50VT60 czy 55VT60?

Alkor

New member
Bez reklam
Gdybyś miał dokładnie 2 m i ani centymetra więcej, to faworyzowałoby może 50-calowca - mając 2.2-2.7 m nie ma co dywagować, bo 55VT60 da lepsze efekty przy dobrej jakości HD, a przyzwoitej jakości SD wypadnie również nieźle. Przeskalowane do 1080p, dobrze nagrane filmy na DVD potrafią czasem naprawdę zaskoczyć, satelitarne i naziemne SD średnio biorąc nie rzuca na kolana, niestety, ale nie należy się tym zbytnio przejmować.

Istnieje jeszcze ciekawa alternatywa w postaci sporo tańszego 55ST60 za około 5000 zł, tylko minimalnie gorszego pod względem czerni i słabszego filtra ekranowego, ale wyraźnie (ok. 30-35%) jaśniejszego od VT60. ST60 ma tylko większy input lag od VT60 (75 ms do 43 ms).
Na znanym portalu gość wystawia skalibrowanego profesjonalnie (pewnie przez "ulubieńca" naszego forum M K :)) 55ST60 za 4800 PLN, a dobrze skalibrowany ST60 jest lepszy, precyzyjniejszy od nieskalibrowanego (lub ustawionego "na oko") VT60.
 
Ostatnia edycja:

jarod12

New member
mam plazmę 51 cali układ i odległości w pokoju jak na zdjęciu wyżej. po paru dniach oglądania żałowałem że nie wziąłem 55 cali. teraz zupełnie instynktownie siadam bliżej na fotelu i nie mogę się nadziwić jak ten TV "zmalał". prawdę mówią ci którzy twierdzą że TV nie może być za duży. oglądam głównie nc+ i dvd (nie mam BD). kanały sd z odległości 2,5m więcej niż dobre ale to oczywiście zależy od nadawanego materiału, zresztą sami wiecie, nie będę pisał rzeczy oczywistych. wniosek- bierz 55.
 

rpzem

New member
Miałem 42X10, później 50VT30, a obecnie 55VT60. Odległość 3-3,3m.
Optymalnie byłoby wstawić 60" :)

Dyskutujecie, a przecież za chwilę tych telewizorów już nigdzie nie uda się kupić.
 
Ostatnia edycja:

GOLUMN

Member
Stało się.Dzisiaj w końcu zamówiłem to cudo!Wybór padł na 55VT60!
Mam jeszcze pytanie odnośnie czasu pracy i ustawień przez jakieś pierwszych 500h.
Możecie mi przypomnieć jak sprawdzić w menu serwisowym ilość przepracowanych godzin?
Czy na początku np.w trybie profesjonalnym ustawić wszystko na 50%?
 

GOLUMN

Member
Jestem od wczoraj szczęśliwym posiadaczem PANASONICA 55VT60!Brak mi słów żeby opisać moje wrażenia.Jest po prostu SUPER!
Na razie oglądam na trybie NORMALNYM i na ustawieniach 50%.
Dziękuję wszystkim za pomoc!
 

andgest

New member
Ilość godzin ustalisz prosto, wchodzisz kolejno: menu, pomoc,informacje o systemie, ID modelu 4 (po literze u mnie C jest 0740-00000, więc mam 740 godzin). Pozdrawiam
 
Do góry