50PV70 czy 50PV8 - różnica w obrazie

bruder

New member
Czy obraz z PV8 jest lepszy od PV70? Czy 50PV8 bliżej do np 42PV80 czy jednak PV70? Pytam bo na stronie Panasonica jest mało zachęcający opis, że w 50PV8 jest matryca G10 - z generacji PV70. A nie ukrywam, że jakość np. 42PV80 bardziej mi sie podoba niż PV70. Nie mam gdzie porównać, a przekopałem forum i nigdzie nie widze porównania.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Gdzie znalazłeś informację, że PV8 ma matrycę G10? Tyle razy już było pisane, że to nieprawda. Zajrzyj sobie chociażby na litewską stronę Panasonica.

ArtS :)
 

bruder

New member
a rzeczywiscie! kiedys na stronie polskiej stało G10. Dziękuję za informacje! Cieszy mnie ona niezmiernie, bo bardzo podoba mi sie obraz z PV80 i chcialem miec te sama jakosc w 50"
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Kiedyś na stronie było: nowy panel plazmowy. O G10 nigdy nie pisali. Musiałeś widzieć gdzie indziej.

Jednak ze względu na nieco słabszą elektronikę, obraz z PV8 może być niego gorszy od tego z PV80. Nie sądzę jednak, aby była to jakaś istotna różnica.

ArtS :)
 

yazoo22

New member
Czyli porownujac pv8 i pv80 na ile procentowo oceniacie roznice jakosci obrazu (5,10,20% gorszy jest obraz pv8 od pv80??) oraz czy ta roznica dla
Przecietnego zjadacza chlepa
bedzie znaczaca i odczuwalna.
 

Randone

New member
Nie chce zakladac nowego tematu, dlatego podlacze sie pod ten.
Planuje zakup plazmy 50" i chce dokonoc wyboru pomiedzy:
TH-50PV8P a TH-50PV70.
Ktory polecacie?
 

Mirox

New member
Ja ponawiam pytanie. Czy lepiej 50PV8 czy jednak 50PV70 co wybrać telewizorek bedzie pracował pod "N"ką, odległość 3,5m.
Kryterium dobra jakość obrazu pod sygnałem z N nie koniecznie HD.
 

bruder

New member
Sądzę, że PV8 będzie miał lepszy obraz, dlatego wziąłbym nowy model. Szkoda jednak że nie ma w ofercie 50PV80...
 

Mariusz_W

New member
Skoro Randone nic nie pisze od wczoraj od 18 to albo mu się tak spodobało że został wessany przez telewizor, albo go reanimują po tym jak zobaczył na co wydał kasę... :)
 

Randone

New member
:)
Na forum pisze sie jak ma sie jakis problem... z tv a ja takiego nie mam. Reanimowac mogliby mnie, gdybym wydal na tv z nascie tysiecy :)
Wrazenia jak najbardziej pozytywne. Nie mam do czego sie przyczepic. Eksploatuje telewizor normalnie. Nie bawie sie w zadne wypalanie... ok, ogladam przewaznie na obrazie "kinowym", gdzie wszystko jest ustawione na 50%. Telewizor otrzymalem "czysty". Po paru godzinach ogladania jednego programu nie stwierdzilem zadnych powidokow. Do czerni tez nie mam co sie przyczepic, poniewaz nie stoi obok zaden Pioneer :p
Obraz z SD Aster ok. Niektore programy lepiej, niektore troche gorzej. Jutro dostane kabel DVI-HDMI to przetestuje jakosc HD.
 

otan

New member
Bez reklam
Na forum pisze się nie tylko o problemach. Widać że z Ciebie okazjonalny forumowicz. Napisz lepiej gdzie kupiłeś i za ile. To też są bardzo cenne informacje dla forumowiczów. Twój TV i Twoja sprawa jak go eksploatujesz. Ciekawe czy słychać wentylatorki? Jak z grzaniem się TV?
 

sittek

New member
jeśli seria 8 ma lepszą matryce od serii 7 to pewnie i obraz winien byc lepszy.
Dlatego wydaje mi się, że lepiej jest zakupowac nowsze technologie....

otan-popieram Cię w 200%.
PO zakupie sprzętu też chcielibysmy sie dowiedzieć jak się sprawuje, czy spełnił oczekiwania czy .....jest przyczynkiem do sprawy rozwodowej na przykład. A przy rozwoju nowych technologii problem zawsze się znajdzie. To nie Junost, który podłączony w jednym miejscu nieprzerwanie grał ..10 lat az padł :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry