50tv30E PADŁ ?? Miga czerwona lampka

medvet

New member
Witam.
Z trzech powodow
1.Oszczedzamy energie.
2. Na forum elektroda jest bardzo duza ilosc uszkodzen sprzetu ktory byl wylaczony pilotem.W przeszlosci sprawdzalem bylo takich uszkodzen setki.
3.starzenie elementow.

Naprawy telewizorw LCD

Dwie proste czynnosci ktore moga przyczynic sie do przedluzenia " zycia" telewizora.
Jesli nie musisz to ustaw nizsze wartosci jasnosci i kontrastu.W przypadku lcd czyli podswietlania ccfl lub led z maksymalnymi ustawieniami zywotnosc spada o polowe.
Na rosyjskiej stronie napisano ze nizsze ustawienia parametrow jasnosci , kontrastu to mozliwe przeduzenie "zycia" telewizora o 50 %.

Druga wazna sprawa to sprzet wylaczamy wylacznikiem sieciowym nie pilotem.Jesli nie ma wylacznika to mozna kupic gniazdko z wylacznikiem sieciowym.
W przypadku wyladowan atmosferycznych ryzyko uszkodzenia sprzetu rtv jest bardzo duze. W czasie burzy wyjmujemy wtyczke zasilania i wtyczke antenowa . W przypadku uszkodzenia po burzy naprawa jest bardzo droga lub calkowicie nieoplacalna. Wtedy sprzedawcy w sklepach zacieraja rece bo przybywa klientow ktorzy kupuja nowe telewizory.

Na anglojezycznej stronie tez wspomniano o nizszych ustawieniach jasnosci i kontrastu i wylaczaniu telewizora wylacznikiem sieciowym.

How Long do HDTV Plasma TV and LCD/LED TVs last? What's the Life Span?

Stosuje sie do tych zalecen z bardzo dobrym wynikem ,plazma daewoo kupiona w 2008 roku zawsze wylaczana przy gniazdku i dziala do dzis bez usterki.

Witam.
Niczego odkrywczego nie napisałeś. O burzy, piorunach, naprawach instalacji itp też napisałem. Oszczędność prądu - parę złotych na rok. Reszta to akademicka dyskusja o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. Sorry, ale nie przekonałeś mnie. Poza tym fora nie są dla mnie podstawowym źródłem informacji, lecz wiedza zdobyta na studiach + praktyka w zawodzie.

Pozdrawiam.
 

digitalus

Banned
Gdyby w calym kraju sprzet wylaczano tylko wylacznikiem sieciowym nie pilotem , dotyczy kazdego sprzetu to mozna zamknac jedna mala elektrownie.Informacja z programu galileo.
ACHA , duza wieza technicsa wylaczana tylko wylacznikiem sieciowym dziala 20 lat bez usterki.Kupilem 1995 roku.Nie mam zamiaru kupowac nowej bo dziala bardzo dobrze.Moze nigdy sie nie popsuje.
 
Ostatnia edycja:

medvet

New member
Niestety nie wnosi to niczego nowego do dyskusji w kwestii żywotności telewizora. Ja nie wyłączam wtyczką żadnego sprzętu. Każdy niech robi, jak chce. Sprzęt jest tak zaprojektowany, że po pewnym czasie się psuje, albo z powodu zużycia elementów, albo ma określoną w procesie produkcji liczbę godzin pracy lub włączeń. Do tego dochodzi jeszcze lut bezołowiowy, który jest bardziej podatny na uszkodzenia. Tyle w temacie.
 

Pawel70

New member
Amplituner Technicsa wyłączany tylko pilotem działa od 15 lat.CD tej samej firmy kilka lat starsze również.

Natomiast swego czasu używałem magnetofonu Technica RS-B565 i po kilku latach użytkowania zachciało mi się wyłączać go z gniazdka.Po dwóch miechach padło trafo.Przypadek ?
 

mac83

Member
Dioda czerwona miga 7 razy ,niby usterka oczywista a połowa telewizora wymontowana I w serwisie stwierdzono ze sprawne części. Muszą zabrać cały tv.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
 

pantomima

Banned
Dioda czerwona miga 7 razy ,niby usterka oczywista a połowa telewizora wymontowana I w serwisie stwierdzono ze sprawne części. Muszą zabrać cały tv.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Moze trafiles poprostu na takich pseudo fachowcow ;)

Ja mialem kiedys z takim do czynienia - w przypadku awarii mojej plazmy vt60 serwis wyslal swojego czlowieka (fachowca).

Juz na miejscu okazalo sie ze gosc nie siedzi w plazmach a lcd. Malo tego - glownie zajmuje sie telewizorami Sony/Samsunga .Gdy uslyszalem to od niego to mi rece opadly . Serwisant Panasonica .... Brak slow normalnie .
 
Ostatnia edycja:

mac83

Member
Oby nie, z rozmowy wynikało ze Pan jest bardzo kompetentny jeśli chodzi o Panasonic. Poza tym zabrali części do siebie i na spokojnie sprawdzili. Pisze raczej jako ciekawostkę a nie narzekanie na serwis bo tu narazie super.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
 

pantomima

Banned
Ja tez nie narzekam , bo w moim przypadku wszystko odbylo sie tak jak nalezy .
Tak tylko wspomnialem ze tego typu sytuacja zaisniala co bylo z deka zabawne .

Jestem ciekawy w jakiej kwocie zamkna przypadek awarii Twojej plazmy .
 

mac83

Member
Ja tez nie narzekam , bo w moim przypadku wszystko odbylo sie tak jak nalezy .
Tak tylko wspomnialem ze tego typu sytuacja zaisniala co bylo z deka zabawne .

Jestem ciekawy w jakiej kwocie zamkna przypadek awarii Twojej plazmy .
Dam znać na czym się skończyło.
Pzdr

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
 

mac83

Member
Tv mam mieć we wtorek. Podobno padły dwa moduły aż :(
Ważne że działa. Koszt naprawy można przemilczę, ale jest bardzo dobry.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry