52"-55" z gornej polki

Dante99

New member
Witam
Przymierzam sie do zmiany telewizora. Obecnie Mam Toshibe SV 685 46". Chce sprzedac i kupic cos w rozmiarze 52"-55". Ponizej niezbedne dane:

odległość od ekranu? ok. 3,3m,
jak słońce świeci w pokoju? Pokój z oknem naprzeciw TV choc slonca nie za duzo
Jak duży jest pokój ? Około 14 m2, w prostokacie 4x3,3 a TV i oglądający są na dluzszym boku.
jaki masz obecnie telewizor? LCD Toshiba SV 685 46"
jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy, Przyrodnicze, Sport
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem? Popołudnie i wieczór
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? Przy świetle
wolisz obraz ostry czy łagodny ? Ostry (chyba)
matryca błyszcząca czy matowa? Bez roznicy byle pasowal w tych warunkach oswietleniowych
preferowana wielkość telewizora? 52"-55"
preferowana marka ? Nie mam
czego nie lubisz w telewizorach? kiepskiej jakości w sygnale SD?
jakie urządzenia będą podłączone ? Dekoder Polsat(pozniej N), Komputer, Internet i sieć domowa, Blu Ray
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? Około 80 % to TV
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? Na wprost
czy ważne jest wifi ? Mam podłączenie kablem do sieci domowej więc niekoniecznie, ale nie zaszkodzi żeby było.
czy będziesz korzystać z widgetów ? Nie wiem nigdy nie korzystałem
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Jakby byl to czemu nie
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Raczej nie
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? Tak, najlepiej USB 3.0
ma mieć 3D ? Niekoniecznie
ma mieć slot na karty SD ? Tak
ma mieć tuner DVB-S ? Moze byc
jakimi złączami ? Tak abym podłączył wszystkie urządzenia o jakich pisałem wyżej. Glownie HDMI
jaki masz sygnał ? Jak wyżej
ile programów HD ? Na razie 20, bedzie niedlugo wiecej
ma stać czy wisieć ? Stac
jaka klasa cenowa ? ok. 10000 zł


Podalem cene 10000 mniej wiecej. Nie wiem za ile uda mi sie sprzedac moja Toshibe. Nie spieszy mi sie bardzo wiec moze sa jakies ineteresujace telewizory ktore maja sie dopiero ukazac? Preferuje LCD. Nie mowie plazmom zdecydowanie nie ale przeraz mnie troche pobor mocy. Mam w domu wszystko na prad. Co do konkretnych modeli to myslalem o:

Toshiba 55YL863B
Toshiba 55WL863B
Phillips serii 9000
Moze jakis Sharp ale nie wiem jak jest z ich wyposazeniem
Myslalem tez o Neo Plasma Panasonica ale ten nieszczesny pobor pradu

Generalnie jestem otwarty na propozycje. Pamietac tylko nalezy o tym ze telewizor jest naprzeciw okna.

Ostatnio pomogliscie mi w zakupie rewelacyjnego telewizora Toshiby SV685. Dzieki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli obawiasz się słabej jakości SD to Toshiba ma system podwajający liczbę linii . Znasz zresztą system bo masz w SV 685.
W sprawie ceny napisz na PW.
 

Dante99

New member
Dobra ale ktory z modeli Toshiby ma matowa matryce? SV 685 jest rewelacyjny ale niestety okno odbija sie w ekranie mimo ze pokoj jest malo nasloneczniony. Ewentualnie innej firmy odpowiadajacy tym wymaganiom.
 

Dante99

New member
60" to jest juz moc. Nie za duzy bedzie do mojego pokoju?

Zgadzam sie z Toba ze po jakims czsie telewizor wydaje sie za maly. Tak mam z moja toshiba ale to 46" a nie 60".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powiem tak , przejście z 46 na 52" - to naprawdę nie zobaczysz różnicy. Jak masz dobry bita rate - to możesz brać każdą wielkość.
W razie wątpliwości poproś o prezentację w domu.
I wówczas powinieneś sprawdzić Toshibę 55WL863.
 

don111

Banned
Nie mowie plazmom zdecydowanie nie ale przeraz mnie troche pobor mocy. Mam w domu wszystko na prad.
to co weźmie plazma przy tak dużym ekranie za jakieś 5 lat wyrówna się cenowo z LED, bo te są dużo droższe na starcie... nikt głupi nie jest, stąd takie ceny za telewizory w tańszej technologii, to co masz zaoszczędzić i tak stracisz na starcie
 

Dante99

New member
Chodzilo mi w ktorym modelu jest bardziej lustrzana matryca? SV685 czy WL863? Jest jakakolwie roznica miedzy nimi? Jedni pisza ze w WL matryca jest jak lustro a inni pisza ze nie jest tak zle. Wiem ze najlepsza bylaby matowa ale WL863 mnie urzekl.

A propos jakie znacie telewizory z matowymi matrycami od 52" w gore?
 

Dante99

New member
Czy ktos moglby mi powiedziec jaka jest roznica miedzy Toshiba 55WL863 a 55YL863? WL jest wyzszym modelem a znalazlem ze nie posiada Meta Brain w przeciwienstwie do YL. Czy to jest prawda i jak wplywa to na wyswietlany obraz? Jeszcze jakies inne zasadnicze roznice?
 
Do góry