50w829 - 48as640 - 47L7453

wujektimon

New member
Czesc wszystkim,

dzis postanowilem przejsc sie z materialem do MM aby sprawdzic te 3 powyzsze modele.

Zaczalem od Panasonica. Czern jak dla mnie super, (obok stal as650 - czern to ciemny granat) skalowanie 480p bdb, raczej nie nazekalbym na telewizje SD. Dynamiczne sceny w porzadku oraz jakiegos wielkiego bandingu nie zauwazylem. Kolory mi sie bardzo spodobaly, Tryb kino. Jedyny minus to zauwazalne dosc spore DSE :/

Przeszedlem do toshiby i skalowanie oraz kolory na cinema bez kalibracji, strasznie przesycone, szczegolnie czerwony kolor. Czern nie odbiegala od panasonica, dynamika ok, banding jak w panasonicu jednak Toshiba lepiej sobie radzi z DSE.

Ostatni byl Sony, szczerze mowiac byl to moj faworyt. Czern na wysokim poziomie, DSE oraz banding praktycznie zerowy, jednak nie wiem co bylo tego przyczyna ale kazdy material, ktory byl odtwarzany z USB klatkowal, filmy sie zacinaly.

Najwiecej formatow odpalila Toshiba, Panasonic rowniez mial problem z pewnymi plikami.

Oczywiscie jest to moje osobiste odczucie. Wszystkie tv ustawione na standardowy tryb cinema. Pewnie po kalibracji bedzie jeszcze lepiej.

Podsumowujac:
-Panasonic - DSE
-Toshiba - gorsze skalowanie i zbyt nasycone kolory
-Sony - problem z multimediami, zacinajacy sie obraz

Teraz juz sam nie wiem, kazdy ma swoje zalety oraz minusy. Z wyczytanych info z forum faworytem byl sony, jednak chyba najladniej wyswietlil obraz Panasonic. Pan oczywiscie zachwalal toshibe.

Jesli ktos moze wypowiedziec sie co do odleglosci, wiem ze bylo pelno takich tematow, obecnie mam 40". Odleglosc 1,8-2,5m
Myslalem o 55, jednak obawiam sie ze bedzie chyba za duza i trzeba pomyslec o 47. 50 Sonego odpada ze wzgledu na mocowanie.
 

shakal94

New member
Sony 50" W829 około 3600 PLN
Toshiba 47" L7453 około 3300 PLN
Panasonic 48 AS640 około 2500 PLN

Patrz stosunek cena/jakość
 

wujektimon

New member
Sony 50" W829 około 3600 PLN
Toshiba 47" L7453 około 3300 PLN
Panasonic 48 AS640 około 2500 PLN

Patrz stosunek cena/jakość

no to Panasonic wychodzi najlepiej. Tylko jesli obecnie mam 40, to nie wiem czy 48 to nie za malo. Teraz mam dodatkowo watpliwosci co do wielkosci, bo nie chce kupic 48 a za 2 tygodnie powiem, ze kurde moglem brac 55. Chociaz kogo nie pytam to z 2,5 bo tyle mam jak opre sie o kanape to mowia ze 55 to za duzo. najlepiej byloby kupic, a jak sie nie sprawdzi to wymienic na inny, ale tak to chyba sie nie da.
 

Verso

New member
no to Panasonic wychodzi najlepiej. Tylko jesli obecnie mam 40, to nie wiem czy 48 to nie za malo. Teraz mam dodatkowo watpliwosci co do wielkosci, bo nie chce kupic 48 a za 2 tygodnie powiem, ze kurde moglem brac 55. Chociaz kogo nie pytam to z 2,5 bo tyle mam jak opre sie o kanape to mowia ze 55 to za duzo. najlepiej byloby kupic, a jak sie nie sprawdzi to wymienic na inny, ale tak to chyba sie nie da.
Jak jestes zdecydowany na zakupy w MM to nie ma problemu, kupujesz przymierzasz, nie pasuje -oddajesz/wymieniasz w ciagu 30 dni.
 

dochtor

Member
Nie zauważyłem, żeby Sony miał problemy z jakimś plikiem. Czy to mkv, mp4, wszystko w 1080p lub 720p.
Nie przycina się u mnie.

Bierz większy TV. Na początku kupiłem Tośkę 47", była za mała, więc wylądowała w sypialni, 55" jest w miarę ok... ale ciągle mało z czasem.

#edit
piszesz, że sprzedawca zachwalał Tośkę... w większości, sprzedają co mają na stanie lub od czego mają większą prowizję... oczywiście nie mówię o wszystkich, są wyjątki, co służą radą i mocnymi argumentami.
Ale zarówno Toshiba i Sony to dobre TV w tych pieniążkach, więc można je polecać.
 
Ostatnia edycja:

bil78

New member
Witam
Stoję przed podobnym dylematem , mam 3,5 tys i waham się miedzy

Sony 50" W829
Toshiba 47" L7453

dodam ze obecnie mam starego kineskopowego LG 29 cali
który wg was będzie lepszy ??





1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
mały pokój 4x4
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
Około 3,2 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
będziestał
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
Z boku , jedno okno
7. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
Sygnał cyfrowy , kanały HD
8.Jakie urządzenia ?
laptop,xbox 360 i dużo zdjęć będzie wyświetlanych
9.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
3-4
10.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
raczej matową
11.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
sport , filmy , f1 ,
12.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
yotube , ipla , vod
13.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
20%
14.Preferencje co do marki ?
toshiba , sony
15.Preferencje co do wielkości ?
47-50
16.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
Wieczorami
17.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
3500
18.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
obojętne
 
Do góry