52pfl9704 czy sony 55x4500

sorbet

New member
Witam,

W tej chwili cena sony 55x4500 (ok 12kPLN) jest niższa niż 52pfl9704 (ok 13kPLN). Jak uważacie, czy jakość obrazu Philipsa warta jest zapłacenia tego dodatkowego 1kPLN?
 

mateo84

New member
sorbet napisał:
Witam,

W tej chwili cena sony 55x4500 (ok 12kPLN) jest niższa niż 52pfl9704 (ok 13kPLN). Jak uważacie, czy jakość obrazu Philipsa warta jest zapłacenia tego dodatkowego 1kPLN?

dołączam sie do pytania, tylko że u mnie jest inny problem, siedze od 4,5 do 6m od tv, więc chodzi też o wielkość, od 7 lat mamy stara plazme 42" i jak na warunki 7 lat temu wydawała sie ogromna, ale teraz to juz przeżytek i HD z 5 metrów to już nie to samo, więc KURO 6090, 55X4500 czy ten nowy philips? jest najmniejszy,ale jakoś ciągnie mnie do niego przez ambilight:) do sony mam sentyment i wiem ze to naprawde dobry tv, a kuro sam nie wiem, nigdy nie widzialem na żywo.
 

jery--

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o obraz to pewnie cała trójka nie zawiedzie, przecież to topowe modele wielokrotnie wychwalane przez fachowców i użytkowników.
Za Philipsem przemawia że to nowy model i w związku z tym ma lepsze wyposażenie: Net TV, multimedia przez USB, Ambilight (za samo to spokojnie dopłaciłbym ten tysiąc przy takiej kwocie wyjściowej) i według mnie najlepsze z tej trójki wykonanie i wygląd (aluminium kontra plastiki).
Jeśli głównym kryterium jest obraz to nie ma tu 100% faworyta.
Ale te dodatkowe "atrakcje" które oferuje Philips są godne zastanowienia.

Pozdrawiam
 

mateo84

New member
Wybór dokonany:)

zamówiłem philipsa, 52 cale, mam nadzieje ze będzie to takie cudo jak wszyscy opisują i nie bede żałował pieniędzy...
W euro rtv mają teraz na niego promocje, kosztuje tylko 600zł wiecej niż 46 cali wiec nie ma sie nad czym zastanawiac, ta róznica w cenie zrobila sie śmiesznie mala zeby brac ten mniejszy. Wyczytalem gdzies ze modele 52 cale mają nawet lepszą matryce niz te mniejsze.
Dzis rano dzwonilem i otrzymalem info ze dopiero w polowie grudnia robią zamówienia na philipsy,a godzine temu mialem telefon ze tv jest juz na magazynie i dostane go w sobotę:D
nie zdąze wymienic nawet dekodera na cyfra hd bo nigdzie ich teraz nie ma:(
wiec lece do wypożyczalni bo jakies filmy na BR:) ale sie ciesze!!!
 

sorbet

New member
Mój filipek przyjechał wczoraj :)

Telewizorek robi wrażenie. Wykonanie to naprawdę najwyższa półka, soniaki i samsungi ze swoimi plastikami mogą się schować. Obraz - na razie ustawiłem na motylku, pingwinie i trzech buźkach, efekt - HD wiadomo każdy telewizor powyżej 10k zagra dobrze, SD z cyfrowego tunera Astry bardzo, bardzo ładnie, SD z kabla analogowego....ustawiłem ale więcej tam nie zajrzę, PS3 (jako BR) rewelka. Konfiguracja Net TV po wifi to jakieś 2 minuty (dla średnio zdolnego), i hula jak złoto. Odtwarzania plików nie sprawdzałem bo nie będę używał ale zapewniam, że Xtreamer (za inne wynalazki się nie wypowiadam) w połączeniu z tym telewizorkiem zadowoli każdego bywalca internetowych "wypożyczalni". Przy odpowiedniej kalibracji da się na pewno wyciągnąć z telewizora dużo, dużo więcej. Jeżeli ma ktoś namiary na jakieś sprawdzone ustawienia to proszę o info. Na koniec łyżka dziegciu...kąty to nie jest najmocniejsza strona filipka.
 

olakoma

New member
Wybrałem Z

Oglądałem dzisiaj 40" 9704, X 4500 i Z 5500 w Saturnie w Katowicach .
Jak dla mnie najlepszy obraz SD (chociaż sygnał był rozdzielony na dziesiątki lcd) miał Sony Z 5500. Może to kwestia kalibracji, że SD w 9704 jest dla mnie jakieś sztuczne. Ale za te pieniądze to wszystko powinno być podane "na talerzu". Obrazu hd nie oceniałem bo na wszystkich lcd jest super. Polecam wszystkim, żeby przed zakupem sami obejrzeli sobie SD na 9704.
Ja wybrałem Z 5500, ale kupię go w nowym roku, teraz to najgorszy okres na zakupy. A szczególnie Philips bryluje w windowaniu ceny swoich produktów w górę. Nie tylko 9704.
Spokojnie to tylko przedświąteczna gorączka w którą próbują Was wciągnąć
 
Do góry