50PV8P obraz to jedna wielka masakra.

zajaczek

New member
Witam,
A wiec tak jak w temacie Panasonic TH-50PV8P, obraz z kablowki to jedna wielka porazka, ogolnie nie wiem czy telewizor jest walniety czy tak ma byc, obraz jest za mgla, kolory jakies wyblakle, zupelnie brak ostrosci dla porownania samsung LCD swieci pieknie, dvd Samsunga 1080 p7 po HDMI i to samo gdzie przy samsungu widac piekna ostrosc, postacie z pierwszego planu jak by to opisac sa widoczne jak w makro na aparacie.
Oczywiscie nie widac zadnej pixelozy ale chyba nie o to chodzi, nie tyle co ja, ale rodzice sa zalamani. Da sie cos z tym zrobic.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zajączek, po pierwsze co trzeba zrobić to poprawić pisownię posta....

Jeżeli chodzi o TV to napisz co to za kablówka, jak połączony jest TV / jeżeli jest to jakiś tuner /, co z ustawieniami kontrastu i jasności?
Jak prezentuje się obraz z podłączonego DVD?
Czy przypadkiem aspekt obrazu nie jest ustawiony na zoom?
 

zajaczek

New member
Kablowka- vectra
regulacja obrazu najlepiej jest jak wszystko jest ma maxa
obraz z dvd zupelny brak ostrosci ,obraz jak za mgla.
Obraz albo ustawiony na Auto albo na 16:9
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Wszystko na max? To według mnie nie najlepszy pomysł...

Obraz z DVD kiepski? Z dobrej płyty DVD obraz powinien być dobry !!!

Coś z pewnością jest nie tak. Obraz z kablówki - SD nie jest może powalający, ale nie powinien być taki kiepski.
A z jakiej odległości oglądasz ten TV?
 

zajaczek

New member
Okolo 5 metrow bedzie, no wlasnie najgorsze jest to z dvd, brak ostrosci i obraz taki sam jak z kablowki. Wydawalo mi sie ze z dvd za 500zl po hdmi bedzie duza roznica, tak jak to widze w LCD kablowka porazka, dvd obraz jak cukierek.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Można przyjąć, że z analogowej kablówki obraz może być nie najlepszej jakości, ale z DVD powinien prezentować się dobrze. Jeżeli wszystko dobrze ustawiłeś i połączyłeś to może faktycznie z TV jest coś nie tak...???:???:
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No nie może tak być, obraz z DVD musi być zadowalający!!!!
Jak to sprawdzić...., cóż nie masz jakiegoś znajomego w okolicy co też ma plazmę i mógłby Ci pomóc?

Ja mam plazmę 42 cale i obraz z DVD jest bardzo dobry!!!
 

Arly

New member
Witam
Zajaczek dosyc dziwna sprawa. Ja mam 50PV8 dopiero od poniedzialku i sygnal z cyfrowego polsatu (po Euro RGB - kabel techlinka za 70 PLN), telewizor na dotarciu (ok 40% ustawien) a pomimo to obraz jest ostry i wyrazny, zwlaszcza przy przekazach studyjnych (wczorajsze You Can Dance doslownie wgniotlo mnie w fotel). Z DVD obraz (po componencie vivanco za 40 PLN) mam jeszcze lepszy a dodam ze odtwarzacz bardzo leciwy LG, oczywiscie ustawiony na progresywne skanowanie. Co tu poradzic? Moze masz polepszacze wlaczone? Zapewne DVD podlaczasz po HDMI i do Sama i do Panasa. Moze ustaw sygnal na 720p, a moze rzeczywiscie masz padniety model. Gdzies w watku o PV8 i PV80 ktos opisywal podobny przypadek i dopiero jak wymienil na nowy model to wszystko bylo ok. Napisz co wykombinowales.
Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
A może subiektywnie oczekujesz takiej ostrości konturów, jaką ma LCD i nic nie poradzisz na to, że plazma generalnie lekko rozmiękcza obraz?

ArtS :)
 

XoR

New member
Z 3D-COMB obraz wygląda lepiej, jest więcej szczegółów, więc ja mam tą opcję włączoną. Usuwanie szumów (opcja nad 3dcomb) najlepiej wyłączyć w ogóle, tylko pogarsza obraz a nic nie daje (komu niby te szumy przeszkadzają?, lepsze one niż ludzka skóra bez tekstury :eek:). Ostrość mam na minimum, bo nie lubię sztucznego wyostrzania.

No i obraz pod względem szczegółów wydaje się identyczny jak na starym dobrym CRT. Zresztą często jestem w szoku jak dobrze i poprawnie (czyt: tak jak na CRT) wygląda obraz SD na tej plaźmie. Nie widać wrednego skalowania z SD do 1024x720, wszystko jest gładkie ale przy okazji nie rozmyte. Na LCD z tymi samymi skalerami choćby się usrał to się tego samego efektu nie uzyska bo na LCD wszelkie wady skalowania i rozdzielczości wychodzą na wierzch :( Nawet plazmy Panasonica FullHD takiego dobrego efektu nie dają przy SD. W sklepie 42PV80 przy SD wyglądał dużo lepiej niż 42PY80 bo w PY wyglądało to bardziej podobnie jak w LCD, za duża wyraźność skalowania i że SD to jednak bardzo niska rozdzielczość a co tylko mnie utwierdziło aby odrazu brać PV i dać spokój z FullHD :) U brata na LCD SD wygląda gorzej a w grach w takim 720p pikseloza dużo bardziej wyłazi. Plazma wszystko ładnie magicznie wygładza a jednocześnie nie powoduje że się wydaje jakby było mniej szczegółów a wręcz przeciwnie, wydaje się że jakby bliżej się podeszło albo lepszej przyjżało to tam te szczeguły są :cool: Na LCD widać bardziej że coś jest tylko pozostałością po kompresji/transmicji w eterze i że tam już żadnych danych więcej nie ma :(

Albo ten 50pv8 jest jakiś walnięty i coś rozmywa albo poprostu masz inne pojęcie dobrego obrazu. Ja uważam maskowanie przez plazmę tego że sygnał ma niższą rozdzielczość lub mały bitrate za dużą zaletę. Ten sam sygnał słabszej jakości który na plaźmie się wydaje całkiem dobry na LCD wygląda paskudnie, same latające kwadraty :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry