52" do 10000zł POTRZEBNA POMOC :)

jakub88

New member
Witam! Mam ogromny problem. Potrzebuję kupić telewizor do salonu. Zdecydowałem się już na LCD. Koniecznie zależy mi na 52", 100hz i full hd. Przejrzałem wszystkie tematy na forum i najbardziej mi się spodobały modele samsunga LE-52F96BD oraz 52A656. Pierwszy nie ma 100hz,a drugi LED smart lighting. Czy istnieje jakaś alternatywa która łaczy 100hz i led smart lighting? Może być z innej firmy :) Na dzień dzisiejszy który LCD 52" do 10000 jest godny polecenia? Bardzo dziękuję za odpowiedzi i pomoc. Pozdrawiam!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepiej jak sprawdzisz obok siebie.
Sharp 52 Xl2.
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19742

Pioneer 5090
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=26497

Teraz czas tylko na rozkoszowanie sie jakością obrazu. W wielu przypadkach wydawać się może że zdjęcia wykonane są w warunkach naturalnych , a nie obrazu pokazywanego na telewizorze. O ile słowo telewizor można jeszcze tu przywoływać
zeby.GIF

p1070606yv4.jpg




Toshiba 52 Z 3030
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19566

Toshiba 52 ZF 355
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24216
Zaczynamy od podłączenia Sygnałów HD , aby na pierwszy rzut oka pocieszyć się niesamowitą jakością i odzwierciedleniem ilości szczegółów.
45e45c85ba5a3a5fmed.jpg
 

supergonzo

New member
Mam identyczny problem. Zastanawiałem sie nad Samsungiem 656 ale wszyscy go jadą. :(
Teraz mój faworyt to Sharp LC-52HD1E. Troche przekracza budżet ale da sie przeżyć. Będe mniej piwa pił. :D
Do końca czerwca powinienem mieć go w domu.
 

forzainter1g

New member
Sony x3500

Polece Ci Sony x3500 swietny telewizor sam jestem uzytkownikiem tego modelu tylko ze posiadam 40 calowy model i jestem bardzo zadowolony.Sam kiedys mocno drazylem ten watek ale w telewizorach do 42 cali a najlepsze modele juz w takiej wielkosci wystepuja.
Radze odrzucic:
Toshiba Z 3030 za slaba plynnosc.
Sharpa Xl 2 za Czern i wogole jakies nienaturalne kolory

Toshiba ZF 355 nie widzialem wiec sie nie wypowiadam

Pioneer 5090 a jest juz nowa generacja??:D:D:D.Bo cos na stronie Pioneera pokazuja tylko 1 nowy 60 calowy telewizor.Ale te poprzednie tez sa swietne duzo lepsze od wymienionej Toshiby czy Sharpa.

Sadze ze z LCD :
to tylko Sony x3500 a z Plazm wlasnie Pioneer i to sa w tech chwili 2 najlepsze telewizory na swiecie w danej technologi a to co ty wybierzesz to twoje wlasne upodobanie ale jezeli wezmiesz ktorys z tych dwoch modeli bedziesz napewno zadowolony
Jezeli jest juz nowa seria Pioneera to wogole bym sie nie zastanawial i bym bral noweg Pionka chyba ze sie uparles na LCD to x3500
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pioneer 5090 jest już w sprzedaży.
Sharp ma właśnie najlepszą czerń strukturalną.
Powiedziałbym wręcz że ma "nad czerń".
Ale wystarczy poprosić o prezentację w domu i wszystko staje się jasne jak słońce :D
 

alyjen

New member
forzainter1g napisał:
Polece Ci Sony x3500 swietny telewizor sam jestem uzytkownikiem tego modelu tylko ze posiadam 40 calowy model i jestem bardzo zadowolony.Sam kiedys mocno drazylem ten watek ale w telewizorach do 42 cali a najlepsze modele juz w takiej wielkosci wystepuja.
Radze odrzucic:
Toshiba Z 3030 za slaba plynnosc.
Sharpa Xl 2 za Czern i wogole jakies nienaturalne kolory

Toshiba ZF 355 nie widzialem wiec sie nie wypowiadam

Pioneer 5090 a jest juz nowa generacja??:D:D:D.Bo cos na stronie Pioneera pokazuja tylko 1 nowy 60 calowy telewizor.Ale te poprzednie tez sa swietne duzo lepsze od wymienionej Toshiby czy Sharpa.

Sadze ze z LCD :
to tylko Sony x3500 a z Plazm wlasnie Pioneer i to sa w tech chwili 2 najlepsze telewizory na swiecie w danej technologi a to co ty wybierzesz to twoje wlasne upodobanie ale jezeli wezmiesz ktorys z tych dwoch modeli bedziesz napewno zadowolony
Jezeli jest juz nowa seria Pioneera to wogole bym sie nie zastanawial i bym bral noweg Pionka chyba ze sie uparles na LCD to x3500

Rozwiniesz jakoś tą myśl? Nie kłócę się z tym że Pioneer kosztujący przynajmniej 2x tyle co ta Toshiba i Sharp będzie lepszy, no do tego inna technologia wiadomo plazma vs lcd

Czy to umiłowanie dla Sony nie wynika po trochu również z jego wyższej ceny?

Bo akurat obiektywne oceny rozdzielczości ruchu dla X3500 mówią że wypada on typowa dla innych tv wyposażonych w te matryce czyli gorzej od Toshiby Z np. a Ty skreślasz Toshibę za to że za mało płynna ;) co najmniej intrygujące
oczywiście Sony ma inne zalety jak np. lepszy poziom czerni, czy bajerki typu PIP/PAP, inne wady jak np gorsze skalowanie czy video processing no i właśnie płynność trochę poniżej średniej dla TV wyposażonych w układy MCFI

ofcoruse jak bym miał 10k do wydania to też bym kupił coś lepszego niż Toshiba Ztka ale po prostu nie mogę się zgodzić z Twoim argumentem chyba że go jakoś poprzesz
 
Ostatnia edycja:

fikol55

New member
Ja się zdecydowałem na Toshibe 52 ZF, wszędzie ma bardzo dobre opinie. Chcę go kupić za ok 9 tysięcy - już za takie kwoty chodzi na Allegro :)
 

forzainter1g

New member
Sony x3500

Sharp z tego co ja widzialem ma cienka czern i nie naturalne kolory dla mnie.
Widzialem mecz na Toshibe Z z wlaczonym 100hz w HD i dla mnie na x3500 plynnosc jest duzo lepsza.
A do tego do Toshiby:
Blacks not as deep as the best-in-class SPVA panels
Strona hdtv.test stawia x3500 w plyynosci nawet wyzej od Pioneerow ktory jest plazma wiec ma idealna plynnosc mowie to oczywiscie o Pioneerach do 42 cali bo w takim temacie sie poruszalem.Tam jest taka opcja wybierz telewizor dla siebie najywzej stawiaja Pioneer i wlasnie ten Sony a jak zaznaczysz ze duzo grasz na konsoli a tu chodzi chyba o plynnosc to staiwaja wlasnie wyzej Sonego.
Wyniki mowia same za siebie
Z innego testu moze o wspominianej czerni:
The best black level in LCD TV's.

http://www.hdtvtest.co.uk/news/best-lcd-tv-plasma-2007-2007123198.htm

Chcesz wiecej testow moge podac mnostwo zwyciestw x3500.
Poczytaj troche testow nawet na tej stronie gdzie widac ktory telewizor jest lepszy jak na dloni kiedys tu pisal jakis uzytkownik wlasnie o tagicznej plynnosci i czerni Toshiby wiec kupil Pioneera.
Bylo tez wiele dyskusji o Sharpie glosnych wiatraczkach nie naturanlnych kolorach problemach z tym Sharpem i wlasnie czernia ktora robi sie fioletowa.
A o Sonym jedeyne co zle slyszalem to te wiatraczki w starych modelach u mnie nic nie slychac nawet jak ucho przyloze do obydowy to ledwo slysze:grin:.
Slyszalem tez o cloudingu ktoty chyba tylko wystepuje na youtubie i w glowach przeciwnikow Sony i sprzedawcow innych marek bo na zadnym tescie sie nie spotkalem zeby ktos chociaz wspomnial o clodingu tak samo ja nic nie widze.
Jeszcze zaleta Sonego sa swietne glosniki wogole Sony do kazdego modelu daje mocne glosniki duzo mocniejsze od konkurencji.
Ale przyznam Sony ma jedna wade cene...
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Witam

Obecnie posiadam 2 lcd Sonego 46x3500 i Sonego 46w4000 (wczesniej miałem 40x3500 i 40x3000 z cloudingiem ).- Smiało wez 52 cale 52W4000.

a DALCZEGO przeczytaj moje por do X3500 :D . W4000 jest lepszym telewizorem lcd oferuje o wiele lepszy poziom czerni , ostrosc obrazu, głebie . Nie posiada tez automatycznego ustawiania lampy(mozna wyłaczyc w trybie - gry na właczony,ale kosztem czerni ) czyli nie bedzie ci sie rozjasniał i przyciemiał na ciemnych scenach lub braku obrazu .

100hz w x3500 zdaje egzamin jest delikatnie płynniej przy sygnale SD .

Moze tak( na dzien dzisiejszy) jak Sony to 52W4000 .

Co do Cloudingu to bardzo czesto wystepuje on w lcd Sony X3000/3500 . Dodatkowo na dokładke mozesz dostac smearing własnie w modelu x3000/3500 , ale zawsze mozna wymienic na inny egzemp.

Sam wymieniałem z powodu cloudingu (plam na ciemnym ekranie ).

A i jeszce jedno cena za Serie X3000/3500 jest nieuzasadniona w stosunku do jakosci oferowanej przez ten lcd .

Plus dla X3000/3500 za piękny wyglad .

Pozdarwiam
 
Ostatnia edycja:

alyjen

New member
forzainter1g: ale wiesz, że to co zalinkowałeś to wyniki ankiety a nie jakieś punktowe podsumowanie testu ;)
Co forum to wyniki że tak powiem, Sony są bardziej popularne na zachodzie gdzie ceny w porównaniu do średnich dochodów nie robią aż takiej różnicy

jak dla mnie Toshiba była rewelacyjnie płynna kiedy ją oglądałem, musiałbym zobaczyć oba TV obok siebie żeby zawyrokować że Soniacz jest lepszy ;) Z obiektywnych testów (pomiar vs ocena na oko) i specyfiki matryc MVA vs IPS nie jest ;)
 

forzainter1g

New member
Wiem

Ze dalem wyniki ankiety ale sa na tej stronie takze tesy ktore opisywalem mozesz poczytac ale jakby co to sledzilem ten tmemat i moge podac mnostwo testow ze zwyceistwem x3500.

Czy ja wiem czy czesto nie raz sie zdarza ten clouding ale przciez wymienia ja mam szczescie wszytsko smiga chodzi jak marzenie.
W 4000 nie widzialem ale w koncu to nowa seria wiec ma cos nowego tylko szkoda ze nie ma 100hz
Twierdzisz ze 100hz lekko poprawia przy sygnale SD a wlacz sobie Eurosport HD z Euro 2008 i sprawdz ze 100hz i ze 100hz jak dla mnie duzo lepiej ze 100hz.
 

alyjen

New member
czytałem ichniejsze testy X3500 zresztą bardzo sobie chwalę ten portal za rzeczowe podejście i zdaje się że motion resolution Sony ma niższą, do tego słabszy video procesing i SD ;) wiesz nie mówię że to gorszy TV, tylko wyniki testów w oderwaniu od ceny nie mają sensu bo zawsze wygrają plazmy pioneera ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie koniecznie , jak Cię stać to sprawdź Neca Multeosa:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14770

Paczka dotarła cała, choć widać było na niej ślady nie jednej podróży. Dobrze zabezpieczony produkt właściwy czekał spokojnie na swoją kolej pod warstwą styropianu i specjalnej gąbki ochronnej. Po minucie telewizor ukazał się w całej okazałości.

P1030104.jpg

Sprawdź Loewe Compose:
http://www.loewe.de/individual_compose_vielfalt_de,63160,53.html
IND52C_Produkt_1.jpg
trans.gif
trans.gif




Ale faktycznie w klasie cenowej polecam Sony W 4000
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25741
p1040903gd4.jpg
 

jagger

New member
forzainter1g napisał:
Ze dalem wyniki ankiety ale sa na tej stronie takze tesy ktore opisywalem mozesz poczytac ale jakby co to sledzilem ten tmemat i moge podac mnostwo testow ze zwyceistwem x3500.
Czy mogłbyś podać linki do kilku takich testów?
 

jakub88

New member
Założyłem ten temat w celu znalezienia odpowiedniego LCDka dla mnie, jednak zmieniłem zdanie i wybrałem plazme :) Wybór padł na Hitachi 50xr01. Jeszcze go nie mam,lecz lada dzień będzie i w trakcie użytkowania się okaże czy to dobry wybór. Myślę, iż jak mam dopłacać znacznie do plazmy pioneera,to wolę hitachi i mieć trochę gorszy obraz w znacznie niższej cenie.
 
Do góry