55 - 60 cali do salonu. Sony lub Philips

TV_Maniak78

New member
Czesc,

szukam rozsądnego cenowo telewizora do salonu. Obecnie mam projektor rzucający 75 cali na białą ścianę z odległości 3ch metrów. Męczy mnie już oglądanie po ciemku - stąd pomysł telewizora.
Myślę o:
Sony KDL-60W605 lub o 55 calowym Philipsie z potrójnym lub poczwórnym ambilightem. Zupełnie jednak nie wiem jak się poruszać w philipsach (ten misz-masz w seriach mnie przeraża). Dostałbym coś w cenie Sony ale od Philipsa i z androidem ? Fajnie byłoby mieć możliwość podpięcia kamery i puszczenia skype (nie jest to mus!)

Kwestia dźwięku jest pomijalna - mam dobre głośniki podpięte pod amplituner.

dzięki za sugestie.
 

inuictus

Member
Zdecydowanie Philips 55PFS8209 z androidem i poczwórnym ambilightem, a kamerkę ma wbudowaną (wysuwa się w momencie użycia).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No właśnie wiele osób jest zmęczonych tylko posiadaniem projektora. I wcale się nie dziwię. Ja brałbym co do jakości , a teraz również wyposażenia i aplikacji Philipsa 55PFS8209. Ma poczwórny ambiilight, Androida , Pip, kamerę skype, ambivoox, dual play, wifi smartscreen i jako jedyny wspiera flasha. Dla niebieskich członków forum jest specjalna cena i kalibracja gratis.
 

TV_Maniak78

New member
Mi najbardziej zależy na dobrym ekranie. Potem jest ambilight, który sprawia wrażenie większego ekranu - no ale może właśnie kupić 60 cali ? Potem (chyba) skype. Reszta raczej bez znaczenia - mam podpięty komputer multimedialny, który załatwia w zasadzie całość multimediów oraz flasha. Pip też mało istotny (mam dekoder z Vectry z dwoma tunerami) a WiFi jeszcze mniej. Dźwięk w TV to już w ogóle sprawa dla mnie trzeciorzędna. 3D nie używam wcale.

więc policzmy +:
- Sony: ekran 60 cali, mniejszy lag (sprawa 4 rzędna), cena z kamerą ~5000
- Philips: ambilight, wbudowana kamera.

I teraz 2 pytania:
1. warto schodzić z 60 cali do 55 ? jest to mocno odczuwalne ? Czy ambilight zrekompensuje te 5 cali ?
2. gdzie i w jakiej cenie można kupić philipsa ?
 

TV_Maniak78

New member
Tv będzie wisiał na tej ścianie na której teraz rzucany jest obraz z projektora (ściana może przyjąć 80 cali) - ściana biała, pomalowana matową farbą.
 

inuictus

Member
Kiki, a jak będzie z ambilight w przypadku kiedy TV będzie stał na szafce ok. 30-40cm od ściany (białej).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jeśli będzie wisiał brałbym Philipsa bo ambilight dopełnia obraz nawet o kilka cali. A, że jest poczwórny ta masz go w całej krasie.
Docenisz też wyposażenie, dźwięk, płynność i Flasha.

=======================================
inuictus - Zalecane jest 15 - 20 cm.
Ale wiele osób ma tak jak Ty. Tyle że musisz dać mocniejszą dynamikę i nasycenie. I działa bardzo dobrze.
 

inuictus

Member
Przyznam szczerze że po przeczytaniu całego wątku (nie było łatwo) też wyleczyłem się z tego TV. Niestety widzę że kiki go mocno poleca/zachwala (właściwie to wszystkim proponuje ten model), ale opinie użytkowników (prywatnych - nie sprzedawcy) także na zagranicznych forach niestety są zdecydowanie inne/negatywne (szkoda, bo byłem praktycznie zdecydowany na ten model). W związku z tym poszukiwania trwają dalej.

Niestety mocno zastanawiam się nad modelem Samsunga UE55H6400 który można kupić za 3000 zł (2000 zł taniej od Philipsa), lub trochę niższy model, ale w 60" UE60H6200 (który można kupić za 4500 zł) a mając od 6-7 lat Samsungi zawsze byłem z nich bardzo zadowolony.

Po głowie chodzi mi jeszcze model Sony KDL-55W829B (jak on wyglądają na tle Samsunga - oczywiście jest droższy o 1000 zł).
 
Ostatnia edycja:

eddie2

New member
Niestety ja chyba także wyleczę się z philipsa. Dałem szanse i wymieniłem na drugi model 55pfs7109 i chyba żałuję. Gdyby założyć że philips ma służyć tylko jako matryca z amblilightem to było by super. Ale wtedy powinien mniej kosztować. Narazie potestuje przez weekend i w poniedziałek podejmę decyzję.
 
Do góry