55-60 cali do 6000 PLN ?

insanitarium

New member
Witam wszystkich,
potrzebuję porady odnośnie wyboru TV. Moi rodzice zmienili właśnie lokum i szukają większego telewizora, a z racji tego, że nie są na czasie poprosili mnie o pomoc.
Poszukiwany jest TV LED w rozmiarze około 60 cali. Koszt maksymalny telewizora to 6 tysięcy złotych. Oczywiście Full HD ( 4K niestety odpada ) i 3D. Preferowane aktywne ale pasywne też nie będzie złe.

Jeśli chodzi o parametry pomieszczenia. Salon ma około 45 m2 ale sekcja telewizyjna znajduje się po jednej stronie pokoju zaś po drugiej jadalnia. Odległość do telewizora to tak około 4 metry.

Rzeczą najistotniejszą jest obraz, ma być żywy wyraźny i nie smużyć. Kolejna sprawa szybkość reakcji - jak najmniejsze opóźnienia. Jeśli chodzi o dźwięk to raczej sprawa drugorzędna ponieważ mają kino domowe naprawdę wysokiej jakości pod które podepną TV.
Zastosowanie: Telewizja z tepsy, filmy i koncerty na BD i DVD

pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na wasze rady
 
A to rodzice pogrywaja ze czas reakcj taki wazny?
Ja polece Sharpa 60LE840 - jeden z najlepszych tv w 60" w swojej klasie cenowej.
Nowe lcd juz raczej nie smuza.
 

insanitarium

New member
Są to kryteria podane przez moich rodziców - kiedyś zaliczyli dość porządną wtopę z telewizorem LCD Samsunga i są uczuleni na opóźnienia i tą markę.
Ja osobiście u siebie w domu mam Plazmę co też im doradzałem ale wolą LCD.
 
Teraz kazdy tv ma input laga dosc sporego 100-150ms - ale czy to ma znaczenie?
Ja smuzenia w wyzszych modelach telewizorow nie widze juz od jakiegos czasu (przynajmniej od 1,5 roku). LCD poszly mocno do przodu w ciagu ostatnich 2-3 lat, a plazmy robia male kroczki i roznica w jakosci obrazu ulegla zblizeniu. Ja mam plazme lg 2,5 roku i przesiadam sie na 60" lcd, bo nowe plazmy (przewaznie 3d) maja dla mnie za szybki luminofor i widze migotanie (niewielkie ale widze). Poza tym plazmy to lustra, a ja wole polmat lub mat. Dla mnie plazma ma obecnie wiecej wad niz lcd. O poborze energii nie trzeba wspominac.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp 60le 840 jest modelem Topowym w klasie premium.
Ma matrycę matową aktywną i bardzo wyraźny obraz dzięki bardzo dobrym procesorom.
Do koncertów i filmów będzie rewelacja.
Napis zna PW dostaniesz info dla niebieskich.
 

insanitarium

New member
Dzięki za wsparcie telewizor został zakupiony. Starszyzna poszła na żywioł i wzięli Sony, który wpadł im w oko w sklepie w dodatku za inną kasę niż zapowiadali.
Pozdrawiam
 

Derbian

New member
W sumie jak się sprzeda xperię to tylko troszkę budżet przekroczony, też się zacząłem nad nim zastanawiać jutro go potestuję w sklepie a jeśli się trochę z nim zapoznasz poproszę o info.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To sprawdź jeszcze 55PFL 7108 a już 55PFL 6008 - wygra w ciemno z tym Sony. Porównuję go do najlepszych na świecie i jest - r e w e l a c j a
 
Do góry