50PV8 czy 50a451?

robiw

New member
Witam,
Jako, że jakiś czas temu wspominałem, iż przymierzam się do zamiany mojej zbyt małej i kratowanej ( ;-) ) plazmy 42PV80 na większą wybór padł na: Panasonic 50PV8 (jeśli nie ma tej kratki antyodblaskowej) lub Samsung 50a451. Który polecacie - bardzo proszę. Sygnał: cyfrowa kablówka UPC - całkiem, całkiem (SD)... Serdecznie pozdrawiam i dziękuję... robiw
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Musiałbym porównać u siebie obydwa modele. Robiąc porównania w sklepie wybrałem PS50A451 (bo obraz mi się wydał "ładniejszy" - nie pytaj dokładnie dlaczego, bo były to raczej detale, które w sumie nie dyskwalifikowały żadnego z tych tv). Nie wiem, czego oczekujesz po SD (ja go nie używam). W sklepie SD był dla mnie wystarczający na obu tv (na Panasoniku trochę lepszy, ale też nie powalający). Za to cena była zdecydowanie na korzyść Samsunga (poniżej 3500 PLN z dostawą - rozsądna jakość za rozsądną cenę).
Jedź do sklepu i najlepiej osobiście porównaj...
 

Foxxx24

New member
Aż tak Ci przeszkadza ta warstwa antyodblaskowa,że chcesz zmienic taki dobry tv?:)

Ja radziłbym zatem brac Panasa PV8 zwłaszcza,że nie sądze żebyś dotąd narzekał na jakośc obrazu w PV80 no nie?:)

Pozdrawiam.
 

robiw

New member
Na 42PV80 jakość z cyfrowej kablówki UPC jest dobra/b.dobra/super w zależności od kanału - mam dekoder mediabox. Od 50" oczekuję zbliżonej jakości.

Do Panasa przekonuje: jakość wykonania całości (w każdym drobnym detalu), autoformatowanie, cena (3650), pobór energii, super skalowanie SD a zniechęca: liczba odcieni, nie wiem czy posiada taką samą kratkowaną warstwę antyodblaskową jak 42PV80 (wkurza), mało ustawień.

Do Samsunga przekonuje: design, liczba ustawień, cena (3400), liczba wejść a zniechęca: jakość wykonania (detale, drobiazgi), większe (chyba) odblaski
, pobór energii, potencjalnie większa awaryjność (chyba, mit?), brak automatycznego formatowania (!).


Sam już nie wiem... robiw
 

miaucoon

New member
robiw, nie jestes odosobniony, mam identyczny dylemat, takze chetnie poczytam opini, zreszta nawet bylem przed chwila w sklepie, okzauje sie ze samsunga maja tylko na wystawie i niewiadomo kiedy beda mieli dostawe, takze nie wiem czy czekac na samsunga niewiadomo dokiedy, czy brac panasa:???:
 

robiw

New member
Foxxx24 napisał:
Aż tak Ci przeszkadza ta warstwa antyodblaskowa,że chcesz zmienic taki dobry tv?:)

Warstwa też ale chodzi głównie o rozmiar ;-). Kiki radzi 50a451 ale sam nie wiem bo on nie ma autoformatu i ponoć bardziej odbija światło...robiw
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Odblaski

W A451 odblaski są wyraźne tylko jeśli masz z tyłu (widza, nie tv) źródło światła (przy górnym lub bocznym oświetleniu nie ma problemu). Także okna za plecami, czy lampa sprawiają, że obraz nie wygląda najlepiej (ładne lusterko). Na szczęście okna mam z boku i przy włączonym tv nie widać odblasków.

