52NX800 czy coś innego?

KubaG

New member
Planujemy kupić do domu jakiś dobry telewizor - najchętniej LED.

Wstępnie decyzja padła na soniacza 52NX800. Co sądzicie i tym telewizorze?
Może warto się zainteresować czymś innym? Jakimś LG LE8500?Sharp? Czy może coś całkiem innego ??
 

KubaG

New member
TV będzie w salonie 5x7m, z boku dwa okna generalnie przysłonięte więc nasłonecznienie średnie.
Co do oczekiwań - głównie SD i HD. Czasem do pogrania w ps3.
Co do rozmiaru TV to 52" to takie minimum - przesiadamy się ze starego Sony'ego 50" projektora lcd.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej przy takich warunkach wybierałbym jednak wielkość- Toshiba 55SV 685 .
Przy wielkość 52" - nr 1 obecnie to Sharp 52 XS1.
 

KubaG

New member
Wszystko fajnie tylko ten sharp dużo droższy od sony'ego.
A tak naprawdę co przemawia za toshiba w stosunku do sony'ego? Na początku była chrapka na LG LE8500, ale wyczytałem trochę opinii, że kiepsko z płynnością ...
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Pełne podświetlanie LED(4000diod) w 96obszarach LOKALNIE WYGASZANYCH wzdłóż krawędzi jasności, po drugie super system dźwiękowy ONKYO 2x30W +15W basowy, Resolution +
http://www.toshiba-av.pl/pliki/Resolution_Plus.pdf
1mld kolorów.
Super kontrola jakości przy produkcji(ciągle w produkcji), najwięcej odrzuceń matryc oraz specjalne pomieszczenie dla składania tego TV w fabryce pod Wrocławiem.
Moim zdaniem najlepszy Tv w Polsce, ale sonego nie widziałem jeszcze.
 

KubaG

New member
Wybrałem się dzisiaj do sklepu popytać o TV i polecono mi jeszcze takie telewizorki jak Toshiba 55WL752 i Sharp LC52LE822.
Decyzja dalej nie podjęta - ale na placu boju pozostają pewnie te dwa wyżej wymienione i jakiś sony (NX800 albo HX900, tyle, że HX ma być dopiero po wakacjach ...)
 

Ares78

New member
Porównujesz trochę telewizory z różnych półek cenowych od nx800, lepiej spisuje się chociażby hx800 (już dostępny model), ale cenowo wychodzi drożej, a hx900 będzie kosztował jeszcze więcej. Także warto określić warunki mieszkaniowe i kwotę jaką chcesz przeznaczyć na odbiornik...
 

Hartson

New member
Bez reklam
Toshiba to chyba 55wl 753 ?
55WL753 - Seria WL753 - LCD - TV - Toshiba-av.pl
Poproś o prezentację w domu . Ale Toshiba w tym modelu to ie jest seria SV niestety.
No i może poczekaj bo nie długo powinny być Sharpy 60" w dobrej cenie.
Przypomnij proszę jaka max klasa cenowa ?

Dlaczego przestali produkować model SV685 ? Przecież to bardzo udany i chwalony LCD.
LCD z procesorem Cell, chyba nie będzie następcą Serii SV. Bowiem cenowo jest spora różnica,
55SV685 można było dostać za 15 tys zł, a nawet taniej, zaś nowa Cell Tośka ma kosztować chyba Kiki coś pisałeś ze 20 tys zł za 52/55". To tak jakby był to model pozycjonowany wyżej od SV.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dziś rozmawiałem z przedstawicielami fabryki.
Też żałują że zapadła decyzja o zakończeniu serii SV.
Toshiby 55 SV były na końcu w sprzedaży znacznie poniżej 10.000 zł . Nowy model Cell - to końcówka roku.
Cenę jeszcze dobrze poznamy.
 
Do góry