50tv30E PADŁ ?? Miga czerwona lampka

mac83

Member
Witam, obawiam się najgorszego, ale nadzieją matką głupich.
Przyszedłem dzisiaj do domu, jak zawsze włączyłem tv i po może 30 min padł.
Miga czerwona lampka.
Czy to już "śmierć na amen" czy jest szansa na naprawę ??
Ktoś Kogoś zna, może polecić ??

Dzięki
 

digitalus

Banned
Witam.
W takim przypadku moze pomoc tylko serwis.Miganie diody to komunikat o uszkodzeniu.
Z ciekawosci zapytam czy telewizor byl wylaczany pilotem czy wylacznikiem sieciowym.Najbezpieczniej wylaczac telewizor tylko wylacznikiem sieciowym.Najlepiej przy gniazdku . To jeden z glownych punktow ktory ma wplyw na przedluzenie "zycia" telewizoa bez usterki.

http://www.hdtv.com.pl/forum/994067-post18.html

Moze uszkodzenie nie jest powazne. Usterke najlepiej zgosic na internetowej stronie panasonica
 

mac83

Member
Hmmm, niestety tylko pilotem. Czyli następne telewizory mam za każdym razem odłączać od gniazdka, dobrze rozumiem ?
Dzięki. Ciekawe, czy serwis Panasa w ogóle podejmie temat
M.
 

pantomima

Banned
Witam, obawiam się najgorszego, ale nadzieją matką głupich.
Przyszedłem dzisiaj do domu, jak zawsze włączyłem tv i po może 30 min padł.
Miga czerwona lampka.
Czy to już "śmierć na amen" czy jest szansa na naprawę ??
Ktoś Kogoś zna, może polecić ??

Dzięki

Jezeli czerwona dioda miga 7x to najprawdopodobniej padl modul cam .
Na poczatku wrzesnia mialem awarie vt60 .
Koszt takiego modulu to jakies 300 zl .
 

mac83

Member
Rzeczywiście 7 razy.
Jeśli zamknę się w koszcie 300zł będę super szczęśliwy.
Możesz proszę powiedzieć czy w oficjalnym serwisie naprawiałeś ?
M.
 

pantomima

Banned
Plus serwis , naprawa .
Sprobuj zresetowac tv odcinajac doplyw pradu na conajmniej godzine .
Poprostu odlacz wtyczke, po tym czasie odpal tv, moze pomoze sam restart ;)
 

digitalus

Banned
Nie trzeba wyjmowac wtyczki z gniazdka.Najlepsza jest listwa zasilajaca z wylacznikiem sieciowym lub gniazdko z wylacznikiem sieciowym.
Vt30 to wysoki i prawie nowy telewizor z 2011 roku i nie powinno byc problemu z naprawa.Cztery lata dla telewizora to nic. Ilosc migniec diody inforumuje co moze byc uszkodzne.Tutaj nikt w takim przypadku nie pomoze tylko serwis.
W linku podobnie uszkodzenie uszkodzenie , czyli dioda miga 7 razy.

https://www.youtube.com/watch?v=d2gJt8pLFWk

Naprawia , nie ma problemu.
 
Ostatnia edycja:

mac83

Member
Nie trzeba wyjmowac wtyczki z gniazdka.Najlepsza jest listwa zasilajaca z wylacznikiem sieciowym lub gniazdko z wylacznikiem sieciowym.
Vt30 to wysoki i prawie nowy telewizor z 2011 roku i nie powinno byc problemu z naprawa.Cztery lata dla telewizora to nic. Ilosc migniec diody inforumuje co moze byc uszkodzne.Tutaj nikt w takim przypadku nie pomoze tylko serwis.


Dobrze, wyłączam listwę, zobaczymy później.
Mam jakąś troszkę lepszą, więc mam nadzieję, że żadne przepięcie, bo dekoder podłączony do tej listwy działa nadal.

M.
 

mac83

Member
Tak , w oficjalnym(najlepiej bd w typowym serwisie panasa) . Zglosilem problem na infolinie Panasonica a oni zajeli sie reszta .


Dzięki, a czy jakaś karta gwarancyjna potrzeba do tego była, bo nie mam.
Kupiłem ten tv wprost z Panasonica taką drogą koleżeńską i nie mam i nie miałem nigdy żadnych paragonów, podbitych gw.

M.
 

mac83

Member
W moim przypadku wsytarczyla'faktora vat zakupu .
Masz jeszcze gwarancje rozumie ?

No właśnie nie wiem, czy mam. Nigdy nie dostałem żadnych papierów do telewizora.
Nie ważne, oby serwis to naprawił za rozsądne pieniądze.

Nie chcę w nowy rok wchodzić z koniecznością wydania pewnie lekko 5k na jakiś tv.
 

pantomima

Banned
Jezeli jest to usterka ktora ja mialem w moim modelu a wszystko wskazywalo by na ten sam problem (do kazdej awari przypisana jest odp sekwencja migajacej diody)to mysle ze zmiescisz sie w 500 zl wiec calkiem przyzwoicie ;) .
Jezeli juz uporasz sie z tym wszystkim to daj znaczka jak to sie odbylo, jaki wynik .
Powodzenia ;)
 
Ostatnia edycja:

mac83

Member
Jezeli jest to usterka ktora ja mialem w moim modelu a wszystko wskazywalo by na ten sam problem (do kazdej awari przypisana jest odp sekwencja migajacej diody)to mysle zmiescisz sie w 500 zl wiec calkiem przyzwoicie ;) .
Jezli juz uporasz sie z tym wszystkim to daj znaczka jak to sie odbylo, jaki wynik .

Oczywiście dam znać, co i jak jeśli uda mi się to załatwić lub jeśli nie. Wszystko dla potomnych :)

Pozdrawiam
M.
 

mac83

Member
Rozmawiałem z serwisem autoryzowanym ok 700 zł naprawa. Pan na info o migajacej 7 razy czerwonej diodzie wydawało się się o co chodzi. Moduł cf o ile dobrze usłyszałem.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
 

pantomima

Banned
Rozmawiałem z serwisem autoryzowanym ok 700 zł naprawa. Pan na info o migajacej 7 razy czerwonej diodzie wydawało się się o co chodzi. Moduł cf o ile dobrze usłyszałem.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Troche duzio .

Ja za naprawe nic nie placilem , tv byl jeszcze na gwarancji , ale od serwisanta uslyszalem ze koszt takiego modulu to 300 zl .

W Twoim przypadku dochodzi naprawa no i jeszcze diagnoza za ktora niestety rowniez trzeba bulic ;(.

Tak czy siak - lepsze to niz koszt nowego tv ;)

Pzdr
 

mac83

Member
Ja nie mam gwarancji niestety już. A targowac się nie ma jak:( Pocieszające jest to ze serwis mam po drugiej stronie ulicy:)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
 

mac83

Member
No i to ze nowego tv nie muszę kupować, pewnie niemal 6k musiałbym wydać na coś sensownego. Choć nowy tv byłby fajny, ale teraz inwestuje w audio, więc ufff

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
 

medvet

New member
No i to ze nowego tv nie muszę kupować, pewnie niemal 6k musiałbym wydać na coś sensownego. Choć nowy tv byłby fajny, ale teraz inwestuje w audio, więc ufff

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Witam

Jako elektronik rtv mam pytanie: na jakiej podstawie, ktoś zaleca wyłączanie telewizora bezpośrednio wtyczką lub listwą. Proszę o uzasadnienie tej teorii. Oczywiście odrzucam burze z wyładowaniami i tym podobne. Jedyne zalecenie co do wyłączenia wtyczki z gniazdka, to wyjazd lub nieużywanie odbiornika przez dłuższy czas lub inne zdarzenia losowe. Ale najpierw wyłączamy pilotem, a później wyciągamy wtyczkę.

Żeby nie było wątpliwości, ja tego nie polecam nikomu, sam też tak nie robię.
Co do samej usterki VT30 - liczba mignięć diody, to kod serwisowy. Na tej podstawie stwierdzą usterkę i naprawią tv. Biorąc pod uwagę jakość tego odbiornika, warto go naprawić. Oczywiście można też naprawić sam moduł, ale serwis autoryzowany najczęściej wymienia cały moduł. Poproś, żeby Ci go zostawili lub dopytaj, czy prywatnie mogą Ci naprawić.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam.
Z trzech powodow
1.Oszczedzamy energie.
2. Na forum elektroda jest bardzo duza ilosc uszkodzen sprzetu ktory byl wylaczony pilotem.W przeszlosci sprawdzalem bylo takich uszkodzen setki.
3.starzenie elementow.

Naprawy telewizorw LCD

Dwie proste czynnosci ktore moga przyczynic sie do przedluzenia " zycia" telewizora.
Jesli nie musisz to ustaw nizsze wartosci jasnosci i kontrastu.W przypadku lcd czyli podswietlania ccfl lub led z maksymalnymi ustawieniami zywotnosc spada o polowe.
Na rosyjskiej stronie napisano ze nizsze ustawienia parametrow jasnosci , kontrastu to mozliwe przeduzenie "zycia" telewizora o 50 %.

Druga wazna sprawa to sprzet wylaczamy wylacznikiem sieciowym nie pilotem.Jesli nie ma wylacznika to mozna kupic gniazdko z wylacznikiem sieciowym.
W przypadku wyladowan atmosferycznych ryzyko uszkodzenia sprzetu rtv jest bardzo duze. W czasie burzy wyjmujemy wtyczke zasilania i wtyczke antenowa . W przypadku uszkodzenia po burzy naprawa jest bardzo droga lub calkowicie nieoplacalna. Wtedy sprzedawcy w sklepach zacieraja rece bo przybywa klientow ktorzy kupuja nowe telewizory.

Na anglojezycznej stronie tez wspomniano o nizszych ustawieniach jasnosci i kontrastu i wylaczaniu telewizora wylacznikiem sieciowym.

How Long do HDTV Plasma TV and LCD/LED TVs last? What's the Life Span?

Stosuje sie do tych zalecen z bardzo dobrym wynikem ,plazma daewoo kupiona w 2008 roku zawsze wylaczana przy gniazdku i dziala do dzis bez usterki.

przyklad z forum

w piątek 5.07.2013r , walnęło tak mocno że padł cały sprzęt, piorun uderzył albo w antenę tv i cyfra, albo w kable, kable miały wypalenia,
padły dwa telewizory, dekodery, nagrywarka DVD, odtwarzacz blu-ray, router bezprzewodowy, dekodery TV cyfrowej naziemnej w tym cyfra+, antena dachowa, kablem stacjonarny komputer do montażu :(

z diagnozy jaką wysnułem po tym jak już się otrząsłem po tym , wychodzi że piorum uderzył w kable, energia przeszła przez oba dekodery i przez kable do routera, router był połączony w sieć z telewizorem, oraz dekoder ferguson,

jak widać na zdjęciu okopcenie jest przy HDMI, więc piorun przeszedł przez urządzenia podłączone do telewizora przez HDMI, FOTKA z telewizora

czy telewizor to już złom, :(
zgłosiłem naprawę do panasonica, ale nie wiem ile skasują,

panasonic.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry