do wieczornej kinomanii to kawał drogi. Inna sprawa, że to przesiadka z CRT. Jeśli Piotru26 obecnie ogląda TV z tej odległości CRT 29" to 60 cali może go lekko sponiewierać i wówczas 55 cali mu wystarczy aż naddto. A będąc już przy 55 calach i porównując do CRT (kąty, miękkość obrazu) plazma Panasonica wygra bezapelacyjnie. Mimo wszystko polecam prezentację. Ja wahałem się z nią ponad pół roku i całe szczęście, że o nią poprosiłem rozstrzygnęła moje gdybania w 100%. Natomiast podtrzymuję swoje wcześniejsze wypowiedzi - radzę nie popełnić mojego błędu gdy 4 lata temu zmieniałem 32 cale crt i padło na pionieera 42 cale, który wdawał się aż nadto duży. Śmiało mogę powiedzieć, że do tej odległości co ma Piotru46 najlepszym wyborem byłby Panas 65VT30 ale ta cena....:( Więc zniżamy się do 60 i bez 3d okazuje się, że SHARP zamiata konkurencję (60le635).
 

Piotru26

New member
Dzięki za błyskawiczne odpowiedzi. Jak rozumiem, odradzacie Sony ze względu na:
- 5" mniej
- bo jest gorszy w grach

Polecacie Panasonica bo:
- ma lepszą czerń i generalnie lepszy obraz w ciemnościach


Mojego CRT oglądam teraz z 2,5m więc duży telewizor mi oczu nie wypali. Zwłaszcza że 24" komputerowego monitora oglądam z 70 cm :)
 
Do góry