50ST60 pobór pradu w standby

pawciowy

New member
Witam.
Podłączyłem miernik do TV i zauważyłem problem z dużym poborem mocy w trybie standby. Producent podaje dane poniżej 1W tym czasem mój egzemplarz pobiera minimalnie 12,5 W :-(
Nie pomaga zmiana ustawień w menu ECO a nawet wyłączenie TV przyciskiem na obudowie.

Jakieś sugestie ?

P.
 

pawelll

Member
Tak.
Sprawdź (dowiedz się) co mierzysz. Prawie na pewno miernikiem za 40 zł (do gniazdka) mierzysz moc pozorną a nie czynną (za którą się płaci).
 

SDman

Banned
Witam.
Podłączyłem miernik do TV i zauważyłem problem z dużym poborem mocy w trybie standby. Producent podaje dane poniżej 1W tym czasem mój egzemplarz pobiera minimalnie 12,5 W :-(
Nie pomaga zmiana ustawień w menu ECO a nawet wyłączenie TV przyciskiem na obudowie.

Jakieś sugestie ?

P.

Witam,
przetestuj miernik (inne urządzenia) mam 50st60 i jest na 100% poniżej 5W czyli pewnie
tak jak producent podaje >1W.
Oczywiście pomiar wykonuje po 30s od wyłączenia.

Jeśli nic nie da inny miernik musisz wykombinować, a następnie zgłoszenie do serwisu.
12W to rozbój !

Pozdr
 
Ostatnia edycja:

pawciowy

New member
Witam,
przetestuj miernik (inne urządzenia) mam 50st60 i jest na 100% poniżej 5W czyli pewnie
tak jak producent podaje >1W.
Oczywiście pomiar wykonuje po 30s od wyłączenia.

Jeśli nic nie da inny miernik musisz wykombinować, a następnie zgłoszenie do serwisu.
12W to rozbój !

Pozdr

Fakt miernik jest raczej z tych za 40 zł ale większość urządzeń które mierzyłem pokazuje sensowne wartości:
- routery 4-6W
- telewizor CRT Sony 1W czuwanie (praca 80W)
- dekoder biały N-ki 8W czuwanie (praca 12,50W)
- dekodery DBT czuwanie 1W (praca 5W)
- komputer stacjonarny 5W czuwanie (praca pulpit 90W)
- monitor Eizo 19 czuwanie 1W (praca 50W)
- telwizor Sharp LCD 22 cale czuwanie poniżej 1W praca 60W
- czajnik czuwanie 0W praca 1800W :smile:

Panasonic 50ST60
- czuwanie 12,5W po nocy, zaraz po wyłączeniu 25-50W
- praca tryb "ustawienia własne" po kalibracji kontrast na 60 pobór
od 90W czarna plansza do 230W średnio około 160-170W

Miałem wcześniej 46GT30 i patrzyłem na pobór prądu wskazywany przez licznik elektroniczny bilingowy i też zużycie prądu z czuwaniu wychodziło duże

Jeżeli miernik jest do kitu to czemu inne pomiary są ok ?
 

roman

New member
Witam.
Podłączyłem miernik do TV i zauważyłem problem z dużym poborem mocy w trybie standby. Producent podaje dane poniżej 1W tym czasem mój egzemplarz pobiera minimalnie 12,5 W :-(
Nie pomaga zmiana ustawień w menu ECO a nawet wyłączenie TV przyciskiem na obudowie.

Jakieś sugestie ?

P.
Potwierdzam, u mnie też wskazania były około 12 W. Było tak ponad rok, w tej chwili jest jak w instrukcji! Nie reklamowałem, tylko wyłączałem zasilanie wyłącznikiem głównym z boku TV. Coś jednak w tym było, co nie wiem, ale sprawdzałem nie tylko sam, zaskoczenie nie samowite!:confused:
 

racuh

Banned
Potwierdzam, u mnie też wskazania były około 12 W. Było tak ponad rok, w tej chwili jest jak w instrukcji! Nie reklamowałem, tylko wyłączałem zasilanie wyłącznikiem głównym z boku TV. Coś jednak w tym było, co nie wiem, ale sprawdzałem nie tylko sam, zaskoczenie nie samowite!:confused:

w jakim momencie sprawdzasz zużycie? Mój VT20 jak i ST60 mają tak, że po wyłączeniu jeszcze przez 30 min zużycie było na poziome około 25W, dopiero po tym czasie spadało do 5W, jak zmieniłem połączenie z internetem z WIFI na kabel to spadło do 1W a po całkowitym odłączeniu kabla - 0,4W.

Te telewizory tak mają że nie wyłączają się całkowicie, zrób sobie test, wyłącz TV z pilota i sprawdź czas załączania zaraz po wyłączeniu, a potem wyłącz i spróbuj załączyć po godzinie, różnica wyniesie około 3-4 sekund.
 

roman

New member
w jakim momencie sprawdzasz zużycie? Mój VT20 jak i ST60 mają tak, że po wyłączeniu jeszcze przez 30 min zużycie było na poziome około 25W, dopiero po tym czasie spadało do 5W, jak zmieniłem połączenie z internetem z WIFI na kabel to spadło do 1W a po całkowitym odłączeniu kabla - 0,4W.

Te telewizory tak mają że nie wyłączają się całkowicie, zrób sobie test, wyłącz TV z pilota i sprawdź czas załączania zaraz po wyłączeniu, a potem wyłącz i spróbuj załączyć po godzinie, różnica wyniesie około 3-4 sekund.
Faktycznie tak jest jak piszesz, widocznie taka już ich uroda!
Pozdrawiam
 
Do góry