55" ~2750 zł - vod, gry, sport

mauwan

New member
Hej, szukam telewizora 55" głównie do oglądania vod, sportu i okazjonalnego grania na konsoli. odległość od kanapy to ~2,2-2,5 metra, budżet zaś +/- 2750 zł. użytkowanie głównie wieczorami, przy mało intensywnym oświetleniu.

z powyższego wynika, że interesuje mnie kontrast, czerń, dynamika i odświeżanie. HDR to nie mus, a zresztą w tej cenie niczego sensownego się nie spodziewam.

z dodatkowych funkcjonalności - intuicyjny smart tv, airplay, ew. wyjście słuchawkowe.

Modele, które wpadły mi w oko:

Samsung RU8002 (ponoć wersja ze zmienioną matrycą jest ok)
LG 60UM7100
LG 55SM8200 / SM8600
Samsung QE55Q60
Philips 55PUS7334

będę wdzięczny za sugestie, dzięki!
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepszy do tych potrzeb jest LG 55SM8600. W programie gdzie sam wybierasz ceny. Podaj proszę maila to CI wyślę program.
Bardzo dobry do grania masz jeszcze :
- TCL 55EC780 w programie
- Philips 55PUS7334 w programie
- TCL 55C7026 w programie
- Toshiba 5U78 w programie
- Sharp 55BL2 w programie
Panasonic najgorszy smart , gorszy niż w telewizorach Manta.
 

mauwan

New member
niestety przez fakt rezygnacji ze standardowej telewizji płynność i jakość smart tv są bardzo istotne, dlatego tak kusi Samsung i LG, które mają airplay i zdecydowanie najlepsze softy.
Android TV - słyszałem, że potrafi zamulić, szczególnie w telewizorach z niższej półki.
TV, które wymieniłeś nie wzbudzają mojego przekonania, a o LG SM8600 czytałem, że podświetlanie krawędziowe jest bardzo widoczne i przy krawędziach widać plamy. Ktoś mógłby się wypowiedzieć?
 

janusz

New member
Bez reklam
Android TV potrafi zamulić, ale nie w telewizorach z niższej półki tylko w telewizorach starszych generacji opartych na starych procesorach. Już modele z ostatnich 2 lat od androida 8 nie mają tego problemu, a modele z tego roku na androidzie 9 mają jeszcze nowsze i szybsze procesory. Smarty LG i Samsunga też są dobre, dla wielu osób wystarczające. Choć ostatnio jest sporo narzekań na Tizena.

strazakp
Jeżeli Manty są z androidem to akurat smart mają lepszy, aczkolwiek cała reszta...
 
Ostatnia edycja:

mauwan

New member
Ooooo.... Hmmmm...

z tego co widzę jedynym telewizorem, na temat którego jakkolwiek się wypowiadasz to Twój Panasonic, także odpuść proszę ocenę subiektywizmu innych skoro sam niczego innego do dyskusji nie wnosisz. Żaden z wymienionych modeli nie miał matrycy 100hz, a opinie ma zdecydowanie bardziej spolaryzowane niż moje propozycje.

Android TV potrafi zamulić, ale nie w telewizorach z niższej półki tylko w telewizorach starszych generacji opartych na starych procesorach. Już modele z ostatnich 2 lat od androida 8 nie mają tego problemu, a modele z tego roku na androidzie 9 mają jeszcze nowsze i szybsze procesory. Smarty LG i Samsunga też są dobre, dla wielu osób wystarczające. Choć ostatnio jest sporo narzekań na Tizena.

strazakp
Jeżeli Manty są z androidem to akurat smart mają lepszy, aczkolwiek cała reszta...

zestawiając Samsungową Q60, RU8002, Philipsa PUS7334 i LG SM8600 najlepszy będzie Philips? Jako jedyny z nich ma matrycę 50/60hz, ale też jako jedyny Direct a nie Edge LED.
 

strazakp

Banned
z tego co widzę jedynym telewizorem, na temat którego jakkolwiek się wypowiadasz to Twój Panasonic, także odpuść proszę ocenę subiektywizmu innych skoro sam niczego innego do dyskusji nie wnosisz. Żaden z wymienionych modeli nie miał matrycy 100hz,.

Nie jedyny.
Wypowiadam się nt tv który mam lub miałem i je polecam ale wcale nie pisze ze jest lepszy od innych. Mam lub miałem i dzięki temu mam wyrobiona opinie a jest ona taka że mogę polecić z czystym sumieniem, tym bardziej jeżeli ktoś szuka w takim budżecie i do takich celów gdzie pasuje właśnie Panasonic.
Co z tego że nie miał 100Hz????? To tylko liczba!!! Mam się lepiej poczuć z tego pododu że dopłaciłem kilka stów do tv który ma 100Hz jak ten 50Hz da mi takie same wrażenia wizualne????
Nigdy nie mogłem narzekać na Panasonica 50Hz grając w gry czy oglądając sport a oglądam sportu sporo.
 

strazakp

Banned
ja jednak przypominam że obraz w TV jest najważniejszy
Ano dokładnie tak. Dużo osób wydaje mi się zapomina o tym patrząc na ich wpisy. Smarta i dziwek możesz poprawić dokupując sprzęt zewnętrzny a obraz to tak raczej słabo i ewentualnie można kalibrację profesjonalna zamówić ale to też nie jest tanie
 

mauwan

New member
oczywiście, że jest, ale nie oczekuje obrazu żylety w tej kwocie. szukam solidnego obrazu z płynnym smart tv i póki co poważniejszych rekomendacji (poza Panasoniciem) brak.
 

strazakp

Banned
oczywiście, że jest, ale nie oczekuje obrazu żylety w tej kwocie. szukam solidnego obrazu z płynnym smart tv i póki co poważniejszych rekomendacji (poza Panasoniciem) brak.
No widzisz....Nie problem znaleźć dobry tv pod każdym względem mając budżet np 5000 zł (choć w takich za taką cenę też byłoby coś do poprawy) ale mając już 2800 zł to nie jest aż taki duży wybór w 55cali, chociaż wszystko zależy od wymagań i doświadczeń. My w pracy mamy Samsung 65RU7xxx kyireho kupiliśmy w grudniu za 2600 zł i nie mogę złego słowa o nim napisać bo za taką cenę, tak duzy tv oferuje fajny obraz a my w pracy oglądamy tylko z naziemnej.
Ja dalej będę podtrzymywał że Panasonic do 3000 zł 58cali to bdb propozycja
 

janusz

New member
Bez reklam
Moim zdaniem Philips byłby najlepszy dla osoby, która lubi ambilight. Inaczej Samsung i LG wybór wcale nie łatwy, ale oba moim zdaniem mają lepsze parametry obrazu od Panasonica.
 

Loomos

New member
Tylko nie Samsung, dopadnie Cie nerwica z Tizenem.

Miałem Tizena 3.0 (KU6400) - tragedia, YT trzeba było odpalać po 2/3 razy czasami, żeby w ogóle pojawiło się logo, płynność w "menu głównym" bardzo słaba, chociaż przewijanie filmów/seriali na Netflixie było dość płynne.

Tizen 5.0 w Samsungu Q60 jest troszeczkę szybszy, lecz i tak widać brak płynności przy przewijaniu aplikacji prawo/lewo.


LG SM8600 jest bardzo szybki, nic nie zacina, chyba bezkonkurencyjny w podobnych cenach, lecz z tego co widziałem to czerń i podświetlenie - okropne.

Philipsem się nie bawiłem.

Mam Panasa GX830, z czystym sumieniem mogę polecić. Smart nie zacina, szybko odpala apki, troszkę skromny (brak HBO GO), ale za to przejrzysty. Obraz jak na cenę 2799zł bardzo ładny, czerń również. Podświetlenie w rogach matrycy minimalnie zauważalne. Jedynym minusem jak na razie jest łączność pilota z odbiornikiem - podczerwień - nie trzeba celować prosto w odbiornik, ale sygnał u mnie przez mebel nie przechodzi i czasami wchodząc do pokoju by ściszyć przykładowo, muszę zrobić dodatkowy krok :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic ma najsłabsze aplikacje na rynku.
DO Twoich potrzeb tak jak słusznie oceniłeś LG 55SM8600.
Masz go w specjalnym programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj maila to CI wyślę.
 

strazakp

Banned
Loomos, nie chwal za mocno Panasonica bo cie będą hejtowac ������
Tak ja mi zarzucają ze chwalę i polecam bo nie widziałem innych, tak wielu tutaj pisze ze Panasonic jest słaby a pewnie wcale go nie mieli w domu.
Jak kupowałem swojego Panasonic 58dx700 prawie 3lata temu to wtedy kosztował on 4000 zł i nie był aż taki tani. Dziś uważam że ten sam model ale mający już sporo więcej przez te 3lata kosztujacy 2800 zł to bdb propozycja.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic z własnej woli odstaje od innych modeli. Nie nadąża za rozwojem.
Dlatego też właśnie sprzedałeś swój stary model , bo zero update.
 

strazakp

Banned
Panasonic z własnej woli odstaje od innych modeli. Nie nadąża za rozwojem.
Dlatego też właśnie sprzedałeś swój stary model , bo zero update.
Nie pisz proszę bzdur!!! Ja staram się być obiektywny ale jak ktoś próbuje mi wmówić coś czego ja sam nie myślę lub nie zrobiłem to już mnie irytuje. A skąd Ty tak wiesz dlaczego ja sprzedałem swój tv?????!!!!!!
Wg mnie akurat Panasonic wcale nie odstaje! Czy Panasonic odstaje jakością obrazu? Tak! Ale na plus i zostawia wielu w tyle!!! Jeżeli myślisz unwczej to kiepski z ciebie sprzedawca....aha,no przecież ty nie sprzedajesz Panasonica więc on nie jest dobry do polecenia....TCL najlepszy przecież bo Azja go kupuje a to już przecież połowa świata.
 
Do góry