52' przekątna....?

albrechtus

New member
Moje pytanie do użytkowników tv o przekątnej 52 cale,
niestety nie miałem możliwości na "dłużej" protestować TV o takich rozmiarach matrycy stąd moje pytanie - czy odległość 1,7m nie jest za mała?
Czy na dłuższą metę nie męczy??
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Jeśli sygnał HD to raczej nie, jeśli SD to tak.
Ktoś gdzieś napisał, że aby bez zmęczenia móc oglądać wskazane jest aby wzrok "nie biegał" po ekranie za szczegółami, tylko "ogarniał" ekran w całości.
Kręcenie głową za szczegółami uważam już za absurd. :D
Odczucia mogą byś dość subiektywne. Jeśli masz coś nie tak ze wzrokiem (czego Ci nie życzę)
to może być gorzej.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam
Tak z tej odległości taki tv może przytłaczać i być za duży, ale , o czym pytający nie wspomniał, jeśli będzie miał sygnał fullHD to do "rozkoszowania" się szczegółami HD wcale za daleko nie będzie. Nie bez znaczenia jest także jakość/stan wzroku oglądającego. No i żeby wzrok/oczy nie "biegały" po ekranie.
 

z3

New member
Bez reklam
mialem okazje korzystac z 50 cali z niecalych 2 metrow, przez dlugi czas. Wniosek jest 1 jesli nie bedziesz uzywal sd w postaci anteny czy slbej jakosci DVD mozesz byc super zadowolony. Przy slabym sygnale moze byc gorzej, no i zalezy w jakiej technologii ma byc ten ekran.
 

gatar

Active member
Bez reklam
z3 napisał:
no i zalezy w jakiej technologii ma byc ten ekran.
Witaj.
Możesz rozwinąć ?
Czy obraz na LCD 52" i na plaźmie 52", oba solidne modele uznanych marek, może mieć różny wpływ na "męczenie" się wzroku widza ?
Wykluczam indywidualne preferencje oglądającego.
No chyba, że o jakichś innych technologiach myślisz ?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Napiszę tak: przy 4 metrach i 50" plazmie wrażenie jest takie, że spokojnie mogłoby być 60". Przy 2 metrach wzrok się męczy przy siedzeniu dłużej niż godzinkę (szczególnie przy grach na PS3). Nie obejmowałem całego ekranu patrząc w środek matrycy (podczas częstego przerzucania wzroku z jednego miejsca na drugi szybko męczą się mięśnie odpowiedzialne za ruch gałki ocznej, co może prowadzić do poważniejszych problemów ze wzrokiem).
 

z3

New member
Bez reklam
Plazma swieci lagodniej, szczegolnie wieczorami to widac, poza tym w przypadku sd bedzie radzila sobie duzo lepiej ze slaba jakoscia sygnalu co bedzie pozytywnie wplywac na nasze galy ;), jesli tylko hd to jedynym problemem z lcd jest jego mocno swiecacy panel.

W moim odczuciu najlepiej siedziec od 52" dokladnie 2,2 m
 

albrechtus

New member
TV do grania tylko, wiec sygnał hd po hdmi wyłącznie,
odległość maksymalnie 2m, ale realnie to 1,6-1,7m.

Wchodzi w grę raczej tylko LCD, pytanie jaki rozmiar w takich warunkach?


??? 46' vs. 52' ???

:confused:
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Jeśli bedziesz mial bardzo dobry sygnał to spokojnie można ogladac...jeśli natomiast sygnał bedzie slaby to juz tak kolorowo nie bedzie...
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Jak tyklo i wyłącznie gry to może być i 52, chociaż ja wziąłbym raczej 46, a lepszy model. Lepiej 46 wyższy model, niż 52 niższy. Tak uważam :D
 
Do góry