Co "designu" to nie lubię lakieru "piano black", na który upierają się prawie wszyscy producenci - uważam, że mat jest znacznie bardziej praktyczny - nie widać na nim każdej drobinki kurzu...
 

robiw

New member
Mam okna i z boku (po prawej stronie TV) i za plecami widza - te ostanie pomimo rolet odbijają się nieco w słoneczny dzień na ekranie 42PV80 i ukazują "piękną" kratkę warstwy odblaskowej - brrr. Jestem, chyba ;-), bardziej nastawiony na zamianę na 50PV8 niż 50a451 choć Kiki radzi Samsunga (nawet tańszy) nie wiedzieć dlaczego: Samsugnbierze więcej prądu, bardziej odbija światło, gorzej sobie radzi z SD, jest mniej precyzyjnie wykonany, nie ma autoformatowania - może obraz ma dużo lepszy?

Swoją drogą ekran Panasonica jest szary przy wyłączonym TV a Samsunga czarny - czy to może mieć jakies znaczenie w jakości czerni - dziwna sprawa. Czerń w 42PV80 jest spoko... robiw
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Wyłączony A451 NIE jest czarny. Raczej popielaty delikatnie wpadający w zieleń, po włączeniu się to zmienia. Wyłączony A656 ma ciemniejszy ekran.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o mój wybór, to kierowałem się tylko i wyłącznie moim wzrokiem przy porównaniu plazm Panasonika i Samsunga. Wybór mocno (jeśli nie całkowicie) subiektywny.
 

miaucoon

New member
ja wiem ze sporo w tym subiektywizmu, jednak niektore kategoryczne stwierdzenia, swiadcza o czyms wiecej, przynajmniej ja rozumiem je jako wyzszosc techniczna/technologiczna, wiec jestem ciekaw co jest lepszego w samsungu czego nie ma panasonic, oczywiscie w tych konkretnych modelach

dopiero przymierzam sie do zakupu wiec kazda informacja jest dla mnie cenna ;)
 

robiw

New member
Kiki radzi 451 a nie 551 (Arts, będziesz zadowolony) ale nie pisze czemu więc sprawa jest niewiadoma. Ja o zaletach i wadach obu pisałem - wybrać mi trudno. Gdyby nie detale wykonania 451 (tzn. niedokładności) to pewnie bym go już kupił a tak sam nie wiem. No i chodza słuchy o awaryjności większej ale tego nikt nie sprawdził... robiw
 

robiw

New member
Będąc w MM, jak wspominałem, widziałem 50PV8 w akcji i całkiem spoko. Dzisiaj jednak w Avansie widziałem 37PV8 w akcji obok LCD Samsunga i miernota straszna - strasznie blado wyglądały kolory a kontrast był na maksa, jasność ściągnięta itd. Poustawiałem go na 50% ale i tak czerń była do d... w porównaniu do lcd Samsunga i cała reszta też. Fakt, że obraz był bardziej naturalny niż przepalone kolory lcd. Jak ustawiłem Dynamiczny to wyglądał (ten 37PV8) jak LCD. I weź tu człowieku bądź mądry - teraz jestem niezdecydowany :sad:. Może PV80 jest sporo gorszy od PV8? Sam już nie wiem co myśleć bo nie bardzo chciało mi się w to wierzyć. Fakt, sam panel w tym PV8 był gorzej (i inaczej) zamocowany niż w moim PV80. Ludzie... co tu zrobić :-((((... robiw
 

PWK

New member
A czy przypadkiem najlepszym rozwiązaniem nie byłaby prezentacja? Zamówisz, przywiązą Ci oba modele, i wszystko sobie dokładnie porównasz w idealnych warunkach (tzn. w takich, w jakich będziesz użytkował).
 

robiw

New member
PWK napisał:
A czy przypadkiem najlepszym rozwiązaniem nie byłaby prezentacja? Zamówisz, przywiązą Ci oba modele, i wszystko sobie dokładnie porównasz w idealnych warunkach (tzn. w takich, w jakich będziesz użytkował).

Tak, tylko z tego co pamiętam (sorry) Kiki ma ceny sporo odbiegające od tych z C... więc średnio to się opłaca... robiw
 
Do góry