50PW451 - i le właściwie ciągnie prądu?

marektbg

New member
Zastanawiam się nad tym TV od LG - cena 2349zł z okularami wydaję się być kusząca - ale sprzedawca nie potrafił mi powiedzieć ile energii pobiera ta plazma 3D. W necie znalazłem, że pobiera 150W - w co mi się nie chce wierzyć - ile realnie może pobrać taki telewizor oglądając np. TVN24?
 

don111

Banned
przy średnich nastawach kontrastu ok 150W średnio jest realne z tegorocznej plazmy hd ready 50'
przy wyżyłowanych ustawieniach albo w 3d pewnie weźmie nieco więcej
 

marektbg

New member
Dzięki. A czy warto kupić ten telewizor?

Moje dane:
Jakie masz warunki - pokój 5m x 4m
Odległość od ekranu: 3 metry
Preferowana wielkość matrycy – 46"-50"
Preferowane marki - wszystko jedno
Jaki sygnał – wstępnie sd (sd w cyfrze)
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost
Jakie urządzenia do podłączenia - dvd, może xbox
Jaka klasa cenowa – do 2500
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – wieczory
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – bardzo jasny pokój
Ile osób zasiada przed telewizorem – 2
Jaki masz ulubiony program – filmy, tvn24
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - przy świetle (ale słabe),
Ma stać czy wisieć - stać
Czy ma być HD Ready czy Full HD – HD Ready
 

bigxlx

New member
Zastanawiam się nad tym TV od LG - cena 2349zł z okularami wydaję się być kusząca - ale sprzedawca nie potrafił mi powiedzieć ile energii pobiera ta plazma 3D. W necie znalazłem, że pobiera 150W - w co mi się nie chce wierzyć - ile realnie może pobrać taki telewizor oglądając np. TVN24?

Plazmy obecnie produkowane to juz nie te "PLAZMY" co ludziom swiatlo w calym bloku gasily.

Dla porownania wiesz ile pobiera mocy TV kineskopowy 29"?

PS. Jesli sie zastanawiasz to kupuj, bedziesz zadowolony. Tym bardziej jak podlaczysz SD to na zadnym LCD nie bedziesz mial tak "dobrego" rysowania.
 

malony

New member
Zastanawiam się nad tym TV od LG - cena 2349zł z okularami wydaję się być kusząca - ale sprzedawca nie potrafił mi powiedzieć ile energii pobiera ta plazma 3D. W necie znalazłem, że pobiera 150W - w co mi się nie chce wierzyć - ile realnie może pobrać taki telewizor oglądając np. TVN24?

witaj
a gdzie namierzyles ten tv w tej cenie?
pozdr
malony
 

don111

Banned
Koło 220-230W spokojnie wezmie, poniżej 200W to tylko tryb kinowy albo eco.
nie sądzę, 230W to średnio moja 46' plazma (3 letnia) brała przy nastawach kontrastu pod połowę, znamionowy pobór mocy 475W :)
przy niższych nastawach jakie preferowałem wychodziło ok 170W... to jest dużo nowsza i oszczędniejsza plazma, w dodatku hd ready
 
Do góry