55" 4k(?) dla rodziców, 4000(dopłata 200-300 jeśli warto)

nomnom

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Pokój 5,5x3,5
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Aktualnie 2,5 - 3 metry, telewizor stoi w kącie ale zamierzam przekonać rodziców do małego przemeblowania i telewizor będzie stał pod ścianą albo wisiał, jakieś 2 metry docelowo
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Czasem jedna, czasem 6
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Aktualnie na wprost i bokiem, docelowo telewizor będzie stał albo wisiał naprzeciw, ew pod lekkim kątem.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Jak wyżej
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z boku (południowy-wschód)
7. Jaki masz obecnie telewizor? Jakis stary
8. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Kablówka
9. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Różnie, 1h albo 6h, rano, wieczorem i w dzień.
10. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
11. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Wszystko
12. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak
13. Czy zamierzasz grać w gry? Raczej nie
14. Preferencje co do marki? Brak
15. Preferencje co do wielkości? 55 cali
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Nie ma reguły
17. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000, jeśli warto mogę dopłacić
18. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Jak są pieniądze ;) Nie częściej niż 4-5 lat
19. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Głównie youtube, wyszukiwarka, vody, netflix

Priorytet to jakość obrazu, matryca 100/120hz, dobre skalowanie, funkcje smart to głównie youtube, wyszukiwarka, jakieś vody, ewentualnie netflix.
Pytanie czy warto się rozglądać za 4k biorąc pod uwagę jakość przesyłanego obrazu, fakt, że telewizor ma służyć (mam nadzieję) jakieś 5 lat, więc 4k wydaje się "przyszłościowe" ?

Modele, które wpadły mi w oko
Philips 55PUS7181/12 - wyglądał ok, ale naczytałem się o nim w innym temacie i raczej nie warto brać go pod uwagę ?(problemy z obrazem)
Panasonic TX-58DXU701 -wszystko ok, tylko matryca 50hz ?
Sony KD-55XD8005 (cena 4600 ale jestem w stanie tyle dać jeśli warto) 60hz ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To prosty wybór .
Panasonic i Sony to modele z matrycą 50Hz.
Philips ma 100Hz, Androida, Kodi, MxPlayer.
Philips będzie miał na dniach update do 6,0 Androida.
Ma lepszy dźwięk, lepsze wyposażenie, lepszą płynność i lepszy obraz.
 

ziemian

New member
Popatrz na Sony KD-55XD8505

Będzie to na pewno lepszy wybór niż wszystkie TV które podałeś wyżej, możesz go teraz na allegro wyhaczyć za 5000zł, w sklepach internetowych za jakieś 5100zł także ceny naprawdę super ;)
 

nomnom

New member
Sony już przekracza 5000, mógłbym tyle dać, ale wolałbym nie. Cenę można podnosić w nieskończoność bo inny droższy "troszeczkę" będzie miał coś lepszego i tak dalej i tak dalej...
LG 55UH7707 ? Chyba jedyna wada to matryca IPS, cena ok 4600, co myślicie ? Czy w podobnych pieniążkach dostanę coś z VA ?
 

ziemian

New member
Powiem Ci, że jak masz wydać 4600zł to naprawdę warto dołożyć te 400zł bo ten model Sony to już lekko inna liga niż Philips czy LG ;)
 

nomnom

New member
KD-55X8505C byłby chyba lepszym wyborem ? VA, 120hz, direct led, tylko brak HDR.
Generalnie to z Sony mam wątpliwości co do płynności działania Androida, 2-rdzeniowy procesor, mało ramu.
Jest taki co będzie miał HDR, VA, 120hz ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo to nie jest oferta dla Ciebie ale dla autora.
Widziałeś różnicę pracy np PUS 7101 za 3999 zł vs Samsung 55KS7000 za 5699 zł czy Panasonic za 5999 zł .
I w głównym pytaniu Philips był wymieniony.
A dodatkowo pokaż z nowych modeli model 4K, 100Hz za 4000 zł .

A pytania do autora - czy masz na dołożenie 1,5-2 tyś zł?
 

Kamilox3

New member
Niestety prawdą jest, że 55" za 4000zł to tylko 55PUS7101, matryca IPS się przyda, skoro ogląda się na wprost i bokiem. Matryca 100/120Hz też jest, dobry smart też. Jedynie może przeszkadzać słaba czerń.
 
Nie ma aktualnie dobrego TV 55 cali za 4 tys pln. Kropka.
To co jest to najtansze IPSy 4K z zenujacym kontrastem 1000:1 i słabą czernią (Philips) lub cała masa slabych 50hz tv. Zaden z nich nie zasługuje na okreslenie "dobry obraz"

Jak 55 cali i VA to zostaje na FHD. Bedzie przynajmniej dobrze jakosciowo i adekwatnie jesli chodzi o cene. Np. sony w755 czy w809 lub mniejszy Panasonic 50DS630e.
 

BzykuDG

New member
A ja polecam samemu się przekonać w sklepie. Kupiłem PUS6561 i dla mnie czerń jest bardzo dobra. Jak widać każdy ma inne wymagania.
 

nomnom

New member
Byłem w sklepie(mediaexpert) i był dostępny Philips 6561 i 7101 (jakieś problemy z obrazem ? w innym wątku wersja 50"). Nie chcę mieć sytuacji takiej, że kupię TV a po moim wyjeździe rodzice będą walczyć z telewizorem.
Generalnie obraz był fajny, czerń nie taka straszna tylko nie wiem czy "warunki" sklepowe powiedzą mi prawdę.
Najbardziej zastanawiam się nad LG 55UH7707(tylko też ponoć występuje banding) tym Philipsem i Sony-tutaj też mam dylemat czy brać zeszłoroczny model z VA i direct LED czy tegoroczny z HDR i ips. Nie będą miały problemów z działaniem (android) ?
Kiki gdzie masz 55xd8505 za 5049 ? Najtaniej widzę za 5100 w x-kom.
 
czy brać zeszłoroczny model z VA i direct LED czy tegoroczny z HDR i ips.

VA z zasady jest lepsze od IPS. Przynajmniej w modelach z ostatnich kilku lat.
IPSy, ktore sa w sprzedazy maja bardzo slaby kontrast.

Pamietaj ze aby miec uzytek z HDR to potrzebujesz sygnału HDR. Na dzis to w praktyce tylko gry na konsolach, BluRay UHD i 2 średnie seriale na Netflixie.

Co do 4K - niestety w najblizszych latach nie ma szans na ten sygnał w kablowkach.
Wiec Twoi rodzice tak naprawde dostaną upscalowany sygnał na matrycy 4K, ktory bedzie gorszy od natywnego sygnalu FHD podanego do TV FHD. Pamietaj o tym jesli zalezy Ci na jakosci obrazu !

Do kablowki nie ma co przeplacac za 4K, a kupic dobry TV FHD.
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
W przypadku zakupu TV zawsze jade do MM bo tam mają podłączoną telewizję. Jesli rodzice głownie będą oglądać telewizję to jedź do skepu i testuj różne modele.

W mojej ocenie 2,5 do 3m to i 46-50" FullHD wystarczy.
 
Ostatnia edycja:

nomnom

New member
Właśnie kusi mnie zejście do 50" i wzięcie Panasa 750 albo 780.
Oprócz kablówki dodatkowo youtube i inne pierdoły, jedyny powód dla którego rozważam 4k, inaczej wziąłbym full hd.
Lipet a jakie modele byś mi polecił 50"-55" full hd ? (oprócz oleda LG EG910V-zakrzywienie dyskwalifikuje telewizor w moich oczach)
 
Jak 50 cali to bierz Panasonica 50DS630e. Tani i dobry.
Jak koniecznie chcesz te marketingowe 4K to wtedy Panas Dx750 bedzie dobrym wyborem...

Choc oczywiscie zaden z nich startu do OLED LG 910v nie ma. Ten to klasa wyzej w jakosci obrazu. Zakrzywienie ma minimalne za to katy widzenia dostajesz rewelacyjne, super czern, dobra jakosc ruchu i do tego mega dobra cena 5,4k pln i 50% zwrotunza XBox One S czyli jak go sprzedasz to TV wyjdzie 4,8 tys pln...Best Buy !
 

DrWredman

Active member
Właśnie kusi mnie zejście do 50" i wzięcie Panasa 750 albo 780.
Oprócz kablówki dodatkowo youtube i inne pierdoły, jedyny powód dla którego rozważam 4k, inaczej wziąłbym full hd.
Lipet a jakie modele byś mi polecił 50"-55" full hd ? (oprócz oleda LG EG910V-zakrzywienie dyskwalifikuje telewizor w moich oczach)

Sorry ale nic nie mogę polecić bo po pierwsze jestem spaczony i wybieram tylko Sony, a po drugie przy zakupie swojego modelu miałem porównanie tylko do serii XD, która była znacznie lepsza od X ale dużo droższa wiec zdecydowałem sie na X8505. Tylko że to były modele 4K i 55-65 cali. Seria x ma swoje mankamenty przy niektórych tonacjach kolorystycznych (clouding) ale wolałem mieć większy TV bo u mnie jest 6m od kanapy. Czerń jest do zaakceptowania, jednak kolory do starej serii HX, którą miałem nawet sie nie umywają. To zupełnie inny rodzaj matrycy. Ja byłem nastawiony na 4K więc FHD wogole nie oglądałem.
Idź do sklepu i sam wybierz pod swoje oko, lepiej nikt ci nie doradzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A sprawie Sony napisz na PW - dostaniesz info.
Nie sugeruj się rodzajami matryc bo różnice są ostatnimi czasy naprawdę nie minimalne. Przekonałeś się o tym sam w sklepie.
Rodzaje matryc LCD - którą wybrać?
Tu masz charakterystykę matryc.
Najlepsze monitory na świecie Eizo są tylko na matrycach IPS.
Panasonic w serii AX 900 miał też IPS i czerń opad szczęki.

Sony ma już update 6,0 . A ilość aplikacji jest nieporównywalnie lepsze.
Philips tak samo.
 
Do góry