55" - 2,5 - 3k

vKng

New member
Cześć.

Szukam TV do 3k PLN w rozmiarze 55" (ew 49")
Główne wymogi to sport (głównie piłka nożna) czyli zapewne odświeżanie 100-120 hz i pełny Smart TV (czyli Netflix, HBO GO, Showmax, ipla, YouTube, ew inne subskrypcyjne aplikacje). Zależy mi na komfortowym oglądaniu lig piłkarskich oraz abym mógł korzystać ze swoich subskrypcji (Netflix, HBO, Showmax) bez problemu z poziomu TV, przez aplikację, bez podłączania sticków czy laptopa. TV powinien mieć wejście ethernet na kabel.
Od czasu do czasu również gry z PS3 lub Xbox One

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5 - 3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-6
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost, przy większej ilości osób pod kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Na chwilę obecną stać, w przyszłości przy zmianie salonu wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Okno po prawej od TV, z możliwością zasłonięcia roletami
7. Jaki masz obecnie telewizor? Staary LG 37"
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? 4K, dobre odświeżanie (oglądam dużo sportu), możliwość płynnego oglądania YT, Netflix (musi być), HBO GO (musi być), Showmax (musi być), ipla. Wejście na kabel internetowy.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Dekoder kablowy HD + Konsole (PS3 i Xbox One) + 4K z Netflixa
10. Jakie urządzenia będą podłączane do TV? PS3 (w przyszłości PS5), Xbox One, przyszłościowo soundbar. Źródło sygnału z dekodera HD
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-12h w zależności od dnia
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, Filmy, Gry
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak, z wykorzystaniem aplikacji Smart TV
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile godzin dziennie? Tak, różnie, czasem mniej, czasem całe dnie.
16. Preferencje co do marki? Nie mam, ale podobno Samsung i LG mają największe pokrycie aplikacjami streamingowymi.
17. Preferencje co do wielkości? 55" (bo przyszłościowo w większym pomieszczeniu) ew 49"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Smużenie w sporcie, czas reakcji w grach, plamy na czerni w filmach.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami, ale czasami w ciągu dnia.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Maksymalnie 3000 zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D? Nie


Pozdro i dzięki za podpowiedzi! :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym 55" zdecydowanie:
- Philips 55PUS6561 za 3099 zł
- TCL 55S7906z a 2199 zł
- Thomson55UC 64 za 2450 zł
- TCL 55C7006 za 2899 zł
- Hitachi 55HZ6 za 2450 zł
- TCL 55P60 za 2450 zł
Zaloguj się w Klubie HDTV to masz też specjalny pakiet dodadtkowo
 

adambe

Member
Wszystko pięknie i ładnie, tylko kolega musi mieć hbo go, a nie wiem czy na androidzie 7 komuś udało się zainstalować poprawnie działającą aplikację
 

19adamo88

New member
Podepnę się pod temat. Zastanawiam się nad 2 TV:

- Philips 55PUS6561
- TCL 55C7006 / 55C7026 (ponoć ten jest lepszy)

Oba w podobnej cenie i oba na "papierze" mnie zachwyciły. Philips ambilightem i matrycą 100hz, TCL głośnikami JBL.

Który z tych będzie lepszy? TV będzie służył głównie wieczorami/nocą. Zależy mi na płynnym działaniu i oczywiście jak najlepszym obrazie. TV naziemna ogladana od czasu do czasu, głównie filmy z pendriva(koniecznie musi otwierać napisy), youtube. Może jakaś platforma typu netflix.

Czy są jakies pakiety w dobrej cenie na te TV? Czy jest mozliwość zakupu ratalnie?

Może coś innego teraz w tej cenie będzie dla mnie lepsze ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W czym lepszy ?
To TCL 7006 dostał nagrodę EISA.
Czyli dla najlepszego modelu w Polsce i to w klasie cena do jakości.

Cena dla niebieskich
TCL 55c70 2899 zł za 7006.
Z pełnym pakietem

Philips 55PUS6561 za 3099 zł
 

Muniek87

New member
Witam. Też szukam tv do piłki nożnej i filmów.
Zastanawiam się nad Philipsem którego podałeś i SAMSUNGIEM UE55MU6402.
Philips ma IPS i 120 Hz a Samsung VA i 60 Hz. Pewnie Philips będzie miał lepszą ostrość obrazu i mniejszy rozmaz, smużenie.
Jak z niezawodnością i z gwarancją w razie awarii, która z firm wypada pod tym względem lepiej?
I ostatnia rzecz, jak z aktualizacjami, od której firmy będę mógł liczyć na dłuższe wsparcie?
 

janusz

New member
Bez reklam
Bez sensu, w zbliżonej cenie u Kikiego był tcl u60p6046 z androidem (i chyba nieco ładniejszą obudową, ale to juz kwestia gustu). Chyba, że już nie ma w tej cenie. Poza tym to wart jest tej ceny bez dwóch zdań.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten jest na Linux, A 6046 masz na Androidzie. Ile masz max kasy ?
I Czy mieści CI się 65" ?
 

nedoza

New member
Witam, chciałbym się podpiąć pod temat. Zastosowania będą mniej więcej jak twórcy tematu, jednak odległość to 3,5-5m. Pytanie czy 55 wystarczy, czy wziąć ewentualnie coś większego i co polecacie? Kwota 3-4 tys.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy na 65" i to dobre modele:
- TCL 65P60 za 3999 zł
- Philips 65PUS6262 za 4150 zł
- Hitachi 65HZ6 za 3999 zł
- Sharp 65UG 8062 za 3699 zł
 

voodoo_man

New member
W moim przypadku wystarczylby 55cali a nawet zadowilbym sie 49 - obecnie mam samsunga 37 cali va 100hz, sygnal tv glownie podpieta naziemna, ale duzo w domu oglada sie yt czy filmów z kodi lub netfliksa. Świetnie by bylo gdyby tv mial wbudowany tuner satelitarny. W gre wchodzi jeszcze pilka nozna i xbox one. No i moja żona uparla sie na czarną ramkę... Na chwilę obecna do wydania mam jakies 2500, ale z zakupem mi sie nie pali i moglbym cos dolozyc, chociaz do mistrzostw świata chcialbym zdążyć z zakupem. Do tv jakies 2,5m z siedziska mam.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry