50pz250 jakieś ma dyskwalifikujące go wady?

XoR

New member
kolega chce kupić lg 50pz250 i nie daje się namówić na 42vt20 bo mniejszy, droższy i ma większe zużycie prądu (u niego TV chodzi ponad 8h dziennie) :(

jak to ogólnie jest z tymi plazmami LG?
że nowe Panasoniki są lepsze to oczywista oczywistość ale np. taki LG z 2011 roku będzie jak w jakości obrazu porównywalny z modelami PV80/PY80? lepszy? gorszy? (pomijam oczywisty brak powłoki antyrefleksyjnej w LG)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A jaki ma telewizor obecnie?
Jakie warunki w domu ?
I czy ceni sobie czerń w telewizorze ?
 

XoR

New member
obecnie ma jakiegoś sharpa non-aquos 42 cale fullhd ale to jest taka padaka (zła kalibracja, wymuszony dnr i dynamiczny kontrast) że raczej żaden tv z 2011 ma nie będzie gorszy, szczególnie plazma.

warunki czy ja wiem, okno będzie obok tv, lampa nie powinna się odbijać wprost. Większość czasu jest u niego światło takie czy inne, tylko wieczorem do filmu je wyłącza albo przyciemnia.

Co do czerni to stwierdził że nie wie czy on takie rzeczy widzi. Napewno jednak zależy mu aby było widać wszystkie detale w czerni. Zresztą teraz zmienia TV bo ten co ma to jak go nie ustawi ucina część detali czerni i bieli mimo że ta czerń jest jasna.

acha, i czy są jakieś dane na temat input laga tego modelu?
 

don111

Banned
najniższy poziom czerni jest nieco ciemniejszy w Panasonicu, ale detale w czerni są z kolei trochę lepsze w LG, w Panasonicu jedynym trybem który ma ekstra czerń bez ucinania detali jest tryb kinowy ale wadą jest gamma ok 2.0, tutaj LG ma o wiele lepszą
tzn że obraz w jasnych scenach nie jest za jasny a w średnio jasnych nie jest wypłowiały, mleczny czy jak to inaczej nazwać... pozostałe tryby mają lepszą gammę, tzn bliższą 2,2 ale czerń po ustawieniu na nie ucinanie detali, jest gorsza wtedy nawet od LG (chyba że ustawi się na połowę skali ale wtedy ucina)
to porównanie do serii PY, nowsze mają nieco lepszą gammę (choć nie idealną do końca), V20 ma już dużo lepszą czerń
obraz SD lepszy jest na LG, tzn nie uwydatnia tak kiepskiej jakości sygnału
także LG jest nieco lepsze od starego Panasonica ale słabsze od nowego pod względem obrazu
gorzej przedstawia się sprawa z input lagiem, PY miały 22ms a LG 40ms lub wyżej
 

XoR

New member
kolega kupił tv lg 50pz250 i dzisiaj testowaliśmy

Kolory fajne, dobre koordynaty składowych rgb i całkiem niezła kalibracja. Gradienty bardzo płynne i idealnie wchodzą w czerń bez ostrych przycięć. Brak też jakiegokolwiek smużenia.

Tyle z zalet. Wady to to że ten TV zdaje się mieć bardzo ciemny obraz i jednocześnie czerń nie zachwyca. Ma też na stałe jakieś idiotyczne wyostrzanie którego nie da się wyłączyć bo wyłączenie poprawiacza krawędzi i zmiany parametru ostrość nie są wstanie ustawić idealnej ostrości bez poprawiaczy.

Na oddzielny akapit zasługuje input lag. Jak dla mnie całkowita dyskwalifikacja tego TV jako ekranu do gier... da się coś w menu serwisowym poprawić, wyłączyć coś itp? Z plazm i tv ogólnie nowych hd-tv to widzę że tylko panasonic się do czegoś nadaje więcej niż oglądanie tv...

ps. 3d działa nieźle. Prześwitów dużo nie ma, jedynie obraz mógłby być trochę jaśniejszy ale do przeżycia.
 

uran0s

New member
Mocno przeszkadza ten input lag w graniu?

Bo zastanawiam się nad kupnem właśnie lg 50pz250 i poza oglądaniem filmów ma służyć do grania na xbox-ie.
 

XoR

New member
Dla mnie to po podłączeniu do tv myszka zwyczajnie pływała po ekranie i to bardziej niż miałem na 2407wfp który miał mieć ok 2 klatek laga (~33ms). Poziom podobny do 2408wfp w pierwszej rewizji (~50ms).

Dla mnie dyskwalifikacja jeśli chodzi o gry ale różnie ludzie mają. Ci co grając na PC wyłączają v-sync bo ich opóźnienia zaczynają irytować niech zmienią lepiej dział na "Plazmy - Panasonic" :)
 
Do góry